ارزهای دیجیتال

سیگنال نزولی بیت کوین: عرضه خاموش دوباره در حرکت است

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که مقداری از عرضه بی‌حرکت بیت‌کوین دوباره به سمت صرافی‌ها حرکت می‌کند، چیزی که می‌تواند برای قیمت کریپتو نزولی باشد.

جریان ورودی ارز بیت کوین برای سکه های قدیمی در روزهای اخیر افزایش یافته است

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شد، برخی از سکه ها در محدوده سنی 2y-3y و 3y-5y اخیراً به صرافی ها سپرده شده اند.

“ورودی صرافی” شاخصی است که کل مقدار بیت کوینی را که به کیف پول تمام صرافی های متمرکز منتقل می شود اندازه گیری می کند.

وقتی ارزش این معیار بالا باشد، به این معنی است که سرمایه گذاران در حال حاضر مبالغ زیادی را به صرافی ها واریز می کنند. چنین روندی، زمانی که طولانی شود، می تواند برای ارزش کریپتو نزولی باشد زیرا می تواند نشانه ای از دامپینگ از سوی دارندگان باشد.

نسخه اصلاح شده این شاخص، جریان ورودی مبادله “باندهای سنی خروجی صرف شده” (SOAB) است که به ما در مورد سهم فردی در کل جریان های ورودی از گروه های مختلف عرضه در بازار می گوید.

این گروه‌ها بر اساس مدت زمانی که سکه‌هایشان ثابت مانده است، دسته‌بندی می‌شوند. باندهای سنی مربوطه در اینجا “2y-3y” و “3y-5y” هستند. نمودار زیر روند ورودی ارز ناشی از این عرضه ها را نشان می دهد:

Looks like the value of the metric for these cohorts has been raised in recent days | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، جریان ورودی صرافی بیت کوین SOAB برای این گروه های سکه طی چند روز گذشته یا بیشتر افزایش یافته است.

این بدان معنی است که برخی از سرمایه گذاران مقادیر قابل توجهی از سکه های بین 2 تا 3 سال و بین 3 تا 5 سال را سپرده گذاری کرده اند.

چنین عرضه قدیمی، عرضه “دارنده بلندمدت” نامیده می شود. به طور کلی، هر چه سکه ها قدیمی تر باشند، احتمال حرکت آنها در هر نقطه کمتر است.

بنابراین، هرگونه حرکت از این سکه ها، به ویژه آنهایی که به سمت صرافی ها می روند، ممکن است پیامدهای قابل توجهی بر قیمت بیت کوین داشته باشد.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 19.1 هزار دلار شناور است که در هفت روز گذشته 1 درصد افزایش یافته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 1 درصد کاهش یافته است.

نمودار زیر روند قیمت سکه را در پنج روز گذشته نشان می دهد.

نمودار قیمت بیت کوین

The value of the crypto seems to have rebounded back from the dip a couple of days ago | Source: BTCUSD on TradingView

بیت کوین در هفته گذشته به حرکت بیات قیمت ادامه داد زیرا کریپتو عمدتاً در سطح 19 هزار دلار باقی مانده است. دو روز پیش بیت کوین تلاش کرد تا یکنواختی را با سقوط به 18.7 هزار دلار بشکند، اما طولی نکشید که سکه به 19 هزار دلار بازگشت.

Featured image from Max Saeling on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا