ارزهای دیجیتال

سیگنال نزولی بیت کوین: دارندگان «میان مدت» نشانه هایی از دامپینگ را نشان می دهند

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که دارندگان «میان‌مدت» بیت‌کوین در روز گذشته در حال حرکت بوده‌اند، که نشان می‌دهد ممکن است در حال حاضر در حال دامپینگ باشند.

باند سنی 3 تا 6 ماهه بیت کوین جهش بزرگی در خروجی های مصرف شده نشان می دهد

همانطور که یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره کرد، افزایش خروجی های خرج شده برای گروه 3-6 ماهه منجر به حرکت های بزرگی برای BTC شده است. شاخص مربوطه در اینجا «باندهای سنی خروجی مصرف شده» است که به ما می گوید در حال حاضر کدام باندهای سنی در بازار بیت کوین چند سکه جابه جا می کنند.

این «باندهای سنی» گروه‌هایی هستند که محدوده‌هایی را تعریف می‌کنند که بین آن‌ها سکه‌ها (یا دارندگان) که در باند مذکور قرار می‌گیرند آخرین حرکت یا فروش را نشان داده‌اند. به عنوان مثال، گروه سنی “1m-3m” شامل تمام نشانه هایی است که حداقل از 1 ماه و حداکثر 3 ماه قبل غیرفعال بوده اند. اگر دارندگان متعلق به این گروه، سکه‌های خود را جابه‌جا کنند، این حرکت به‌عنوان یک جهش در نمودار خروجی‌های مصرف‌شده برای باند نشان داده می‌شود.

در زمینه موضوع فعلی، گروه سنی مربوطه گروه “3-6 متر” است. در اینجا نموداری وجود دارد که روند متریک خروجی مصرف شده برای آن را در چند سال گذشته نشان می دهد:

The value of the metric seems to have shot up during the last day | Source: CryptoQuant

همانطور که نمودار بالا نشان می دهد، متریک خروجی مصرف شده اخیراً مقدار زیادی را برای باند سنی 3 تا 6 میلیون بیت کوین ثبت کرده است. دارندگان متعلق به این گروه گاهی اوقات به عنوان “دارندگان میان مدت” نامیده می شوند، زیرا محدوده آنها مرز بین گروه های دارنده کوتاه مدت و دارندگان بلند مدت را پوشش می دهد.

از نمودار، آشکار است که به طور کلی هر زمان که این گروه دارنده نشانه‌هایی از دامپینگ شدید را نشان می‌دهد، قیمت بیت کوین اندکی پس از آن کاهش شدیدی را مشاهده می‌کند. آخرین سقوط پس از سقوط FTX نیز با حرکت بزرگ این سرمایه گذاران همراه بود.

همانطور که نمودار زیر نشان می دهد، پس از افزایش قیمت فعلی، بیت کوین در واقع قبلاً یک افت کوتاه مدت داشته است. با این حال، در حال حاضر مشخص نیست که آیا این کاهش تنها چیزی است که وجود دارد یا خیر. اگر نمونه‌های گذشته قابل ذکر باشد، بیت کوین معمولاً هر زمان که این روند شکل می‌گیرد، حرکت بزرگی را مشاهده می‌کند، که نشان می‌دهد کاهش واقعی از آخرین افزایش ممکن است هنوز در راه باشد.

دامپینگ میان مدت دارندگان بیت کوین

A closer look at the price trend following the spike in the indicator | Source: CryptoQuant

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 16.8 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 3 درصد کاهش داشته است.

نمودار قیمت بیت کوین

Looks like the value of the crypto has been moving sideways since the plunge a few days back | Source: BTCUSD on TradingView

تصویر برجسته از mana5280 در Unsplash.com، نمودارها از TradingView.com، CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا