ارزهای دیجیتال

سیگنال نزولی: استخراج کنندگان بیت کوین 7700 بیت کوین را در یک هفته تخلیه می کنند

ماینرهای بیت کوین معمولاً برخی از طولانی ترین دارندگان بیت کوین هستند، اما معمولاً زمانی است که بازار صعودی در نوسان کامل است و آنها مجبور نیستند نگران جریان نقدی باشند. در حال حاضر، جریان نقدینگی استخراج‌کنندگان بیت‌کوین به شدت کاهش یافته است و با ادامه روند پایین قیمت دارایی دیجیتال، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در تنگنا قرار گرفته‌اند. در پاسخ، ماینرها برای ادامه عملیات خود اقدام به ریختن سکه های خود کرده اند.

فروش 7700 بیت کوین

از زمانی که زمستان کریپتو برای اولین بار پس از فروپاشی شبکه Terra در ماه می آغاز شد، استخراج کنندگان بیت کوین به طور فزاینده ای برای بقای خود به فروش دارایی های بیت کوین خود روی آورده اند. طی چند ماه گذشته، میزان فروش ماینرهای بیت کوین افزایش یافته است.

طبق گزارش Glassnode، با جدیدترین کاهش بازار کریپتو، استخراج‌کنندگان گزارش شده است که بیش از ۷۷۰۰ بیت کوین را در یک دوره ۷ روزه تخلیه کرده‌اند. این به معنای بالاترین میزان تخلیه معدنکاران در یک دوره 4 ساله است که منجر به کاهش شدید موجودی آنها می شود. در مجموع، 7761 بیت کوین توسط این ماینرها فروخته شد. موجودی BTC ماینر در این دوره 7 روزه 10 درصد کاهش یافت و این باعث می شود موجودی آنها به پایین ترین سطح یک ساله خود نزدیک شود.

Miners sell off BTC | Source: Glassnode

نمودار نشان می دهد که کاهش شدید با کاهش قیمت بیت کوین مرتبط است. بنابراین ماینرها به دنبال روندهای تاریخی ادامه می‌دهند، جایی که وقتی قیمت رو به بهبود است حفظ می‌کنند و سکه‌های خود را در دوره‌هایی با قیمت‌های پایین می‌فروشند.

چرا ماینرهای بیت کوین می فروشند؟

کاهش قیمت بیت کوین دلیل اصلی فروش این ماینرها است. قیمت های پایین بیت کوین نه تنها بر حاشیه سود دستگاه های ماینینگ آنها تأثیر می گذارد، بلکه بر احساسات سرمایه گذاران نیز در این مدت تأثیر می گذارد.

نمودار قیمت بیت کوین از TradingView.com

BTC at $16,600 | Source: BTCUSD on TradingView.com

از آنجایی که سرمایه‌گذاران هنوز نسبت به سرمایه‌گذاری در کریپتو بسیار محتاط هستند، سهام شرکت‌های استخراج بیت‌کوین به شدت کاهش یافته است. این بدان معناست که شرکت‌های استخراج باید به ذخایر بیت کوین خود روی بیاورند تا جریان نقدی کافی برای تجارت خود داشته باشند.

مطالب مرتبط: TRX به دنبال معامله جاستین سان با FTX بیش از 600٪ افزایش یافت

ماینرها همچنین احتمالا به فروش BTC ادامه خواهند داد، زیرا بازار هنوز هیچ نشانه ای مبنی بر سقوط به پایین ارائه نکرده است. اگر قیمت ها پایین تر برود، ماینرهای بیشتری باید بفروشند تا مقداری جریان نقدی را درک کنند. در این میان، این ماینرها عرضه بیشتری را وارد بازاری می کنند که تقاضای کافی برای جذب آن ندارد. با توجه به این موضوع، قیمت بیت کوین احتمالاً به کاهش خود ادامه می دهد زیرا در چند ماه آینده افت FTX به آرامی آشکار می شود.

Featured image from CNBC, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا