ارزهای دیجیتال

سیگنال صعودی بیت کوین: دارندگان 1-10 هزار بیت کوین اخیراً خرید کرده اند

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که نهنگ‌های بیت‌کوین که بین ۱ تا ۱۰ هزار بیت‌کوین در اختیار دارند اخیراً ذخایر خود را افزایش داده‌اند، نشانه‌ای که می‌تواند برای قیمت کریپتو صعودی باشد.

ذخایر بیت کوین از 1000-1000 دارندگان بیت کوین اخیراً رشد داشته است

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant توضیح داده شده است، نهنگ هایی که بین 1 تا 10 هزار بیت کوین در اختیار دارند، در گذشته رفتار پول هوشمندانه ای از خود نشان داده اند، زیرا آنها معمولاً نزدیک به پایین خرید می کنند و نزدیک به بالا می فروشند.

معیار مربوطه در اینجا کل مقدار سکه هایی است که در حال حاضر توسط گروه های مختلف دارندگان در بازار بیت کوین نگهداری می شود.

معیارهای گروه بندی سرمایه گذاران در اینجا بر اساس تعداد سکه هایی است که در کیف پول خود دارند. به عنوان مثال، گروه 100 تا 1 هزار بیت کوین شامل همه دارندگانی می شود که مقدار کیف پولی در این محدوده دارند.

اکنون نموداری در زیر آمده است که روند ذخایر 100 تا 1 هزار بیت کوین و گروه سرمایه گذاران 1 هزار تا 10 هزار بیت کوین را در سال گذشته نشان می دهد:

It seems like the reserve of the 100 to 1k BTC holders has gone down recently | Source: CryptoQuant

همانطور که در این نمودار مشاهده می کنید، ذخیره بیت کوین نهنگ های 1k تا 10k BTC حرکت جالبی را نشان می دهد.

به نظر می‌رسد که ذخایر این گروه دارندگان معمولاً شروع به کاهش کرده است زیرا قیمت سکه به بالاترین سطح محلی نزدیک شده است.

مطالب مرتبط | بیت کوین NUL نزولی بیشتری را پیش از پایین پیشنهاد می کند

همچنین، به همین ترتیب، این گروه خریدهای خود را حول ساختارهای پایین زمان بندی کرده است. این بدان معناست که این سرمایه گذاران در این یک سال و نیم گذشته مانند پول هوشمند عمل کرده اند.

اخیراً، ذخایر این گروه سرمایه‌گذار در چند هفته اخیر افزایش شدیدی داشته است که نشان از خرید آنها دارد. اگر روند تاریخی اتفاقی باشد، چنین نشانه ای می تواند برای قیمت کریپتو صعودی باشد.

با این حال، دارندگان 100 تا 1 هزار بیت کوین در مقایسه با این سرمایه گذاران پول هوشمند، رفتار متضادی از خود نشان داده اند.

مطالب مرتبط | آیا بیت کوین می تواند به “یکی از بهترین دارایی های روی زمین” تبدیل شود؟ این کارشناس روی آن شرط بندی می کند

این دارندگان معمولاً با بالا رفتن قیمت خرید کرده و در طول کاهش به فروش می‌رسند. اخیراً نیز ذخایر آنها کاهش یافته است، که نشان می دهد آنها در حالی که نهنگ های 1 تا 10 هزار بیت کوین خریده اند، فروش داشته اند.

با این حال، می تواند راه دیگری نیز برای بررسی این موضوع وجود داشته باشد. کاهش ذخیره گروه 100 تا 1k بیت کوین ممکن است تا حدی به دلیل خرید برخی از دارندگان برای خرید بیش از 1 هزار بیت کوین باشد و در عوض اکنون آنها را به بخشی از گروه 1 تا 10 هزار بیت کوین تبدیل می کند.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 31.3 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 2 درصد افزایش یافته است.

نمودار قیمت بیت کوین

Looks like the price of the crypto has shot up over the past 24 hours | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا