ارزهای دیجیتال

سیستم جدید SIN Cradles به شما امکان می دهد از طریق سهام دادن به NFT بازیکنان نخبه درآمد کسب کنید

صنعت بازی برای کسب درآمد (P2E) از رونق برخوردار بود و در میان بازار افزایشی ارزهای دیجیتال، به شهرت رسید.

این صنعت از موفقیت صنعت بازی سود برده است، که توانسته حتی در بدترین بحران های اقتصادی نیز در برابر رکود مقاوم بماند. زمانی که شرکت‌های بخش‌های دیگر روز به روز ورشکست می‌شدند، این صنعت به درآمد میلیاردها دلاری خود ادامه می‌داد و به نظر می‌رسید که این توانایی برای آوردن جریان ثابت پول به فضای P2E سرازیر شده بود.

یعنی تا زمانی که بازار گاوی تمام شد و کریپتو به بشکه بازار خرسی خیره شد.

از زمان کاهش بازار، توکن‌های P2E بیشترین ضربه را خورده‌اند. این موضوع به NFT ها نیز سرایت کرده است و حجم معاملات آنها کاهش یافته است. در نتیجه، درآمدهای NFT اکنون کمتر از ماه های گذشته است.

بنابراین نیاز به روشی جایگزین برای کسب درآمد از NFTها، بدون وابستگی کامل به بازارهای سوداگرانه، پدید آمد. بازی Blockchain Cradles سیستم جدیدی است که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا از NFTs بدون نیاز به نگه داشتن آن درآمد کسب کنند.

قرار دادن NFT ها برای گیم پلی

سهامداری NFT دیگر مفهوم جدیدی در صنعت بازی های بلاک چین نیست. بازی‌های مختلف در این فضا از سیستم سهامداری NFT استفاده می‌کنند تا به بازیکنان اجازه می‌دهد از NFT‌های خود درآمد غیرفعالی کسب کنند. این نه تنها سود را برای دارندگان فراهم می‌کند، بلکه به اطمینان از بالا ماندن ارزش NFT با کاهش تعداد معاملات آنها در بازار آزاد به دلیل این نگهداری القایی کمک می‌کند. همچنین به دارندگان کمک می کند تا از جامعه خود حمایت کنند و رشد کل اکوسیستم را ارتقا دهند.

برخی از نمونه‌های خوب پلتفرم‌هایی که از NFT staking استفاده کرده‌اند، Sandbox، Decentraland و Axie Infinity هستند. سیستم سهامداری Axie Infinity NFT یکی از مواردی است که به دلیل موفقیتی که پروژه از زمان راه اندازی خود کسب کرده است، به طور گسترده در صنعت کپی شده است. بازیکنان قادر به جمع آوری، پرورش و مبارزه با سایر بازیکنان در پلتفرم هستند.

با این حال، این سیستم سهامداری NFT مملو از نقص هایی است که پایداری مدل را تضمین نمی کند. اساساً دلیل موفقیت توکن‌های بازی این بود که آنها در یک چرخه صعودی راه‌اندازی شدند که با خریدهای سوداگرانه زیادی مشخص می‌شد. این مدل نیاز به هجوم دائمی بازیکنان جدید دارد که مقدار قابل توجهی از سرمایه گذاری اولیه را از طریق خرید NFT و همچنین سرمایه گذاری زمان زیادی برای به دست آوردن هر مبلغ معقولی انجام می دهند. بنابراین جای تعجب نیست که این مدل در رنج بوده است.

تیب پیلین، مدیر ارشد مالی بازی بلاک چینی Cradles: Origin of Species، این پدیده را توضیح می‌دهد و می‌گوید: «این مدل تا زمانی که پول جدیدی از بازیکنان جدید به دست می‌آید خوب کار می‌کند، اما کاملاً ناپایدار است.» او در ادامه افزود که «برخی از منتقدان NFTها را به عنوان بازی Ponzis می‌خوانند که در آن پول جدید برای پرداخت به شرکت‌کنندگان قدیمی استفاده می‌شود و کاملاً اشتباه نمی‌کنند. خیلی دیر وارد بازی P2E شوید و متوجه می‌شوید که توکن‌ها و NFT‌هایی به دست می‌آورید که روز به روز در بازار نزولی ارزان‌تر هستند.»

پس چگونه می توان این چرخه سخت خرید سفته بازانه و ساختارهای پونزی مانند را دور زد؟ Cradles: Origin of Species سیستم کاملاً جدیدی را راه‌اندازی کرده است که بازیکنان را قادر می‌سازد تا در NFT‌ها شریک شوند، بدون اینکه مجبور باشند برای خرید NFT‌های گران‌قیمت برای گیم‌پلی، بانک را شکست دهند.

چگونه Cradles برای همه درآمد به ارمغان می آورد

سیستم جدید SIN معرفی شده توسط Cradles نشان داده است که یک تغییر بازی برای جامعه بازی است. SIN که مخفف “Staking Into NFTs” است، به کاربران اجازه می دهد تا با شرکت در بازی گیمر مورد علاقه خود درآمد کسب کنند. کردلز متوجه شد که باید تغییری در نحوه ساختار اقتصادهای بازی-2-کسب ایجاد شود تا آنها را پایدارتر کند، و SIN از این نیاز زاده شد.

سیستم SIN از محبوبیت پخش جریانی در بازی و جامعه قوی play-2-earn که در سال گذشته توسعه یافته است، استفاده می کند. رشد درآمد حاصل از این مدل استریم حتی از بدترین بازارها نیز پیشی گرفته و جریان های درآمد بیشتری را برای گیمرها فراهم کرده است. Cradles با ایجاد یک MMORPG متاورس واقعی که بازیکنان را در هنگام ساختن دنیایی در اطراف خود تشویق می کند و به آنها انگیزه می دهد، به این امر کمک می کند.

با SIN، بازیکنان فقط می توانند در یک سلاح یا مصنوع NFT بسیار کمیاب که قبلاً متعلق به گیمر دیگری است، شریک شوند. این بازیکنان ماهر تمایل دارند هزاران بیننده را با هر استریم جذب کنند، و اکثریت جامعه آنها به اندازه کافی مهارت ندارند یا وقت کافی برای جستجوی سلاح یا مصنوعات مذکور را ندارند.

بنابراین به‌جای اینکه ساعت‌ها از گیم‌پلی را صرف پیدا کردن این NFT کنید، می‌توانید به سادگی انتخاب کنید که در حین بازی از یک بازیکن ماهر با NFT حمایت کنید. وقتی بازیکن ماهر در نهایت پیروز شد، غنائم حاصل از فتح بین همه بازیکنانی که در NFT خود شرط کرده بودند توزیع می شود.

مدیر عامل Cradles TY SIN را چنین توضیح می دهد.

شما مجبور نیستید ساعت‌ها به دنبال یا تلاش برای ساخت یک سلاح NFT فوق‌العاده کمیاب در Cradles بپردازید. درعوض، می‌توانید از بازیکن ماهری که قبلاً آن NFT را دارد، به طور غیر فعال حمایت کنید. برای مثال، می‌توانید CRDS (توکن بومی گهواره‌ها) را در سلاح فوق‌العاده کمیاب گیمر مورد علاقه‌تان قرار دهید، اگر فکر می‌کنید که آنها در یک تورنمنت یا یک جلسه شکار عملکرد خوبی دارند. سپس، هر پاداشی که بازیکن به دست می آورد، بین همه آن دسته از سهامداران CRDS که از آنها حمایت می کنند، تقسیم می شود. این یک راه عالی برای نشان دادن حمایت خود از بت مورد علاقه خود و کسب درآمد از آن است.”

این در واقع یک ایده بدیع است که به بازیکنان کمک می‌کند بدون نیاز به صرف ساعت‌ها برای یافتن این سلاح‌ها و مصنوعات، در تجربه‌های بازی شرکت کنند. Cradles به‌جای رفتن به مسیر ثابتی که در آن بازی‌های P2E برای تولید توکن‌ها رشد می‌کنند و به مبارزه می‌پردازند، ادامه می‌دهد، Cradles رویکرد جدیدی را برای کسب درآمد از بازی در پیش می‌گیرد زیرا اگر تمام تمرکز بر روی پرورش و ایجاد آیتم‌های جدید باقی بماند، بازیکنان می‌توانند به سرعت خسته شوند. به سراغ چیز درخشان بعدی بروید

“این وسوسه انگیز است که مانند هر کس دیگری بپرید و یک بازی از نوع P2E را انجام دهید و برای توکن های بیشتر و نژادهای کمیاب تر مبارزه کنید.” پیلین توضیح می دهد. اما اگر تمرکز اصلی توسعه صرفاً بر روی ایجاد آیتم های جدید و نژادهای جدید باشد، بازیکنان در نهایت انگیزه ای برای ادامه بازی یا حتی مشارکت ندارند. در Cradles، ما جامعه ای از گیمرها را تصور می کنیم که به تجربه دنیای بازی فروخته می شوند و می توانند نقش فعالی در آن داشته باشند.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا