ارزهای دیجیتال

سکه الروند (EGLD) به نظر می رسد از خط مقاومت 55 دلاری عبور کند

الروند قبل از رسیدن به سطح 54.40 دلار در حال افزایش بود. قیمت EGL اخیراً از سطح مقاومت کلیدی قیمت عبور کرده و به بالای 56.37 دلار رسیده است.

در بازه‌های زمانی هفتگی، دو هفته‌ای و ماهانه، الروند بر اساس داده‌های Coingecko، پنجشنبه، عملکرد صعودی داشته است.

این حرکت صعودی ممکن است ناشی از رویدادهای اخیر باشد. در 22 سپتامبر، کاربران Opera که کیف پول رمزنگاری داخلی را فعال کرده اند، می توانند از EGLD استفاده کنند. بازار ممکن است با افزایش قیمت به این رویدادها واکنش نشان دهد.

اما آیا قیمت EGLD می‌تواند به بالاتر از مرز 55 دلار ادامه دهد یا اینکه در نهایت نشان می‌دهد که این سطح برای غلبه بر آن بسیار زیاد است؟ گاوها به مرز 65 دلار چشم دوخته اند، اما حتی این یک چالش بزرگ است.

سرنخی از پازلی که الروند است

این توکن با قیمت 56.19 دلار معامله می شود که تا لحظه نگارش این مقاله یک ضرر محسوب می شود. داده‌های Coingecko نشان می‌دهد که اقدام اخیر بازار یک الگوی صعودی جام و دسته ایجاد کرده است که می‌تواند به عبور قیمت‌ها از سد 57.84 دلار کمک کند.

در زمان نگارش این مقاله، هم RSI و هم شاخص جریان پول Chaikin همگرایی صعودی را نشان می‌دهند که خبر بسیار خوبی برای آلت‌کوین به‌عنوان یک کل است. با این حال، شاخص حرکت نشان می دهد که شور و شوق صعودی در حال از دست دادن است.

با وجود ساخت فنجان و دسته، این ممکن است نشانه منفی برای بازار باشد. میانگین‌های متحرک ساده 50 روزه و 100 روزه نیز پشتیبانی پویا از روند صعودی بالقوه ارائه می‌کنند.

Chart: TradingView

EGLD: گاو – یا خرس فرار؟

اکنون که مسائل فنی از راه رسیده است، می توانیم ادعا کنیم که EGLD در حال حاضر کند شده است. این ممکن است نشانه ای باشد که یک مرحله اصلاح در روزها یا هفته های آینده رخ خواهد داد.

با حمایت فعلی در حدود 54.40 دلار و مقاومت در 57.80 دلار، گاوها حاشیه خطای بسیار کمی دارند.

کاهش سرعت حرکت ممکن است به نشانه‌های دیگری نیز منتشر شود و گاوها را وادار به تصمیم‌گیری کند که به ناچار فشار نزولی بر سکه وارد می‌کند.

رد قبلی 57.80 دلار ممکن است آغاز یک اصلاح بازار باشد. روند فعلی قیمت جانبی برای توکن به‌ویژه در آینده نزدیک نیست.

مثلث صعودی محکم برای دسته جام به سرمایه گذاران و معامله گران EGLD در دستیابی به رالی امدادی پیش بینی شده کمکی نمی کند.

از زمان نوشتن این مقاله، خرس ها کنترل بازار الروند را در دست گرفته اند و در حال ایجاد رکود هستند. معامله گران باید روی بازه های زمانی کوتاه تر تمرکز کنند.

اگر خرس‌ها شتاب کافی به دست آورند، دفاع با قیمت 51.76 دلار و بازگشت به قیمت 46.16 دلار، رکود را متوقف می‌کند.

EGLD/USD pair trading at $57.97 billion on the daily chart | Featured image from Bankless Times, Chart: TradingView.com

Disclaimer: The analysis represents the author's personal views and should not be construed as investment advice.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا