ارزهای دیجیتال

سولانا زیر 38 دلار بازگردانده شد، آیا شانسی برای بازگشت وجود دارد؟

سولانا در یک روند نزولی بود زیرا گاوها پس از سقوط SOL به زیر خط حمایت 38 دلار، قدرت خود را از دست دادند. در 24 ساعت گذشته سکه 4 درصد و در هفته گذشته 8 درصد کاهش ارزش داشت. قیمت سولانا به 33 دلار کاهش یافت، اما در زمان انتشار، سکه کمی بالاتر از خط حمایت معامله می شد.

بیت کوین نیز به زیر مرز 20000 دلار دست یافت و آلتکوین ها نیز همان مسیر قیمتی را طی کردند. ضعف گسترده تر بازار همچنان به فشار نزولی آلتکوین ها کمک می کند. یکی از نمودارهای روزانه، سولانا یک مثلث صعودی تشکیل داده بود، اما موفق شد به زیر آن برسد.

اگر سکه به همان مسیر ادامه دهد، ممکن است به زیر قیمت 30 دلار برسد. سطح حمایت حیاتی فعلی برای آلتکوین 33 دلار بود. فشار خرید در نمودار روزانه کاهش یافت زیرا SOL با فروش رفت روبرو شد. ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال امروز 924 میلیارد دلار است 3.1٪ تغییر منفی در 24 ساعت گذشته

تحلیل قیمت سولانا: نمودار یک روزه

سولانا در نمودار یک روزه 33.40 دلار قیمت داشت منبع: SOLUSD در TradingView

SOL در زمان نگارش این مقاله با قیمت 33.40 دلار معامله می شد. به طور نامطمئنی به کف قیمتی بحرانی 33 دلار نزدیک شد. کاهش قیمت به زیر علامت قیمت 33 دلار، ابتدا SOL را به 30 دلار و سپس به 27 دلار می کشاند.

به دلیل افزایش قدرت نزولی، SOL به زیر مثلث صعودی (زرد) شکست.

ادامه حرکت رو به پایین می تواند باعث سقوط 18 درصدی دیگر در نمودار SOL شود. اگر سولانا بتواند بالاتر از سطح قیمت 34 دلار حرکت کند و قیمت 38 دلار را سقوط دهد، تز نزولی فرصتی برای باطل شدن داشت.

مقاومت فوری در 34 دلار و سپس در 38 دلار بود. حجم معاملات سولانا اندکی کاهش یافت، اما نوار سبز بود که نشان می‌داد خریداران همچنان تلاش می‌کردند روی نمودار بایستند.

تحلیل فنی

سولانا
سولانا کاهش فشار خرید را در نمودار یک روزه نشان داد | منبع: SOLUSD در TradingView

قدرت خرید SOL همچنان ظریف باقی مانده است و سکه شاهد فروش منظم در بازار است. در بیشتر ماه های می، ژوئن و جولای، سولانا شاهد فشار فروش بالایی بوده است.

بر همین اساس، شاخص قدرت نسبی زیر خط نیمه بود که به معنای تسلط فروشندگان بر بازار بود.

قیمت SOL زیر 20-SMA مشاهده شد، قرائتی که نشان می‌دهد فروشندگان مسئول ایجاد حرکت قیمت در بازار هستند.

مطلب پیشنهادی | سولانا با رالی 3 روزه 14 درصد می درخشد – آیا SOL به درخشش ادامه می دهد؟

سولانا
سولانا سیگنال خرید را در نمودار یک روزه نشان داد | منبع: SOLUSD در TradingView

نمودار SOL علائم فنی ترکیبی را نشان می دهد. واگرایی میانگین متحرک همگرایی حرکت قیمت و تغییر روند احتمالی را نشان می دهد. MACD یک متقاطع صعودی را تجربه کرد و نوارهای سیگنال سبز را به تصویر کشید.

نوارهای سیگنال سبز برای سیگنال خرید در نمودار متصل می شوند. این می تواند نشانه مثبتی برای سکه باشد زیرا ممکن است تغییری در جهت قیمت در جلسات معاملات بعدی وجود داشته باشد.

Parabolic SAR جهت قیمت را تعیین می کند، خطوط نقطه چین زیر کندل های قیمت نشان دهنده یک تغییر پیش بینی شده در عمل قیمت فعلی است.

برای اینکه سکه به سمت بالا حرکت کند، قدرت از بازار گسترده تر حیاتی است.

مطالب مرتبط | Glassnode: بیت کوین LTH هایی که در طول سال های 2017-2020 خریده اند هنوز فروخته نمی شوند

Featured image from BusinessToday.in, charts from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا