ارزهای دیجیتال

سولانا رتبه دوم را به عنوان فروش مرتبط با FTX به یک بازار نزولی بالقوه اغراق‌آمیز سوق داد — 3 سکه برتر برای تماشای 14 نوامبر تا 20 نوامبر – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

سولانا رتبه دوم را به عنوان فروش مرتبط با FTX به یک بازار نزولی بالقوه اغراق‌آمیز سوق داد — 3 سکه برتر برای تماشای 14 نوامبر تا 20 نوامبر - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 6

در هفته گذشته، کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال از 107 تریلیون دلار به تنها 836 میلیارد دلار کاهش یافت که تقریباً 22 درصد کاهش داشت. در یک نقطه در 9 نوامبر، کل ارزش بازار به 803 میلیارد دلار رسید. حمام خون در بازارهای کریپتو به دلیل فروپاشی FTX، دومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال و ورشکستگی Alameda Research، شرکت پشتیبان این صرافی، ایجاد شد. در حالی که CZ بایننس در ابتدا یک نامه غیر الزام آور برای به دست آوردن صرافی FTX و جذب دارایی ها، بدهی ها و کاربران آن امضا کرد، بزرگترین بازیکن در بخش کریپتو پس از نگاهی دقیق به کتاب های FTX، نظر خود را تغییر داد. بنابراین FTX رها شد تا مانند خانه ای از کارت فرو بریزد. این واقعیت که حتی بزرگ‌ترین و منظم‌ترین صرافی‌ها را نمی‌توان کاملاً مورد اعتماد قرار داد، اعتماد بسیاری از سرمایه‌گذاران را متزلزل کرده است. داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که خروج ارزهای دیجیتال از صرافی‌ها افزایش یافته است، زیرا دارندگان می‌ترسند که مبادلات دیگر نیز به دنبال آن‌ها دنبال شود. در واقع، افزایش حجم برداشت، آزمون استرس نهایی است، که به طور بالقوه می تواند صرافی هایی را که ذخایری را در نسبت 1:1 در مقایسه با سپرده های کاربران ذخیره نمی کنند، از بین ببرد. در حالی که از قبل باید روشن باشد که بهتر است رمزنگاری را در کیف پول خود نگه دارید، این سوال باقی می ماند که کدام دارایی نگهداری شود. برای کمک به شما در تصمیم گیری، مقاله زیر سه رمزارز را پوشش می دهد که دنبال کردن آنها در این هفته جالب خواهد بود.

3. توکن کیف پول اعتماد (TWT)

Trust Wallet یک کیف پول دیجیتال غیرمتمرکز غیرمتمرکز است که در سال 2017 راه اندازی شد و ماموریت آن ساده سازی ذخیره سازی امن ارزهای دیجیتال است. هنگام استفاده از Trust Wallet، سرمایه گذاران مسئول حفظ امنیت کلیدهای خصوصی خود هستند، که همچنین امکان مالکیت واقعی دارایی های رمزنگاری را فراهم می کند. استفاده از برنامه کیف پول آسان است و از ذخیره سازی بیش از 8 میلیون سکه و توکن مختلف از جمله NFT پشتیبانی می کند. علاوه بر این، بسیاری از ارزهای دیجیتال را می توان مستقیماً از طریق ارائه دهندگان شخص ثالث مختلف مانند Mercuryo، MoonPay، Ramp Network، Simplex، Transak و Wyre روی پلتفرم خریداری کرد. توکن کیف پول اعتماد (TWT) یک توکن BEP20 است که به عنوان توکن مدیریت پروژه عمل می کند. علاوه بر این، این توکن همچنین می تواند برای تخفیف در هنگام معامله ارزهای دیجیتال یا خرید در برنامه استفاده شود. با این حال، باید توجه داشت که در حالی که کیف پول خود غیرمتمرکز است، شرکتی که کیف پول Trust را توسعه می دهد متعلق به بایننس است.

ترس از فروپاشی سایر صرافی ها همانطور که FTX دارندگان را ترغیب می کند دارایی های خود را به کیف پول های خود نگهبانی منتقل کنند.

سقوط FTX به عنوان یک یادآوری نه چندان مهربان بود که این جمله قدیمی “نه کلیدهای شما، نه رمزنگاری شما” همچنان صادق است. و از آنجایی که ابهامات زیادی در مورد اینکه کدام صرافی قرار است بعد از آن سقوط کند وجود دارد، بسیاری تصمیم درستی برای مقابله با طوفان با انتقال دارایی های خود از صرافی های متمرکز (CEX) و روش های نگهداری آنها به کیف پول غیرمتمرکز و سردخانه گرفته اند. Trust Wallet همچنین دلایل متعددی را منتشر کرد که نشان می‌دهد چرا انتقال سکه‌ها از صرافی‌ها باید بی‌معنا باشد. علاوه بر این، این پروژه چندین توصیه برای زندگی آرام‌تر و سالم‌تر را در توییتر منتشر کرد، از جمله مراقبت از دارایی‌های کریپتو:

تنوع گسترده ارزهای دیجیتال و سادگی استفاده ظاهراً بسیاری از دارندگان رمزارز را متقاعد کرده است که از Trust Wallet برای ذخیره سکه های خود استفاده کنند. علاوه بر این، این کیف پول غیرمتمرکز دارای چندین گزینه برای 12 سکه مختلف است که برای کسانی که نمی خواهند سکه های ارزشمند خود را در حال جمع آوری گرد و غبار در کیف پول دیجیتال خود رها کنند بسیار جذاب است. افزایش توجه به این کیف پول غیرمتمرکز محبوب منجر به افزایش TWT شده است. توکن اصلی پروژه که در حال حاضر بیش از 70 درصد در 24 ساعت گذشته افزایش یافته است، قیمت ATH خود را در روز یکشنبه 13 نوامبر 2.33 دلار تعیین کرده است.

2. سولانا (SOL)

Solana یک پلتفرم بلاک چین با قابلیت قرارداد هوشمند است که با تمرکز بر مقیاس پذیری توسعه یافته است. سولانا به دلیل توان عملیاتی بالای 65000 تراکنش در ثانیه و کارمزد تراکنش های بسیار کم (میانگین تراکنش در بلاک چین فقط 0.00025 دلار هزینه دارد)، سولانا یکی از قوی ترین رقبای اتریوم در نظر گرفته می شود. چنین بازده بالایی در بلاک چین با استفاده از مکانیزم اجماع اثبات سهام ابتکاری همراه با مکانیسم مهر زمانی اثبات تاریخ (PoH) امکان پذیر می شود. به همین دلایل، سولانا در بین پروژه‌های مختلف توکن غیرقابل تعویض (NFT) و برنامه‌های مالی غیرمتمرکز از همه نوع، بسیار محبوب است. علاوه بر این، این پروژه توسط سرمایه‌گذاران بزرگی مانند Polychain و Andreessen Horowitz نیز پشتیبانی می‌شود که برای آزمایشگاه‌های Solana بودجه کافی برای توسعه بیشتر اکوسیستم Solana فراهم می‌کنند.

بازارهای سولانا زیر بار سقوط FTX و Alameda Research فرو می ریزند زیرا هر دو شرکت سرمایه گذاران برجسته در اکوسیستم سولانا بودند.

FTX و Alameda Research هر دو سرمایه گذاران مهمی در بلاک چین Solana و همچنین چندین پروژه مبتنی بر Solana بودند. همانطور که مشخص شد FTX و Alameda Research در مسیر ورشکستگی بودند، اکوسیستم Solana یک حامی مهم را از دست داد. با این وجود، این دلیلی نبود که باعث سقوط قیمت SOL از 36 دلار در 6 نوامبر به پایین ترین سطح محلی 10.90 دلار در 9 نوامبر شد. در حالی که حدود 20 درصد از ضرر تقریباً 70 درصدی در ارزش SOL را می توان با کلی توضیح داد. FUD که در کل بازار ارزهای دیجیتال در حال گسترش است، 50 درصد باقیمانده افت مربوط به Solana بود و احتمالاً به دلیل فروش SOL توسط سرمایه گذاران از ترس اینکه Alameda Research سهم عظیم SOL خود را برای دسترسی به نقدینگی تخلیه می کند، رخ داده است. در حال حاضر بازارهای Solana ویران شده اند و قیمت SOL تنها توانسته به حدود 14 دلار صعود کند. با این وجود، پروژه سولانا دقیقاً مشابه قبل از فروپاشی FTX است، که نشان می‌دهد SOL در حال حاضر می‌تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد. علاوه بر این، سولانا نقاط عطف توسعه زیادی را برای ماه های آینده برنامه ریزی کرده است. پروژه‌های Solana Mobile در حال آماده‌سازی برای عرضه گوشی هوشمند Saga سازگار با Solana در اوایل سال 2023 است. برای شروع فروش تلفن‌های هوشمند Saga، Solana با Helium همکاری کرده است که اشتراک 30 روزه رایگان را برای شبکه Helium Mobile 5G ارائه می‌کند. به هر خریدار گوشی مذکور در ایالات متحده. سولانا چندین همکاری دیگر نیز به ثمر رسانده است. اخیراً، Google Cloud فاش کرد که آنها یک اعتبار سنجی Solana را اجرا می کنند و به کاربران خود اجازه می دهد تا از سال آینده گره های Solana اختصاصی را در Google Cloud راه اندازی کنند. آیا شما همچنین فکر می‌کنید که SOL ممکن است در حال حاضر با قیمت بسیار کاهش یافته معامله شود؟

1. بیت کوین (BTC)

اگرچه ما معتقدیم بیت کوین نیازی به معرفی زیادی ندارد و حتی اگر در لیست ما قرار نگیرد، همه نگاه ها به آن معطوف می شود، در اینجا خلاصه ای کوتاه از تاریخچه و ویژگی های کلیدی اولین ارز دیجیتال واقعا غیرمتمرکز آورده شده است. رمزارز پیشگام جهان توسط چهره مستعار به نام ساتوشی ناکاموتو در سال 2009 راه اندازی شد و دارای سقف عرضه 21 میلیون سکه است. کاهش پاداش‌های بلاک ماینر، ارز دیجیتال را با گذشت زمان کمیاب‌تر می‌کند و ماهیت کاهش تورم را تضمین می‌کند. بیت کوین همچنین اغلب به عنوان فشارسنج بازار ارزهای دیجیتال شناخته می شود زیرا سایر دارایی ها معمولاً از عملکرد قیمت BTC پیروی می کنند.

قدیمی‌ترین و معتبرترین ارز دیجیتال – دارایی عالی برای مقابله با طوفان؟

اگرچه سقوط FTX و Alameda Research تأثیری در کل بخش داشت و بیت کوین را برای مدت کوتاهی به زیر ارزش 16000 دلار رساند، قدیمی‌ترین، بزرگ‌ترین و معتبرترین ارز دیجیتال جهان برای بسیاری هنوز یک پناهگاه امن است. در حالی که فروش سایر ارزهای دیجیتال برای بیت کوین ممکن است شما را از ضررهای بالاتری که ممکن است در صورت نگهداری آلت کوین های ریسک پذیرتر متحمل شوید محافظت کند، هنوز کاملاً مشخص نیست که آیا بیت کوین به پایین ترین سطح چرخه خود رسیده است یا خیر. بیت کوین با بازارهای نزولی عظیم غریبه نیست و در بازار نزولی بیت کوین در سال 2018 حدود 84 درصد از دست داد، زمانی که قیمت بیت کوین به تدریج از 20000 دلار به 3200 دلار کاهش یافت. اعمال این تغییر قیمت تاریخی در این چرخه به این معنی است که اگر قیمت بازار به همان درصد از قیمت ATH حدود 68700 دلار در نوامبر 2021 کاهش یابد، بیت کوین در حدود 11000 دلار خواهد بود. از قیمت فعلی بازار BTC. به خصوص محتمل است که BTC به پایین‌ترین سطح خود برسد، شاید تا 11000 دلار، اگر FTX باعث ایجاد «اثر دومینو» شود و باعث سقوط سایر صرافی‌ها نیز شود. این واقعیت که پلتفرم وام‌دهی کریپتو BlockFi مجبور شد برداشت‌ها را در 11 نوامبر متوقف کند و ممیزی Crypto.com نشان داد که توکن‌های میم (عمدتا SHIB) بیش از 20 درصد از ذخایر این صرافی را نشان می‌دهند، نشان می‌دهد که تعداد بیشتری از بازیگران بزرگ صنعت ممکن است در حال حاضر دچار مشکل شده باشند. با این وجود، در صورت عدم تحقق بدترین سناریو، بیت کوین احتمالاً منجر به بهبود/بازگشت این بخش خواهد شد. علاوه بر نظارت بر شکست بیت کوین و نشانه های بهبود، ارزش آن را نیز دارد که بازارهای سنتی را زیر نظر داشته باشید زیرا علائم مثبت در این بازارها می تواند بر بازار بیت کوین نیز منعکس شود.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا