ارزهای دیجیتال

سولانا در زیر آوار FTX، آیا SOL تک رقمی امکان پذیر است؟

سولانا (SOL) یکی از بلاک چین‌هایی بود که در اثر فروپاشی FTX آسیب دیده بود. حتی در حال حاضر، بیش از یک هفته پس از ورشکستگی اولیه، SOL با توجه به دخالت شدید Sam Bankman-Fried (SBF) در بلاک چین سولانا، همچنان زیر بار عدم اطمینان باقی مانده در بین کاربران و سرمایه‌گذاران خود کم‌کم می‌شود. آیا SOL همچنان آسیب خواهد دید یا مهلتی برای این دارایی دیجیتال در آینده وجود دارد؟

رابطه سولانا با FTX

حتی در حال حاضر، دلیل موفقیت سولانا تا حد زیادی به رابطه FTX/Alameda آن گره خورده است. در غیر این صورت، نمی توان گفت که آیا بلاک چین همچنان همان سطح موفقیت را پیدا می کرد یا خیر، اما سرمایه گذاری های این شرکت ها نقش مهمی در رشد و پذیرش شتابان داشت. و اکنون، به نظر می رسد که بلاک چین بهای آن را می پردازد.

FTX، اگرچه اکنون ورشکسته شده است، اما پس از خرید 50.5 میلیون توکن از بنیاد سولانا، همچنان مالک میلیون ها SOL است. از طریق آنلاک های تدریجی که تا سال 2028 اتفاق می افتد، برای FTX/Alameda منتشر می شود، اما این رابطه است که در حال حاضر به سولانا آسیب می رساند.

تمام توکن‌های مرتبط با FTX و Alameda Research قبلاً در هفته گذشته کاهش یافته و قیمت SOL را به پایین‌ترین سطح دو سال اخیر رسانده است. عدم قطعیت در مورد اینکه آیا FTX و Alameda توکن‌ها را پس از باز شدن قفل نگه می‌دارند یا فوراً به فروش می‌رسند نیز فشار فروش روی توکن را با نزدیک‌تر شدن هر باز کردن قفل افزایش می‌دهد.

آیا SOL می تواند از این پس بازگردد؟

SOL در حال حاضر بیش از 94٪ بر اساس سال به سال کاهش یافته است و سقوط FTX کمکی به مسائل نکرده است. بانکی که در صرافی کار می‌کرد، سرمایه‌گذاران را به وحشت انداخت که توکن‌هایی مانند FTT و SOL را در مقادیر زیادی بفروشند تا از زیان‌های پیش‌بینی نشده جلوگیری کنند.

SOL price falls to $13 | Source: SOLUSD on TradingView.com

SOL با 13 دلار به ازای هر توکن، اکنون به شدت زیر میانگین متحرک 50 روزه خود معامله می شود. این یک سطح فنی مهم برای هر دارایی دیجیتالی در فضا است، اگر بخواهد یک صعود صعودی دیگر را برای کوتاه مدت آغاز کند. مگر اینکه SOL پمپی را ببیند که آن را بالاتر از این سطح قرار دهد، احتمالاً کاهش بیشتری به دنبال خواهد داشت.

حتی با وجود اینکه بنیاد سولانا به کاربران در فضایی که بلاک چین هنوز در اختیار دارد اطمینان می دهد 30 ماه از باند فرودگاه با بیش از 100 میلیون دلار پول نقد باقی مانده است، ایمان به بلاک چین همچنان کم است. سولانا شاخص ترس و طمع امتیاز 25 را نشان می دهد، که احساسات سرمایه گذار را در قلمرو Fear قرار می دهد.

به این واقعیت اضافه کنید که خرابی FTX همچنان در حال فروپاشی است و زمستان کریپتو در آستانه ورود به سردترین بخش است، این احتمال وجود دارد که SOL در سطوح تک رقمی قرار گیرد. اگر این اتفاق بیفتد، فرصتی منحصر به فرد برای خرید دارایی دیجیتال با قیمت ارزان خواهد بود زیرا ادامه توسعه در بلاک چین، سولانا را به کاندیدای خوبی برای رالی گاو نر بعدی تبدیل می کند.

Featured image from Tekedia, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا