ارزهای دیجیتال

سولانا برای پشتیبانی از DeFi، NFT، و GameFi در کره جنوبی با سرمایه 100 میلیون دلاری

سولانا (SOL) دارد ایجاد شده یک صندوق 100 میلیون دلاری برای حمایت از پروژه های ارزهای دیجیتال در کشور. بخش های اصلی برای بهره مندی از این صندوق عبارتند از DeFi، بازی، و توکن های غیر قابل تعویض (NFT). همچنین، این صندوق برای حمایت از برخی از پروژه های ساخته شده در شبکه Terra پس از سقوط وحشتناک است.

سقوط شبکه Terra باعث دردسر زیادی در جامعه رمزنگاری شد. یکی از نتایج آن این بود که دولت کره جنوبی به طور ناگهانی اقداماتی را برای بررسی صرافی های رمزنگاری تنظیم کرد.

بر اساس یک گزارش، تا 280000 سرمایه گذار کریپتو در کره جنوبی در سقوط UST و LUNA ثروت خود را از دست دادند. اما، بسیاری از سرمایه گذاران خرد در تلاشند تا قلعه را با وجود سختی حفظ کنند.

مطالب مرتبط | با ادامه کاهش قیمت، درآمد ماینر بیت کوین پایین می ماند

دو بازیگری که برای کمک‌های مالی و سرمایه‌گذاری در بخش‌های عمودی Web 3 هستند، بنیاد Solana و Solana Ventures هستند. آنها بیشتر روی پروژه های بازی سازی کره جنوبی تمرکز خواهند کرد. این تلاش برای تامین مالی، سولانا را در کنار رقبایی مانند Avalanche، پلتفرم‌های قرارداد هوشمند و Polygon قرار می‌دهد. این رقبا همچنین علاقه مند به برنده شدن توسعه دهندگان کریپتوهای کره ای هستند.

با توجه به خرابی اخیر، هیچ کس تعداد توسعه دهندگان Terra را نمی داند که باز خواهند گشت. اما همانطور که بنیاد سولانا اشاره کرد، توسعه دهندگان را نباید برای سقوط شبکه Terra مقصر دانست. این نظر از جانب جانی بی لی، مدیر کل بنیاد آمده است.

سولانا به دنبال تثبیت موقعیت خود در بخش بازی است

هدف سولانا تبدیل شدن به یک بلاک چین برتر بازی است و این صندوق آن را محقق خواهد کرد. این شرکت از سال گذشته چندین بار روی بازی سرمایه گذاری کرده است.

یکی از این سرمایه گذاری ها، همکاری آن با Lightspeed Ventures و FTX برای راه اندازی یک صندوق بازی 100 میلیون دلاری بود. همکاری دیگری نیز بین شرکت های بازی Solana، Griffin و Forte وجود دارد. این سه شرکت یک صندوق ۱۵۰ میلیون دلاری برای تسهیل بازی‌های بلاک چین ایجاد کردند.

سولانا و دیگران پیش‌بینی می‌کنند که ساقه‌های کره جنوبی به زودی به مرکزی برای تحولات متاورس و NFT تبدیل می‌شوند. دلیل آن این است که دولت کشور از عملیات این بخش حمایت می کند. 187 میلیون دلار برای ساخت اکوسیستم Metaverse به منظور تسهیل محتوای دیجیتال و شرکت‌ها در کشور متعهد شد.

بنابراین بنیاد سولانا قصد دارد از طریق صندوق جدید علاقه خود را به GameFi و DeFi در کره جنوبی افزایش دهد. همچنین، با تأمین مالی رشد اکوسیستم، سولانا ممکن است به بی ثباتی مداوم شبکه که از سال 2021 فعالیت شبکه خود را متوقف کرده است، رسیدگی کند.

سقوط 6 درصدی سولانا در نمودار روز | منبع: SOLUSD در TradingView

در حال حاضر، بسیاری از شرکت ها برای تبدیل شدن به بهترین پلت فرم در کره جنوبی رقابت می کنند. بسیاری از پلتفرم ها به NFT و DeFi دسترسی دارند. چنین پلتفرم هایی عبارتند از Upbit Exchange و Klaytn Layer-one blockchain. Upbit بزرگترین صرافی در کره جنوبی با بازار NFT است. Klaytn همچنین مالک KLAYswap است، یک پلتفرم DeFi با 274 میلیون دلار TVL.

مطالب مرتبط | کاهش نرخ بیت کوین به پایین ترین حد سه ماهه می رسد

اما قانون کره جنوبی که پاداش‌های ارزی و رمزنگاری بازی‌ها را ممنوع می‌کند، ممکن است شرکت‌های داخلی را از راه‌اندازی بازی‌های مبتنی بر بلاک چین در این کشور باز دارد.

Featured image from Pexels, chart from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا