ارزهای دیجیتال

سولانا: با توجه به اینکه Dev Activity شاهد شتاب ادامه دار است، فراتر رفت اما بی جان نیست

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

سولانا پس از اینکه گمانه زنی هایی مبنی بر ارتباط آن با FTX ورشکسته ظاهر شد، به طور گسترده مورد بررسی قرار گرفت. درک شبکه از FTX به شدت با وقوع تغییر کرد و ترس، عدم قطعیت و شک (FUD) ناشی از آن چالش برانگیز شد.

تقریباً 9 درصد از ارزش توکن امروز از بین رفت، شاید به دلیل عواقب ناشی از سقوط صرافی، که نشان دهنده عمیق شدن بازار نزولی است.

علاوه بر این، داده‌های CryptoSlam نشان می‌دهد که بازار NFT در اکوسیستم کاهش شدید حجم معاملات و خریداران جدید را تجربه کرده است.

DeFiLlama همچنین گزارش داد که TVL SOL 10٪ دیگر کاهش یافته است. در مقایسه با بالاترین رقم تاریخ TVL در نوامبر با 1.02 میلیارد دلار، ارزش فعلی 265.43 میلیون دلار نشان دهنده افت خیره کننده 73.46 درصدی است.

با این حال، داده های مساری نشان می دهد که سولانا بسیار زنده است.

Image: The Independent

رهایی از اشکالات امنیتی

آخرین گزارش سکه مساری به فعالیت‌های مختلفی اشاره می‌کند، حتی اگر اکوسیستم نقشه راه مشخصی نداشته باشد. به عنوان مثال، JumpCrypto در حال کار بر روی یک کلاینت ++C برای اعتبارسنجی توکن به نام Firedancer است. به همین دلیل، تأثیر باگ ها بر روی بلاک چین سولانا کاهش می یابد.

با این حال، چنین تلاش هایی نیاز به زمان برای جوانه زدن و رشد دارد. در حال حاضر، برخی حفره های امنیتی در سولانا وجود دارد که باید برطرف شوند.

پروتکل Solana DeFi Raydium در 16 دسامبر به خطر افتاد. این منجر به ضرر سرمایه گذاران و معامله گران تقریباً 2 میلیون دلار شد. انتظار می‌رود که این اعتماد به توکن را بیشتر کاهش دهد.

برخلاف این تغییرات خنثی و منفی، داده‌های Santiment نشان می‌دهد که فعالیت توسعه روی زنجیره هنوز کاملاً قوی است.

با توجه به اینکه Dev Activity شاهد شتاب ادامه

SOL total market cap at $4.4 billion | Chart: TradingView.com

توکن سولانا به ضربه بیشتری نیاز دارد

به نظر می رسد که اکوسیستم سولانا به دلیل فعالیت ها و فعالیت های توسعه قابل توجه برای افزایش عملکرد زنجیره ای بسیار انعطاف پذیر است. در مقابل، سکه بومی سولانا SOL در تضاد کامل با اکوسیستم قرار دارد.

در زمان نگارش، این توکن دارای پشتیبانی 11.83 دلار و مقاومت در 14.98 دلار است. اگر عملکرد بازار بیت کوین به وخامت ادامه دهد، افزایش پیوند بین SOL و BTC می تواند مشکل ساز شود.

در حالی که فدرال رزرو آمریکا برای افزایش بیشتر نرخ بهره آماده می شود، ملاحظات اقتصاد کلان نیز نقش مهمی ایفا خواهند کرد.

آینده سولانا در حال حاضر تیره و تار به نظر می رسد. اما، امیدواریم، با بهبود وضعیت، FUD اطراف اکوسیستم ممکن است کاهش یابد. با این حال، اگر وضعیت موجود تغییر نکند، SOL ممکن است به 10 دلار کاهش یابد.

چند ساعت یا روزهای آینده کلیدی برای تثبیت قیمت SOL یا تسلیم شدن به پایین ترین سطح خواهد بود، بنابراین سرمایه گذاران و معامله گران باید به طور فعال وضعیت را نظارت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا