ارزهای دیجیتال

سود پس از ادغام کاهش 13 درصدی نسبت اتریوم در برابر بیت کوین

ما در دنیای پس از ادغام هستیم و درس‌ها همچنان از راه می‌رسند. همانطور که مشخص است، ادغام افسانه‌ای یک رویداد خبرساز برای اتریوم بود. از نظر فنی، این رویداد موفقیت‌آمیز بود و اتریوم 100% زمان را همانطور که خوش‌بینانه پیش‌بینی می‌شد حفظ کرد. از نظر اقتصادی، دارایی در کل فصل پس از ادغام دچار خونریزی بوده است. در نتیجه، اتریوم جایگاه خود را در برابر بیت کوین از دست داد و تسلط بیت کوین مجدداً تقویت شد.

برویم به به روز رسانی هفتگی Arcane Research برای آمار و اعداد دقیق:

از زمان ادغام، اتر (ETH) 17 درصد به دلار و 13 درصد در مقایسه با BTC کاهش یافته است، در حالی که ETHBTC در حال حاضر با 0.07 معامله می شود. ETH پشتیبانی را در 0.07 ETHBTC پیدا کرده است که نشان دهنده میانگین قیمت ETHBTC در 365 روز گذشته است.

آیا این به یک گرایش تبدیل خواهد شد یا اینها فقط هیجانات پس از ادغام هستند؟

پس از مرگ پس از ادغام

برای تحلیل منطقی، بیایید به روز رسانی هفتگی را نقل کنیم:

اتر پس از ادغام بیکار معامله شد و تا زمانی که بازارهای ایالات متحده باز شدند، نوسانات پایین باقی ماند. ضربه اتریوم مربوط به یک محیط مرتبط با دارایی های ریسک بود، اما اهرم بیش از حد معامله گران طولانی مدت به تشدید عملکرد ضعیف نسبی اتر در مقابل BTC کمک کرد.

و واقعیت این است که ضرب المثل قدیمی “شایعه را بخر، خبر را بفروش” کاملاً در اینجا صدق می کند. به دلیل هیاهو، قیمت اتریوم قبل از این رویداد افزایش یافت. این دارایی هنوز از بالاترین قیمت خود یعنی حدود 4.8 هزار دلار فاصله داشت، اما 1.7 هزار دلار برای بازاری که در آن هستیم عالی بود. این دارایی از بیت کوین بهتر عمل کرد و سلطه آن را تهدید کرد. اگرچه بیش از حد خرید شد. پس از ادغام، افراد فروخته شدند و ETH اکنون در یک روند نزولی قرار دارد. رفتار کتاب درسی که نباید یک روح را غافلگیر کند.

نموداری که باید تماشا کرد، مربوط به انتشار اتریوم است. تفاوت اصلی بین اتریوم پس از ادغام و سلف آن این است که کوین جدید بسیار کمیاب‌تر خواهد بود. و این می تواند قیمت را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

ETH price chart for 09/21/2022 on Bittrex | Source: ETH/USD on TradingView.com

وضعیت فورک های اتریوم

یکی از رانندگان رالی پیش از ادغام این انتظار بود که ممکن است فورک وجود داشته باشد و ممکن است ایردراپ وجود داشته باشد. دو فورک جدید اتریوم از این وضعیت آشفته بیرون آمدند. آن دو در این دوره پس از ادغام بیشترین آسیب را متحمل شدند. بازگشت به به‌روزرسانی هفتگی:

اتر در انزوا مشکلی نداشته است، فورک‌های اتر بادهای مخالف شدیدی را تجربه کرده‌اند، و هر دو ETHW و فورک رقیب Poloniex EthereumFair (ETF) بیش از دو سوم ارزش خود را از زمان عرضه کاهش داده‌اند.

این شکست وحشیانه قابل انتظار بود. همه فورک ها چیزی شبیه به airdrop تولید می کنند، زیرا افراد معادل ETH را که در ETHW و ETF داشتند دریافت می کنند. کاربران خیلی سریع آن پول رایگان را با ارزهای سخت تر مبادله کردند. و اکنون زمان آن فرا رسیده است که استیبل کوین های قدرتمند از آنها پشتیبانی نمی کنند، ارزش خود را ثابت کنند.

یک چنگال قدیمی نیز به دلیل ادغام در خبرها بود و به اندازه پسرعموهایش با مشکل مواجه شده است.

اتریوم کلاسیک نیز نسبت به اتریوم ضعیف عمل کرده است. در بحبوحه ادغام، بسیاری از ماینرها به ETC مهاجرت کردند که باعث شد هش ETC به 300 TH/s برسد. با این حال، با افزایش سختی در ETC، هش ریت در ETC به 186 TH/s کاهش یافته است.

برخی از مردم فکر می‌کردند که اتریوم کلاسیک، که همچنان یک بلاک چین اثبات کار است، پس از ادغام رشد خواهد کرد. تا کنون ثابت شده است که اشتباه می کنند. اما ما در مراحل اولیه هستیم و ممکن است شرایط برای Ethereum Classic قدیمی به شدت تغییر کند.

نمودار تسلط ETHBTC

ETHBTC price chart on Binance | Source: The Weekly Update

نتیجه گیری

ظاهراً ادغام موفقیت آمیز بود اما قیمت این خبر را نشنید. با این حال، باید در نظر داشته باشیم که سپتامبر معمولاً ماه بدی برای ارزهای دیجیتال به طور کلی است. این که با رفتار کلاسیک «شایعه را بخر، خبر را بفروش» ترکیب شده است، ETH را در برابر طناب ها قرار می دهد. در حال حاضر.

Featured Image by Gerd Altmann from Pixabay | Charts by TradingView and The Weekly Update

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا