ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاران وال استریت انتظار دارند بیت کوین به 10000 دلار برسد، آیا این امکان پذیر است؟

کاهش بیت کوین در چند هفته گذشته نگرانی هایی را در بین سرمایه گذاران در این فضا ایجاد کرده است. دارایی دیجیتال که به اوج 69000 دلار رسیده بود تا 17600 دلار کاهش یافت و همچنان برای نگه داشتن 20000 دلار تلاش می کند و احساسات سرمایه گذاران را با خود کاهش می دهد. گروهی از سرمایه‌گذاران وال‌استریت در مورد اینکه چگونه به دارایی دیجیتال نگاه می‌کنند، همین احساس را داشتند. عمدتاً سرمایه گذاران هیچ حرکت صعودی را در آینده نزدیک مشاهده نمی کنند.

اکثریت می گویند بیت کوین در حال سقوط است

از میان 950 پاسخ دهنده ای که توسط MLIV Pulse مورد بررسی قرار گرفتند، اکثریت نشان دادند که انتظار بهبود قابل توجهی برای بیت کوین ندارند. دارایی دیجیتال در حال حاضر بالای 20000 دلار معامله می شود، اما این سرمایه گذاران معتقدند که احتمالاً بیشتر سقوط خواهد کرد. در مجموع 60 درصد از همه پاسخ دهندگان گفتند که انتظار داشتند قیمت بیت کوین در واقع به 10000 دلار کاهش یابد. علاوه بر این، آنها معتقدند که این قیمت در مقایسه با قیمت دارایی دیجیتال که به 30000 دلار رسیده است، محتمل تر است.

مطالب مرتبط | کاهش درآمد ماینرهای بیت کوین نشان می دهد که ممکن است فروش های بیشتری در پی داشته باشد

همین مکتب فکری توسط بسیاری در فضا، به ویژه در رسانه های اجتماعی تکرار شده است. با این حال، این تنها احساسی نبود که در سرمایه گذاران مورد بررسی وجود داشت. علی‌رغم اینکه اکثریت احساس می‌کردند که دارایی دیجیتال بیشتر تسلیم بازار نزولی می‌شود، هنوز هم عده‌ای معتقد بودند که چیزهای مثبت بیشتری در راه است.

40 درصد باقیمانده از مجموعه نظرسنجی پیش‌بینی‌های صعودی‌تر خود را ارائه کردند. این بخش از استخر اعتراف کرد که آنها انتظار داشتند که قیمت بیت کوین در واقع به 30000 دلار قبل از رسیدن به 10000 دلار برسد. جالب اینجاست که اکثریت بزرگی از سرمایه‌گذارانی که نظرات مثبتی درباره ارز دیجیتال داشتند، سرمایه‌گذاران با تجربه‌تر بودند.

BTC trading at $20,546 | Source: BTUCSD on TradingView.com

این سرمایه‌گذاران حرفه‌ای بیشتر بر این باور بودند که ارزهای دیجیتال آینده هستند و حتی زمانی که سرمایه‌گذار نبودند و شک داشتند، نسبت به ارزهای دیجیتال در مقایسه با همتایان کم‌تجربه‌تر خود ذهن بازتری داشتند.

آیا 10000 دلار امکان پذیر است؟

با توجه به اینکه بازارهای نزولی قبلی بیت کوین چگونه پیش رفته اند، تعجب آور نیست که ببینیم اکثر سرمایه گذاران در واقع انتظار دارند قیمت دارایی دیجیتال قبل از بهبودی اساسی به 10000 دلار کاهش یابد. یک نگاه تاریخی نشان می دهد که بیت کوین به طور مداوم بیش از 80 درصد از ارزش بالای تاریخی خود را در هر بازار نزولی از دست داده است و اگر به این روند ادامه دهد، 10000 دلار به عنوان یک سطح احتمالی برای رسیدن به آن باقی می ماند.

مطالب مرتبط | بیت کوین به زیر 22000 دلار سقوط کرد، آیا تحلیل پیتر برانت هنوز در جریان است؟

با این حال، توجه به این نکته مهم است که بیت کوین چندین بار از روندهای “تثبیت شده” مرتبط با آن منحرف شده است. یکی از راهپیمایی های گاو نر چندگانه در سال 2021 است که مانند آن قبلاً هرگز دیده نشده بود. علاقه بیشتری به فضا آورده بود و به نوبه خود پول بیشتری به ارمغان آورد که به احتمال زیاد قیمت را بالا می برد.

نکته دیگر این است که قیمت دارایی دیجیتال به پایین تر از چرخه قبلی خود رسیده است، اگرچه این برای آینده دارایی دیجیتال بیشتر نزولی است تا صعودی. با این وجود، این نشانه ای از ادامه انحرافات است و این احتمال وجود دارد که از دست ندادن 80 درصد از ارزش بالای تاریخی خود انحراف دیگری باشد که بیت کوین ممکن است ایجاد کند.

Featured image from Forbes, charts from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا