ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاران نهادی نزولی باقی می مانند، زیرا بیت کوین کوتاه مدت شاهد ورود رکوردی است

احساسات نزولی نسبت به بیت کوین در میان سرمایه گذاران نهادی در ماه های اخیر افزایش یافته است. این امر با سقوطی که دارایی دیجیتال را در اواسط ژوئن به لرزه درآورد، بیشتر پیش برد. از آن زمان، بیت کوین تلاش کرده است تا سطح خود را بالاتر از 20000 دلار نگه دارد و با ادامه شکست، احساسات نزولی افزایش یافته است. این در جریان ورودی کوتاه بیت کوین که در هفته گذشته ثبت شد، مشهود است.

اعداد رکورد برای بیت کوین کوتاه

آخرین گزارش CoinShares نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران نهادی فقط در کوتاه‌مدت روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری می‌کنند و علاوه بر این، آنها معتقدند که دارایی دیجیتال بیشتر کاهش می‌یابد. این نشان می دهد که جریان ورودی به ETF های کوتاه بیت کوین با 51 میلیون دلار در هفته گذشته به بالاترین حد خود از زمان آغاز آن رسیده است.

مطالب مرتبط | افزایش حمایت از بیت کوین با 19000 دلار به عنوان آغازگر بازار در یک هفته جدید

ETF کوتاه ProShares BTC آخرین مورد در خط برای این نوع است، و در حالی که در هفته قبل جریان های قابل توجهی را شاهد بودیم، اما به این واقعیت نزدیک شد که ETF به تازگی راه اندازی شده است. با این حال، هفته گذشته چگونگی نگاه سرمایه گذاران نهادی به بیت کوین را در آینده نشان داد.

برای در نظر گرفتن این موضوع، در حالی که جریان ورودی برای بیت کوین کوتاه به 51 میلیون دلار برای دوره 7 روزه رسیده بود، بیت کوین تنها 0.6 میلیون دلار ورودی ثبت کرده بود. این دارایی دیجیتال به سختی ثبت یک هفته دیگر از جریان خروجی را با یکی از کمترین ورودی های ثبت شده تاکنون از دست داده بود.

BTC falls to $19,500 | Source: BTCUSD on TradingView.com

در مقایسه با 15 میلیون دلار ورودی هفته قبل، ورودی به بیت کوین کوتاه در مجموع 240 درصد رشد داشته است. این یکی از بارزترین شاخص هایی است که سرمایه گذاران نهادی انتظار ندارند قیمت بیت کوین به این زودی ها بهبود یابد.

سرمایه گذاران نهادی در آلت کوین ها

احساسات نزولی در مورد بیت کوین از سوی این سرمایه گذاران نهادی تنها به بیت کوین کاهش یافته است. گزارش CoinShares نشان می‌دهد که آلت‌کوین‌ها همچنان شاهد جریان‌های ورودی بوده‌اند. اتریوم که تقریباً سه ماه با جریان خروجی مواجه شده بود، دومین هفته متوالی ورودی خود را با مجموع 5 میلیون دلار ثبت کرد.

آلتکوین‌های دیگری مانند Solana، Polkadot و Cardano که همگی رقبای اتریوم هستند، نیز ورودی‌هایی را ثبت کردند. رقم آنها در هفته گذشته به ترتیب به 1 میلیون دلار، 0.7 میلیون دلار و 0.6 میلیون دلار رسید. این نشان می دهد که سرمایه گذاران نهادی آینده بهتری را برای این دارایی ها در مقایسه با بیت کوین پیش بینی می کنند.

مطالب مرتبط | آدرس‌های اتریوم فعال سطوح 2020 را لمس می‌کنند، آیا قیمت دنبال می‌شود؟

محصولات سرمایه گذاری چند دارایی از قلم نیفتادند. در مجموع 4.4 میلیون دلار به آنها سرازیر شد و حتی از طریق بازار نزولی به حفظ جایگاه خود ادامه داد و تنها 2 هفته ورودی در فاصله شش ماه ثبت شد.

یک نکته قابل توجه این است که به نظر می رسد احساسات نزولی در سرمایه گذاران نهادی در ایالات متحده برجسته تر است. سایر مناطق اعداد ورودی بهتری را به محصولات سرمایه گذاری طولانی ثبت کرده اند که به 20 میلیون دلار در هفته رسیده است.

این گزارش اشاره می کند که این ممکن است به این دلیل باشد که برای اولین بار ETF های کوتاه بیت کوین در ایالات متحده در دسترس قرار گرفته است. از این رو، سرمایه گذاران برای استفاده از صندوق جدید عجله دارند.

Featured image from BTCC, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش‌های بازار، به‌روزرسانی‌ها و توییت‌های خنده‌دار گاه به گاه…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا