ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاران خرده فروشی بیت کوین اکنون 17 درصد از کل عرضه بیت کوین را در اختیار دارند، اما آیا این خبر خوبی است؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

تعداد سرمایه گذاران خرده فروشی بیت کوین در حال افزایش است. این سرمایه‌گذاران کوچک‌تر قدرت خرید کمتری دارند، اما با تعداد زیادی از افراد تازه وارد به بازار پس از بازار صعودی 2020-2021، قدرت خرید جمعی آنها در کنار کل مقداری که دارند رشد کرده است.

سرمایه گذاران خرده فروشی 17 درصد از عرضه را در اختیار دارند

در چند سال گذشته، آدرس‌های بیت‌کوینی که کمتر از 10 بیت کوین در موجودی خود دارند، عرضه بیت‌کوین بیشتری را جذب کرده‌اند. داده های اخیر جمع آوری کننده داده های زنجیره ای گلاسنود نشان می دهد که این سرمایه گذاران کوچک اکنون 17 درصد از کل عرضه بیت کوین را در اختیار دارند.

این زیرمجموعه سرمایه گذاران در دو سال گذشته تقریباً 50 درصد رشد داشته است از حدود 12 درصد به 17.3 درصد و 0.5 درصد در 30 روز گذشته افزایش یافته است زیرا داده های Santiment درصد عرضه را نشان می دهد که آدرس هایی بین 0.001-10 نگهداری می شوند. بیت کوین در 1 نوامبر 2022 روی 16.8 درصد قرار داشت.

جالب اینجاست که این پایه دارنده بیت کوین در ابتدای نوامبر کاهش قابل توجهی داشته است. این مصادف است با فروپاشی صرافی رمزارز FTX، که تعداد زیادی از سکه های سرمایه گذار را با آن پایین می آورد. با این حال، بهبود سریع بوده است و دارندگان خرده‌فروشی دوباره به حفظ تعادل خود بازگشته‌اند.

Retail holders held less than 17% of supply on Nov. 1 | Source: Santiment

افزایش تعداد سرمایه گذاران خرده فروشی از همان الگوهای بازارهای صعودی قبلی مانند بازار صعودی 2017 پیروی می کند. این در حالی است که در آغاز سال 2021، این دارندگان کوچک تنها 13.9 درصد از کل عرضه بیت کوین را تشکیل می دهند.

آیا این خبر خوبی برای بیت کوین است؟

نرخ پذیرش سریع خبر خوبی برای بیت کوین بوده و یکی از محرک های اصلی بازار صعودی سال 2021 بوده است. با نگاهی به گذشته، افزایش تعداد دارندگان خرده‌فروشی همیشه خبر خوبی برای دارایی دیجیتال بوده است. این امر به پذیرش ارز دیجیتال کمک می کند و همچنین به توزیع کل عرضه بین دارندگان بیشتر کمک می کند.

در حال حاضر، اکثریت قریب به اتفاق عرضه بیت کوین هنوز توسط کلان کنترل می شود. با توجه به خرید سکه توسط سرمایه گذاران خرده فروشی، تقاضا برای دارایی دیجیتال بیشتر می شود. تقاضای بیشتر منجر به کمبود می شود و کمبود باعث افزایش قیمت می شود.

نمودار قیمت بیت کوین از TradingView.com

BTC losses footing at $17,000 to settle below $16,900 | Source: BTCUSD on TradingView.com

با این حال، در نظر گرفتن شرایط فعلی بازار کریپتو نیز مهم است. «زمستان کریپتو» در شکوفایی کامل است، بنابراین ممکن است یک سال دیگر تا بازار صعودی بعدی باقی بماند. با توجه به این موضوع، پذیرش احتمالاً به حفظ روند فعلی قیمت کمک خواهد کرد تا اینکه باعث افزایش قیمت شود.

با این وجود، افزایش مداوم کیف پول هایی که کمتر از 10 بیت کوین دارند، نشان دهنده علاقه بیشتر جامعه سرمایه گذاران است. همچنین نشان دهنده انباشت قابل توجهی در بین سرمایه گذاران کوچکتر در این مدت است.

تصویر برجسته از Coincu News، نمودار از TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا