ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاران تحت رهبری Crypto Downtrend بیش از 432 میلیون دلار نقد می کنند

بازار مالی کلی در این هفته دلسرد کننده است. با افزایش پیش بینی ها برای افزایش نرخ بهره، سهام و ارزهای دیجیتال در حال سقوط هستند. آخرین CPI برای ماه اوت نیرویی بود که بازار را به سمت لبه سوق داد.

این رقم بالاتر از حد انتظار بود و باعث افزایش ترس در صنعت شد. در حالی که فدرال رزرو برای ورود به بازار با بزرگترین افزایش نرخ آماده می شود، صرافی ها شروع به نقد کردن موقعیت های اهرمی کرده اند. این استراتژی در جهت کاهش ضرر و زیان در حین وقوع رویدادها است.

مطالب مرتبط: تماشا کنید: دوشنبه خونین بیت کوین به چکش معکوس می انجامد | BTCUSD 19 سپتامبر 2022

با هراس بازار، موقعیت معامله گران منحل شد

Coinglass داده‌های انحلال‌هایی را که در حال حاضر در صرافی‌های مختلف انجام می‌شود، افشا کرده است. بر اساس برنامه دیتا، 130087 معامله گر شاهد انحلال موقعیت خود بوده اند.

مبلغ کل در زمان نگارش به 431.51 میلیون دلار رسیده است. بسیاری از معامله گران ارزهای دیجیتال بیت کوین و اتریوم در این جنون ادامه دار بیشتر ضربه خوردند. معامله گران بیت کوین 44.5 میلیون دلار از موقعیت های اهرمی خود را از دست دادند، در حالی که معامله گران اتریوم 8.39 میلیون دلار در نقدینگی از دست دادند.

با گذشتن از موقعیت‌ها، لانگ‌ها پیشتاز شدند در حالی که دارندگان پوزیشن کوتاه از این راه پیروی کردند. به گفته Coinglass، مقدار بین این دو 10X است و بالاترین انحلال تا کنون در Okex رخ داده است.

داده‌ها نشان می‌دهد که انحلال‌های Okex به 190.41 دلار رسیده است که شامل 181.30 میلیون دلار در موقعیت‌های خرید و 9.11 میلیون دلار در موقعیت‌های فروش است.

صرافی زیر با نقدینگی بالا پس از Okex Binance است. صرافی 77.49 میلیون دلار در موقعیت های خرید و 12.99 میلیون دلار در موقعیت های فروش نقدی کرد که بالغ بر 90.48 میلیون دلار بود.

دیگر سوارکاران برتر در این جنون عبارتند از FTX با 57.59 میلیون دلار در پوزیشن های لانگ و شورت و Bitmex با 28.78 میلیون دلار. ByBit و Huobi نیز با 27.86 میلیون دلار و 18.91 میلیون دلار در مجموع نقدینگی وجود دارد.

بیت کوین در حال حاضر بالای 19500 دلار معامله می شود. | منبع: نمودار قیمت BTCUSD از TradingView.com

عوامل کلان مسئول روند نزولی بازار

حرکت قیمت دارایی ها در این هفته باعث افزایش عدم اطمینان در بازار کریپتو شده است. بسیاری از ارزهای رمزپایه با رنگ قرمز معامله می‌شوند و طی 24 ساعت گذشته افت دو رقمی داشته‌اند. سقوط قیمت، ارزش کل بازار را به زیر 1 تریلیون دلار رساند.

تحلیلگران روند نزولی مداوم را به بسیاری از عوامل اقتصاد کلان نسبت می دهند. برجسته ترین آنها داده های CPI است که در 13 سپتامبر همه را شوکه کرد. این داده ها بالاتر از حد انتظار بازار بود و نشان می دهد که تورم همچنان در حال افزایش است.

اثر داده ها بلافاصله پس از انتشار آن مشاهده شد. رمز ارز شماره یک، بیت کوین، در عرض چند دقیقه 1000 دلار از دست داد. از آن زمان به بعد، سایر دارایی های کریپتو شروع به کاهش قیمت به ضرر سرمایه گذاران کردند.

یکی دیگر از عواملی که ظاهراً بازار 4 را پایین می آورد، ادغام اتریوم است. پس از ارتقا، قیمت کریپتو به 1300 دلار سقوط کرد، که باعث شد بسیاری از مردم پیش‌بینی‌ها را باور کنند که بیش از حد درج شده است.

مطالب مرتبط: اتریوم می تواند 10 درصد رشد کند قبل از اینکه اتریوم از سر گرفته شود

به دلیل بالا بودن داده های CPI، نشست فدرال رزرو در 21 سپتامبر باعث ایجاد وحشت در بازار شده است. بازار منتظر افزایش بعدی نرخ بهره است و کارشناسان در حال حاضر رقمی را پیش بینی می کنند که در 40 سال گذشته مشاهده نشده است. فدرال رزرو ممکن است پس از جلسه به 100 امتیاز برود.

در حال حاضر، هم سهام و هم ارزهای دیجیتال به شدت نزولی هستند. پس از 21 سپتامبر، حرکت بازار ممکن است وحشتناک تر از آنچه امروز، 19 سپتامبر است، باشد.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا