ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاران بیت کوین به دنبال بحران های FTX نسبت به مبادلات رمزنگاری محتاط می شوند

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

فروپاشی ناگهانی صرافی FTX امواج شوک را در سراسر دنیای ارز دیجیتال بیت کوین ایجاد کرده است. امپراتوری رمزارز به رهبری Bankman-Fried که به عنوان یک رهبر صنعت مورد استقبال قرار گرفت، اعلام ورشکستگی کرد و وحشت گسترده ای را در محافل رمزنگاری ایجاد کرد.

مقاله ایان آلیسون به این فروپاشی کمک کرد که نشان داد حدود 5.8 میلیارد دلار از 14.6 میلیارد دلار دارایی Almeda Research به توکن مبادله FTX FTX مرتبط است.

افزایش رکورد کیف پول بیت کوین

دارندگان کیف پول BTC از بازیکنان کوچک تا نهنگ ها، دارایی BTC خود را افزایش دادند. کیف پول های کوچکتر با کمتر از یک بیت کوین در این هفته حدود 33700 بیت کوین اضافه کردند. این افزایش ماهانه به 51400 بیت کوین رسید.

این رقم نشان دهنده دومین ورودی بزرگ BTC در تاریخ است. این به این دلیل است که اخیراً بازارهای کریپتو کمی آرام‌تر شده‌اند.

کل سرمایه بازار کریپتو نیز افزایش یافت و به 880 میلیارد دلار رسید.

بازار کریپتو با ابهامات گسترده مواجه شده است. اخیراً، سرمایه‌گذاران کریپتو به دلیل پروژه‌های شکست خورده، اعتماد کمی به سرمایه‌گذاری در کریپتو داشته‌اند. با این حال، سود ثبت شده در بیت کوین در روزهای اخیر نشان دهنده تسکین گسترده سرمایه گذاران است.

دارندگان بیت کوین محتاط می شوند

طبق گزارش‌های Glassnode، صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال کاهش زیادی در موجودی کل بیت‌کوین خود ثبت کرده‌اند. کمبود 73000 بیت کوین؛ توسط صرافی ها در یک هفته ثبت شد.

اتریوم نیز کاهش مشابهی را در صرافی‌ها ثبت کرد و در هفته گذشته 1.1 میلیون اتریوم را تجربه کرد. بازیکنان بزرگی مانند بایننس و کراکن، Proof-of-Reserve ارائه کرده اند. با این حال، سرمایه گذاران اکنون از زمان بحران FTX محتاط هستند.

از سوی دیگر، استیبل کوین ها اکنون در حال ثبت سودهای عظیم هستند. مجموع نگهداری شده در صرافی ها در هفته گذشته به بالاترین حد خود یعنی 41 میلیارد دلار رسید. تتر (USDT) و Circle (USDC) منابع و ذخایر؛ کاهشی را ثبت کرد. بایننس USD (BUSD) سود ثبت کرد.

اکثر استیبل کوین ها برای افزایش نقدینگی دلار با استفاده از قراردادهای هوشمند با نرخ ماهانه 4.63 میلیارد دلار نقد شده اند.

خلاصه ای از سقوط FTX

سرمایه گذاران نسبت به رابطه بین FTX و Almeda Research از زمانی که هر دو توسط Bankman-Fried تأسیس شده بودند، محتاط بودند. گفته می شود که FTX تا 10 میلیارد دلار به آلمدا وام داده است.

این وجوه بدون اطلاع سرمایه گذاران مورد استفاده قرار گرفت. این نشان دهنده یکی از بزرگترین سوء استفاده های مالی در تاریخ است.

این افشاگری تکان دهنده آخرین نی بود که منجر به مهاجرت ناگهانی سرمایه گذاران از FTX – دومین صرافی بزرگ جهان شد. Changpeng Zhao، بنیانگذار Binance، پس از این افشاگری، تصمیم گرفت کل دارایی های FTT خود را پس بگیرد که منجر به هرج و مرج گسترده در بازار شد.

بیت کوین احتمالاً از مرز 17 هزار دلار l BTCUSDT در Tradingview.com عبور می کند

صرافی کریپتو FTX تنها در 72 ساعت 6 میلیارد دلار برداشت را انجام داد. این نزول در بحبوحه ترس از اینکه FTX وجوه تحت رادار را به عنوان وام برای کاهش خسارات به آلمدا منتقل کرده است ادامه یافت.

چانگ پنگ ژائو، بنیانگذار صرافی رقیب بایننس، پیشتر اعلام کرده بود که به خرید FTX علاقه دارد. با این حال، معامله در حال حاضر قطع شده است. این تعلیق به دلیل بی نظمی در وضعیت مالی شرکت بود.

FTX رسماً تمام برداشت‌های ارزهای دیجیتال را به حالت تعلیق درآورد. مقامات مالی فدرال مانند کمیسیون تبادل امنیت (SEC) تحقیقات کاملی را در مورد این موضوع آغاز کرده اند.

Featured image from Medium, chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا