ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاران اتریوم 300 هزار موقعیت طولانی را در بیت فینکس می بندند، به زودی متوقف می شود؟

داده ها نشان می دهد که حدود 300 هزار پوزیشن خرید ETHUSD در بازار آتی Bitfinex Ethereum بسته شده است، چیزی که می تواند امپدانسی را برای آخرین رالی ایجاد کند.

پوزیشن های طولانی اتریوم طی چند روز گذشته در بیت فینکس بیش از 300 هزار کاهش یافته است.

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شده است، داده های گذشته موقعیت های خرید ETHUSD در صرافی رمزارز Bitfinex نشان می دهد که الگوی فعلی ممکن است برای ارزش سکه نزولی باشد.

معیار مربوطه در اینجا تعداد کل موقعیت های خرید اتریوم (جفت ETHUSD) است که در حال حاضر در صرافی Bitfinex باز است.

وقتی ارزش این اندیکاتور بالا باشد، به این معنی است که در حال حاضر احساسات صعودی در بین سرمایه گذاران روی پلتفرم غالب است.

از سوی دیگر، ارزش‌های پایین می‌تواند نشان دهد که نهنگ‌ها در صرافی در حال حاضر باور ندارند که قیمت سکه به زودی افزایش می‌یابد.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند پوزیشن های طولانی ETHUSD را در Bitfinex در طول سال گذشته نشان می دهد:

The value of the metric seems to have sharply declined in recent days | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، مقدار پست، نقاط روند مربوطه را برای طولانی مدت ETHUSD Bitfinex در طول دوره مشخص کرده است.

به نظر می‌رسد هر زمان که موقعیت‌های لانگ اتریوم در پلتفرم کاهش یافته است، ارزش کریپتو نیز کاهش می‌یابد.

این روند یا بلافاصله پس از کاهش شاخص یا چند روز پس از این واقعیت رخ داده است.

طولانی‌ترین فاصله بین افت قیمت و کاهش شاخص در سال گذشته در ماه مارس بازمی‌گردد، جایی که کریپتو به مدت 18 روز پیش از تشکیل صدر محلی به رشد خود ادامه داد.

در هفته گذشته، آرزوهای اتریوم در Bitfinex بار دیگر شاهد یک حرکت نزولی شدید بود که به حدود 300 هزار چنین موقعیتی بسته شد.

تا کنون، حدود 6 روز است که سکه به روند صعودی خود ادامه داده است. اگر الگوی گذشته قابل انجام باشد، پس روند فعلی ممکن است به این معنا باشد که ETH می‌تواند در 12 روز آینده شکل‌گیری یک سطح محلی را مشاهده کند.

ETHUSD

در زمان نگارش این مقاله، قیمت اتریوم در حدود 1.7 هزار دلار شناور است که در هفت روز گذشته 8 درصد افزایش یافته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 40 درصد افزایش یافته است.

نمودار زیر روند قیمت سکه را در پنج روز گذشته نشان می دهد.

نمودار قیمت اتریوم

Looks like the price of the coin has been mostly trending sideways during the last few days | Source: ETHUSD on TradingView
Featured image from Kanchanara on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا