ارزهای دیجیتال

سرعت رعد و برق: نحوه انتقال بیت کوین از دارایی ذخیره به ارز ذخیره جهانی

آیا شبکه لایتنینگ اپلیکیشن قاتل بیت کوین است؟ ممکن است، اما راه طولانی در پیش است. یکی از توقف های آن جاده، گنجاندن احتمالی استیبل کوین ها است. آیا بیت کوین به آنها نیاز دارد؟ آیا خطرات ذاتی طرف مقابل با آنها وجود ندارد؟ بحث بر سر این سوالات ادامه دارد. و در آخرین پست خود، لایه بیت کوین این مورد را ایجاد می کند برای اینکه این توسعه حیاتی باشد.

طبق گفته The Bitcoin Layer، «بازار سرمایه جهانی که بر روی ریل‌های مالی بیت کوین کار می‌کند، با هر رونق جدید نزدیک‌تر می‌شود». و پروتکل تارو و همه دارایی‌هایی که برای شبکه لایتنینگ به ارمغان می‌آورد، مادر همه رمپ‌ها است. با این حال، خطراتی که به همراه دارد به اندازه فرصت هایی است که ارائه می دهد. بیایید قبل از نتیجه گیری سریع، بررسی کنیم که لایه بیت کوین چه می گوید. ممکن است ما را غافلگیر کنند.

ساخت لایتنینگ با همه چیز سازگار است

بخش اول مقاله درباره ماگما است، «یک بازار نقدینگی لایتنینگ که به گره‌ها اجازه می‌دهد تا با اجاره کانال‌های دیگر مشارکت‌کنندگان شبکه برای حداقل مدت زمان مشخص، نقدینگی بخرند و بفروشند». بر اساس این مقالات، وجود ماگما «تقاضای ساختاری برای بازارهای ثانویه نقدینگی را ثابت می‌کند، جایی که شرکت‌کنندگان می‌توانند در صورت نیاز وثیقه بخرند و بفروشند و در نهایت به بازار سرمایه عمیق و نقد شکوفا شوند».

نه تنها این، لایه بیت کوین همچنین در مورد:

با گذشت زمان، بانک های لایتنینگ پدیدار خواهند شد. از آنجایی که فعالان بازار فاقد امکانات فنی برای راه اندازی موثر کانال های لایتنینگ هستند، اکثر مدیریت کانال های لایتنینگ تحت نظر این نهادهایی که در آن تخصص دارند، می شود.

و اینجاست که پروتکل تارو وارد می شود. وقتی اعلام شد، سایت خواهر ما بیت کوینیست سوالات زیر را مطرح کرد:

بنابراین، ایده اصلی ایجاد و تراکنش استیبل کوین ها از طریق شبکه لایتنینگ است، اما این فناوری به کاربران اجازه می دهد هر دارایی از جمله NFT را ایجاد کنند. و شبکه بیت کوین زیربنای همه چیز است. با این حال، آیا این یک پیشرفت مثبت برای بیت کوین است؟ این چه سودی برای شبکه لایتنینگ خواهد داشت؟ آیا یک دنیای هایپر بیت کوینی به توکن نیاز دارد؟»

و لایه بیت کوین پاسخ های قانع کننده کافی برای این سوالات ارائه می دهد. اما اول…

تارو بیت کوین و لایتنینگ را با همه چیز قابل همکاری می کند. برای شبکه لایتنینگ، این به معنای حجم بیشتر شبکه، نقدینگی بیشتر شبکه و هزینه های مسیریابی بیشتر برای اپراتورهای گره است که نوآوری و سرمایه بیشتری را به فضا هدایت می کند. هر گونه افزایش تقاضا برای ظرفیت تراکنش که از این دارایی‌های جدید (فکر کنید استیبل کوین‌ها) حاصل شود، با افزایش نقدینگی در شبکه بیت‌کوین برای تسهیل این تراکنش‌ها مطابقت دارد.

BTC price chart for 08/09/2022 on Kraken | Source: BTC/USD on TradingView.com

بازار سرمایه جهانی با بیت کوین

استفاده از sats به عنوان ریل انتقال برای تراکنش‌ها در هر ارز، درها را برای بازار سرمایه جهانی با بیت کوین باز می‌کند. هیچ کس با آن مخالفت نمی کند. نه اینکه «پروتکل تارو دریچه‌هایی را برای این نقدینگی مالی سنتی باز می‌کند که توسط یک شبکه تسویه سریع‌تر و بدون طرف مقابل جمع شود». شبکه بدون طرف مقابل است، اما در مورد ریسک طرف مقابل ذاتی دارایی ها چطور؟

بیت کوین آینده مفهومی - منحنی ریسک رعد و برق

Conceptual Future Bitcoin-Lightning Risk Curve | Source: The Bitcoin Layer

طبق گفته The Bitcoin Layer، همه چیز در مورد ریسک و مانع ورود است:

سطوح بالاتر در منحنی ریسک نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارند اما ریسک بیشتری را متحمل می‌شوند، در حالی که سطوح پایین‌تر در منحنی ریسک ریسک کمتری دارند اما مانع بالاتری برای ورود به افراد معمولی هستند که فاقد امکانات فنی برای بهترین شیوه‌های نگهداری و امنیت هستند.

و آنها معتقدند که معرفی تارو گامی مهم در روند تحقق سرنوشت بیت کوین برای تبدیل شدن به ارز ذخیره جهانی است.

برای تبدیل بیت کوین به یک ارز ذخیره جهانی، یک بازار سرمایه با نقدینگی عمیق یک نیاز ذاتی است و پروتکل تارو گامی امیدوارکننده برای تحقق آن است. در حالی که بیت‌کوین و LN تریلیون‌ها دلار از تبدیل شدن به یک جایگزین قانونی برای سایر بازارهای سرمایه فاصله دارند، آنها احتمالاً پایین‌ترین مشخصات ریسک جمعی را در بین هر بازار سرمایه موجود حفظ می‌کنند، زیرا توسط دارایی‌هایی که در امانت نگه‌داشته می‌شوند، ریسک طرف مقابل را به همراه ندارند.

ریسک طرف مقابل صفر

آیا شبکه لایتنینگ به استیبل کوین نیاز دارد؟

پاسخ به این سوال هنوز در هواست. لایه بیت کوین ریسک ذاتی طرف مقابل را تایید می کند. حتی آنها را تقریباً در بالای منحنی ریسک قرار می دهد. با این حال، آنها آنها را حیاتی می دانند و حتی از هر دارایی دیگری در جهان برای شبکه لایتنینگ استقبال می کنند. بر اساس تئوری آنها، اینگونه است که “یک بازار سرمایه مبتنی بر بیت کوین” پدیدار می شود.

البته همه اینها حدس و گمان است. پروتکل تارو تایید نشده است. نقدینگی بیت کوین بسیار دور از آن چیزی است که برای تبدیل شدن به ارز ذخیره جهانی باید باشد. و حتی با وجود استیبل کوین ها در شبکه لایتنینگ ممکن است از آنچه ما فکر می کنیم نزدیک تر باشد، کل سناریو در آینده ای دور اتفاق می افتد.

Featured Image by WikimediaImages from Pixabay | Charts by TradingView and The Bitcoin Layer

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا