ارزهای دیجیتال

سام بانکمن-فرید به کسری ترازنامه 8 میلیارد دلاری پرداخت

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

کل بازار کریپتو پس از فروپاشی صرافی ارز دیجیتال FTX سام بانکمن-فرید، با زیان های متعدد و کاهش ارزش دارایی ها دچار خونریزی شد. علاوه بر این، شرکت‌های رمزنگاری که در معرض FTX قرار گرفتند، سهم عادلانه‌ای از این قرص تلخ را دریافت کردند.

تحقیقات برای تعیین محل حفره 8 میلیارد دلاری در ترازنامه FTX که باعث بحران نقدینگی شد، ادامه دارد.

کسری ترازنامه FTX همچنان در حال افزایش است. این شرکت ابتدا فقط 2 میلیارد دلار اعلام کرد و بعداً اعلام کرد که 5 میلیارد دلار است. این حفره اکنون به بیش از 8 میلیارد دلار رسیده است.

در مصاحبه اخیر بلومبرگ، سام بنکمن-فرید (SBF)، مدیر عامل سابق FTX، محل نگهداری این وجوه را فاش کرد. SBF گفت که او ترازنامه جداگانه ای را در یک کمک مالی اضطراری به سرمایه گذاران نشان داد.

بر اساس این گزارش، SBF 8.9 میلیارد دلار بدهی، 9 میلیارد دلار دارایی نقد و 15.4 میلیارد دلار دارایی کمتر نقدینگی را فهرست کرده است. در این گزارش همچنین به 3.2 میلیارد دلار دارایی غیرنقد اشاره شده است.

سام بانکمن-فرید ترازنامه های متناقض را فاش می کند

او ترازنامه دیگری را فاش کرد که وضعیت واقعی را در زمان جلسه کمک مالی نشان می دهد. ترازنامه دارای اعداد مشابه است اما دارایی نقدینگی 8 میلیارد دلاری کمتر است. SBF گفت که او اعداد را اشتباه نقل کرده است.

او افزود که مشتریان به جای ارسال مستقیم پول به FTX، به Alameda Research منتقل می کردند. طبق اظهارات وی، سیستم حسابرسی داخلی FTX این مبلغ را دوبار شمارش کرده و آن را به هر دو شرکت واریز کرده است.

پس از بیانیه SBF، FTX و Alameda Research بالاترین جریان نقدی را داشتند، اما Binance، رقیب، بالاترین هزینه را به خود اختصاص داد. او مبلغ خالص 2.5 میلیارد دلار را برای خرید سرمایه گذاری های بایننس پرداخت کرد. SBF همچنین فاش کرد که او 250 میلیون دلار برای املاک و حدود 1.5 میلیارد دلار برای سایر هزینه ها هزینه کرده است.

حدود 4 میلیارد و 1.5 میلیارد دلار برای سرمایه گذاری های مخاطره آمیز برای خرید شرکت های دیگر صرف شد، در حالی که آنها به اشتباه یک میلیارد دلار حساب کردند.

این گزارش همچنین بیان کرد که SBF و کارمندان باقی مانده آخر هفته گذشته را صرف جمع آوری سرمایه کردند. این بودجه برای پر کردن حفره 8 میلیارد دلاری در ترازنامه FTX و بازپرداخت مشتریان است.

علت سقوط FTX: کلاهبرداری یا سوء مدیریت؟

در همین حال، اکثر افراد در فضای کریپتو می گویند که بحران FTX یک تقلب است و یک تصادف نیست. روز چهارشنبه، در اولین حضور عمومی خود پس از فروپاشی FTX، بانکمن-فرید اصرار داشت که مرتکب کلاهبرداری نشده است. او ادعا کرد که از میزان آسیب و آنچه که در مورد FTX می گذرد بی اطلاع است.

در مصاحبه ای با نیویورک تایمز، SBF سقوط صرافی 32 میلیارد دلاری FTX را به دلیل ضعف حسابداری و شکست های مدیریتی مقصر دانست. این اظهار نظر باعث تحقیقات مدنی و جنایی شد. هدف این تحقیق تعیین این است که آیا FTX با وام دادن وجوه مشتریان به Alameda Research مرتکب جرم شده است یا خیر.

بازار ارزهای دیجیتال دستاوردهای جدیدی را ثبت کرد | منبع: Crypto Total Market Cap در TradingView.com

با این حال، مدیر عامل جدید FTX، جان ری سوم، مسئول روند ورشکستگی شرکت، از این وضعیت ابراز انزجار کرد. به گفته خود، ری گفت که هرگز چنین شکست کاملی را در کنترل شرکت ندیده است و SBF را به دلیل اقدامات مدیریتی غیرقابل قبول محکوم می کند.

Featured image from Texas Tribune, chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا