ارزهای دیجیتال

زیمبابوه برای کنترل تورم سکه طلا صادر خواهد کرد. چرا از BTC استفاده نمی کنند؟

مانند بسیاری از کشورهای جهان، اقتصاد زیمبابوه در حال نابودی است. آیا سکه طلا راه حل است؟ ممکن است فقط باشد. بانک مرکزی این کشور “سکه “Mosi-oa-tunya” را به نام فال ویکتوریا اعلام کرد. این پاسخ زیمبابوه به یک وضعیت وخیم است. با توجه به رویترزتورم سالانه که در ژوئن به 192 درصد رسید، بر تلاش رئیس جمهور امرسون منانگاگوا برای احیای اقتصاد سایه افکند.

در اقدامی بسیار غیرمعمول، دولت زیمبابوه هم پوششی در برابر تورم ایجاد کرد و هم محصولی با تقاضای بالا. راه حلی برای مشکلی که آنها ایجاد کردند، مطمئنا، اما هنوز. سکه “Mosi-oa-tunya” ممکن است کار کند. در این مقاله توضیح داده شده است: «سکه طلا حاوی یک اونس تروی طلا خواهد بود و توسط پالایشگاه طلای فیدلیتی، اورکس و بانک‌های محلی فروخته خواهد شد.

سکه طلا بیت کوین نیست، اما مطمئناً راه حلی برای افراد آنالوگ ارائه می دهد. در حال حاضر، فناوری لازم برای استفاده از بیت کوین برای همه قابل دسترس نیست. با این حال، همه سزاوار محافظت در برابر تورم هستند. و اگر رسیدن به آن آسان باشد، چه بهتر. بازگشت به گزارش رویترز زیمبابوه:

جان مانگودیا، رئیس بانک مرکزی در بیانیه‌ای در روز دوشنبه گفت که این سکه‌ها از ۲۵ ژوئیه به ارز محلی، دلار آمریکا و سایر ارزهای خارجی با قیمتی بر اساس قیمت بین‌المللی رایج طلا و هزینه تولید برای فروش در دسترس خواهند بود. “

البته، این منجر به یک سوال غول پیکر بی پاسخ می شود،

چرا از بیت کوین، زیمبابوه استفاده نمی کنید؟

تقریباً 8 ماه پیش، شایعاتی مبنی بر اینکه زیمبابوه دومین کشوری است که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفته است، به گوش رسید. این یک گام بزرگ بود، با توجه به زیمبابوه انواع ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد “برای محافظت از مردم” فقط چهار سال پیش. با این حال، با توجه به تشکیل وزیر دارایی جدید، منطقی به نظر می رسد واحد ارز دیجیتال دولتی برای مطالعه موضوع در همان زمان

همیشه آماده، NewsBTC گزارش داد در مورد بیت کوین به عنوان شایعه پول قانونی:

اکنون که بسیاری از شهروندان خواستار ارزهای دیجیتال هستند، دولت این گزینه را به طور جدی در نظر می گیرد. آنها این اطلاعات را از طریق یکی از خبرگزاری های محلی خود افشا کردند.

این خبر همچنین فاش کرد که این کشور در حال بحث در مورد استفاده از بیت کوین به عنوان یک مناقصه قانونی – Perm Sec Brig است. سرهنگ چارلز وکویت این اطلاعات را تایید کرد. او همچنین اعلام کرد که بلاک چین هم نکات مثبت و هم منفی را ارائه می دهد.

همانطور که مشخص است، زیمبابوه هنوز برای هایپربیت کوینیزاسیون آماده نبوده است. با این حال، داستان رویترز سرنخ را مدفون کرد. داستان واقعی بین خطوط مقاله پنهان بود.

BTC price chart for 07/06/2022 on Kraken | Source: BTC/USD on TradingView.com

دلار آمریکا به عنوان مناقصه قانونی؟

بیایید دور بوته نکوبیم. سکه های طلا جالب هستند، اما یک دوره پنج ساله دلاری بخش جالب واقعی است.

«هفته گذشته، زیمبابوه نرخ سیاستی خود را بیش از دو برابر از 80 درصد به 200 درصد رساند و برنامه‌هایی را برای تبدیل دلار آمریکا به ارز قانونی برای پنج سال آینده برای افزایش اعتماد ترسیم کرد.»

برای کسانی که با تاریخ اقتصادی زیمبابوه به روز نیستند، رویترز یادداشت های صخره ای را ارائه می دهد:

زیمبابوه در سال 2009 دلار تحت تأثیر تورم خود را کنار گذاشت و به جای آن از ارزهای خارجی، عمدتاً دلار آمریکا، استفاده کرد. دولت در سال 2019 پول محلی را مجدداً معرفی کرد، اما به سرعت دوباره ارزش خود را از دست داد.

بنابراین، این کشور با دلار آمریکا غریبه نیست و دوباره در شرف از دست دادن پول محلی خود است. کشوری بدون پول محلی، مانند السالوادور و جمهوری آفریقای مرکزی. این امر زیمبابوه را به یک کاندیدای اصلی برای پذیرش بیت کوین تبدیل می کند. عجله ای نیست. مشخص نیست که آیا این واکنش به اخبار سکه “Mosi-oa-tunya” بوده است یا خیر، اما مدیر عامل Binance CZ اخیرا توییت کرده است، “آفریقا برای پذیرش رمزارز آماده است. 10-20 درصد بانکی نیاز به دسترسی و شمول مالی. بلاک چین آن را با یک تلفن هوشمند فراهم می کند.

Featured Image by Tim C. Gundert from Pixabay | Charts by TradingView


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا