ارزهای دیجیتال

زنجیره هوشمند Binance به دنبال هک 560 میلیون دلاری برای لحظه ای متوقف شد – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

زنجیره هوشمند Binance به دنبال هک 560 میلیون دلاری برای لحظه ای متوقف شد - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 3

خوراکی های کلیدی:

  • پل توکن BNB Chain به ارزش 560 میلیون دلار BNB هک شد
  • زنجیره هوشمند بایننس به‌طور موقت متوقف شد و پس از این حمله، یک سری رفع‌های فوری اجرا شد
  • هکرها توانستند دارایی های دیجیتالی به ارزش 100 تا 110 میلیون دلار را از بین ببرند

مهاجمان از یک آسیب پذیری در BSC Token Hub سوء استفاده کردند

روز پنجشنبه، یک پل بلاک چین که زنجیره هوشمند BNB و BNB Beacon Chain را به هم متصل می‌کند، برای دارایی‌های دیجیتال به ارزش 2 میلیون BNB (تقریباً 560 میلیون دلار با نرخ فعلی بازار) مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

طبق یک پست وبلاگی که اوایل امروز توسط تیم زنجیره BNB به اشتراک گذاشته شد، یک مهاجم یا گروهی از مهاجمان، یک سوء استفاده را در پل زنجیره ای به نام BSC Token Hub پیدا کردند. Changpeng “CZ” Zhao، مدیر عامل بایننس، ابتدا از طریق توییتر به جامعه گسترده تر از این رویداد ناگوار اطلاع داد. پست اوایل روز

از مجموع وجوه دزدیده شده، بین 100 تا 110 میلیون دلار از زنجیره خارج شد، در حالی که باقی مانده وجوه هک شده هنوز در BSC هستند و در انتظار رای حکومتی هستند که تصمیم خواهد گرفت که آیا آنها مسدود می شوند یا خیر.

پس از خاموش شدن و یک سری به‌روزرسانی‌های سریع که توسط اعتبارسنجی‌های BSC تأیید شد، BNB Chain اوایل امروز در حدود ساعت 6:30 صبح UTC دوباره آنلاین شد.

اعتبار سنجی‌های BSC، بلاک چین را با چندین رفع فوری راه‌اندازی مجدد کردند

به عنوان پاسخی به بزرگترین هک در تاریخ BSC، به‌روزرسانی نرم‌افزاری به سرعت برای رفع کدی که به مهاجمان اجازه می‌داد حمله چند میلیون دلاری را انجام دهند، ارائه شد. در دانش فنی محدود ما، شایان ذکر است که به‌روزرسانی به‌نظر نمی‌رسد مشکل اصلی را حل کند، بلکه هدف آن جلوگیری از اتفاق مشابه تا زمانی است که راه‌حل جامع‌تری اجرا شود.

با توجه به الف پست جدیدترین نسخه نرم افزاری که توسط تیم زنجیره BNB ساخته شده است، شامل اصلاحاتی است که از فعالیت حساب های هکر جلوگیری می کند. علاوه بر این، ارتباط زنجیره ای بین BNB Beacon Chain و BSC غیرفعال شده است.

شایان ذکر است که در روزهای آینده، جامعه BSC در مورد یک سری پیشنهادات، از جمله نحوه بازپرداخت وجوه هک شده، اجرای جایزه 1 میلیون دلاری برای کسانی که در آینده باگ پیدا می کنند، و میزان پاداش رای گیری خواهد کرد. برای قرار دادن هکرها (حداکثر 10٪ از وجوه بازیابی شده، برای هر تیم).


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا