ارزهای دیجیتال

زمانی که کریپتوزهای برتر پس از بیت کوین سقوط می کنند، کوانت افزایش می یابد

با وجود اینکه یک ارز دیجیتال کمتر شناخته شده است، مقدار در حالی که سکه های برتر، از جمله بیت کوین، ارزش خود را کاهش داده اند، سود را حفظ کرده است. قیمت کوانت به همراه بقیه بازار کریپتو در ابتدای سال کاهش یافته بود. با این حال، از آن زمان به آرامی رشد را تجربه کرده است و در زمان انتشار با قیمت 157 دلار معامله می شود. این بیش از 248 درصد افزایش نسبت به پایین ترین سطح سالانه 44.42 دلار در 17 ژوئن است.

نمودارهای هفتگی و سه ماهه کوانت نیز سبز بوده است. نمودار هفتگی آن نشان می دهد که سکه در دو هفته گذشته روند صعودی داشته است. سکه تا حدودی نوسان داشته است، اما توانسته سود خود را حفظ کند. با توجه به افت اخیر سایر ارزهای دیجیتال، از جمله بیت کوین، رمزارز پیشگام، این بسیار چشمگیر است.

تجزیه و تحلیل کمی قیمت

قیمت‌های کوانت (QNT) برای دومین روز در روز پنج‌شنبه به افزایش خود ادامه دادند و بالاتر از بالاترین سطح هشت ماهه خود قرار گرفتند. سکه در روز یکشنبه به بالاترین قیمت خود یعنی 163.83 دلار رسید، اولین باری که این اتفاق از 8 فوریه رخ داده است. اوایل در جلسه معاملاتی امروز، جفت QNT/USD به بالاترین سطح 157.80 دلار رسید. این باعث شد که قیمت سکه به 6 دلار نسبت به بالاترین رکورد قبلی که قبلاً اعلام شد، برسد.

شاخص قدرت نسبی 14 روزه QNT (RSI) روی 70.19 است که نشان می دهد سهام پس از رشدهای اخیر بیش از حد خرید شده است. این دقیقا زیر سطح مقاومت 71.00 است. گاوهای کوانت باید از این مقاومت عبور کنند تا قیمت ها را بالاتر ببرند. همچنین انتظار می‌رود که این منطقه شاهد افزایش عدم اطمینان قیمت باشد زیرا خرس‌ها منتظر فرصتی برای پیوستن مجدد به بازار هستند.

قیمت کوانت در حال حاضر بالای 157 دلار معامله می شود. | منبع: نمودار قیمت QNTUSD از TradingView.com

آیا Quant می تواند مقاومت قیمتی 158 دلاری خود را به دست آورد؟

کوانت علیرغم حفظ سود در زمانی که سکه های برتر مانند بیت کوین در حال دامپینگ هستند، در عبور از سد ماهانه 158 دلاری خود با مشکل مواجه شده است. علاوه بر این، حرکت قیمت در این سطح در حال سقوط است، با کاهش حجم معاملات نشان می‌دهد که حرکت صعودی کاهش یافته است و بازگشت قیمت قریب‌الوقوع است. آلتکوین امروز با 1.23 درصد از دست دادن به 154.9 دلار معامله شد.

نمودار قیمت QNT/USD یک صعود صعودی با سرعت بالا را از 86 دلار به 155 دلار نشان می دهد. روند قیمت حاکی از یک رالی شکست پایین گرد در برابر افزایش عرضه در حدود 155 دلار است. با این حال، خریداران مصمم روی این مانع تکان می‌خورند و دوباره تلاش می‌کنند تا یک پیشرفت صعودی داشته باشند. شمع های رد روزانه با فتیله های طولانی، نوسانات مداوم در بازار ارزهای دیجیتال را برجسته می کند.

علاوه بر این، در عرض یک هفته، دومین تلاش شکست با کاهش فعالیت حجم مواجه شد. این اقدام حاکی از احتمال قوی بازگشت است. این مانع ماهانه بسیار مهم است زیرا یک برگشت نزولی باید اصلاح بزرگی را ایجاد کند. بنابراین رشد عرضه وارد بازار قیمت ها را به کمتر از 150 دلار و شاید تا 132 دلار کاهش می دهد.

چه چیزی از Quant انتظار می رود

الگوی برگشت صعودی باید قیمت کوانت را در یک مسیر صعودی نگه دارد. بنابراین، این الگو نشان می دهد که بازگشت مجدد باید خریداران را تشویق کند تا پس از عقب نشینی، سد 158 دلاری را دوباره آزمایش کنند. پیشرفت صعودی از سد 158 دلاری، شتاب را آزاد می کند و به معامله گران فرصت ورود می دهد. بنابراین، افزایش ممکن است تا 186 دلار ادامه یابد.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا