ارزهای دیجیتال

ریپل در مقابل SEC: وکیل توضیح می دهد که چرا 30 نوامبر بسیار مهم است

در حالی که جامعه ارزهای دیجیتال طی چند روز گذشته مشتاقانه بر تحولات پیرامون تجارت جنسیس و گروه ارز دیجیتال (DCG) متمرکز شده است، آزمایشگاه ریپل به مبارزه با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ادامه می دهد. و ضرب الاجل های مهم بعدی در حال حاضر نزدیک است.

تا 30 نوامبر، هم ریپل و هم SEC باید خلاصه قضاوت خود را ارسال کنند، که فعلاً در مهر و موم باقی خواهد ماند. در 02 دسامبر، دو طرف برای گفتگو در مورد اصلاحات پرونده های دادگاه ملاقات خواهند کرد.

چند روز بعد، در 05 دسامبر، خلاصه‌های ریپل و SEC عمومی خواهد شد. در نهایت در 31 آذرماه، درخواست های همه جانبه برای پلمپ کلیه اسناد مربوط به دادخواست های اجمالی تشکیل می شود.

وکیل معتقد است که تسویه حساب ریپل / SEC امکان پذیر است

به گفته بیل مورگان، وکیل مشهور استرالیایی و علاقه‌مند به رمزنگاری، 30 نوامبر می‌تواند تاریخ مهمی باشد که مسیر را برای نتیجه دعوی تعیین می‌کند. به گفته مورگان، اسنادی که در تاریخ 5 دسامبر علنی می شود، می تواند یکی از افشاگرترین اسناد دادگاه باشد.

پاسخ ریپل ممکن است یکی از گویاترین اسنادی باشد که تا به امروز در پرونده ثبت شده است و مطمئناً یکی از معدود اسنادی است که مشتاقانه منتظرش بوده ام.

مورگان بر اساس تجربه خود به عنوان یک میانجی معتقد است که توافقنامه تسویه حساب بین SEC و ریپل یک امکان واقعی است. علاوه بر این، او اشاره شد که توافق حل و فصل می تواند در هر زمان و بدون اطلاع عموم حاصل شود. “[N]تا زمانی که طرفین نگویند که حل و فصل شده است، هیچ کس خارج از طرفین متوجه خواهد شد.»

به گفته وکیل، داشتن سوابق سخنرانی هینمن توسط ریپل، اهرمی قوی برای آن فراهم می کند. به منظور مخفی نگه داشتن این اسناد و جلوگیری از تأثیر گسترده تر بر مقررات کلی بازار کریپتو، SEC ممکن است مجبور به تسویه حساب شود.

مورگان در پاسخ به این سوال که آیا SEC در نهایت ممکن است مجبور شود اسناد هینمن را عمومی کند، گفت:

لزوماً اگر محرمانه نگه داشتن اسناد هینمن یک مدت تسویه حساب باشد. به همین دلیل است که داشتن آنها به ریپل اهرم واقعی در مذاکرات حل و فصل می دهد.

ما نمی دانیم که ریپل بر چه اساسی آنها را دریافت کرده است که اجازه نمی دهد آنها به طور عمومی افشا شوند. بر اساس قوانین محلی که بر اساس آن من در استرالیا کار می کنم، تعهد ضمنی برای افشای عمومی اسناد افشا شده توسط طرف دیگر تا زمانی که مدرک ارائه نشود وجود دارد.

آیا هینمن مانعی برای SEC است؟

بنابراین، در خلاصه ریپل، همه نگاه ها به این خواهد بود که آیا شرکت فین تک به اسناد Hinman به عنوان مدرک استناد می کند یا نه. تا جایی که ریپل از آن چشم پوشی کند، می تواند نشانه ای از یک توافق تسویه حساب باشد.

قبلاً در اواسط سپتامبر، جان دیتون، وکیل انجمن XRP دیدگاه مشابهی را بیان کرده بود. به گفته وی، اسناد هینمن برای ریپل از اهمیت کلیدی برخوردار است.

دیتون گفت سپس اگر قاضی تورس حکم کند که اسناد باید منتشر شوند، تاکتیک‌های تاخیر کمیسیون SEC ممکن است تا پایان سال تمام شود و باعث توافق شود.

در زمان انتشار، قیمت XRP هنوز در نمودار 1 روزه در شرایط عادی قرار داشت. پس از سقوط به زیر 0.50 دلار پس از سقوط FTX، XRP در حال حاضر با قیمت 0.3739 دلار معامله می شود.

قیمت XRP، نمودار 1 روزه. منبع: TradingView


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا