ارزهای دیجیتال

ریسک ذخیره بیت کوین به سطوح 2015 سقوط کرد، در آن سال چه اتفاقی افتاد؟

بیت کوین پس از رد شدن به منطقه 20000 دلاری بازگشته است. با وجود جهش ارزش دلار آمریکا که نشانه خطری برای دارایی‌های ریسک‌پذیر است، این ارز دیجیتال در جلسه معاملاتی امروز قدرت خود را نشان داده است.

مطالب مرتبط | Cardano به‌روزرسانی جدید را در Testnet منتشر می‌کند، قیمت چگونه پاسخ خواهد داد؟

در زمان نگارش این مقاله، قیمت BTC با 20300 دلار با 2.2 درصد سود در 24 ساعت گذشته معامله می شود. داده ها از شاخص های مواد (MI) سوابق افزایش فشار خرید از نهنگ های بیت کوین با سفارش های پیشنهادی بیش از 1 میلیون دلار (قهوه ای در نمودار زیر).

سرمایه گذاران بزرگ در هفته گذشته با کاهش ارزش ارز دیجیتال به پایین تر از سطح فعلی خود، بیت کوین را جمع آوری کرده اند. BTC Whales می توانست برای ادامه روند صعودی آماده شود. در زمان نگارش این مقاله، هر طبقه سرمایه‌گذار به جز خرده‌فروشی‌ها در حال پرش به قیمت BTC هستند.

این ارز دیجیتال باید به بالای 20500 دلار برسد و به بالای 22000 دلار ادامه دهد تا خطرات احتمالی کوتاه مدت کاهش یابد.

Material Indicators سفارش درخواستی بیش از 20 میلیون دلار را برای قیمت BTC در حدود 20500 دلار تا 22000 دلار ثبت می کند. مقاومت کمی بالاتر از این سطوح تا 24000 دلار وجود دارد که به عنوان منطقه اصلی بعدی مقاومت است.

MI در مورد این احتمال که سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین انباشته می کنند و انتظار حرکتی بزرگتر به سمت صعودی را دارند، نوشت:

نقشه حرارتی FireCharts و CVD هر دو نشان می‌دهند که کلاس بنفش نهنگ‌هایی که در طول تاریخ بیشترین تأثیر را بر قیمت بیت‌کوین داشته‌اند، از زمان کاهش قیمت به ۱۷.۵ هزار دلار در 18 می روند صعودی داشته‌اند. برای تایید این مرحله به عنوان مرحله انباشت خیلی زود است. زمان مشخص خواهد کرد.

کلیدی که در پشت اقدام قیمت فعلی وجود دارد می تواند دلار آمریکا باشد. ارز به شدت به سمت صعود حرکت کرد، به سطوحی که آخرین بار در سال 2003 مشاهده شده بود، و ممکن است در آستانه آزمایش مجدد پایین‌ترین سطح قبلی باشد.

همانطور که در زیر مشاهده می شود، اگر این سطوح شکست بخورند، این می تواند شاخص DXY را به منطقه 105 یا محدوده ژوئن آن به زیر 100 برساند. بنابراین، فضای بیشتری برای قیمت بیت کوین برای بازیابی سطوح بالاتر فراهم می کند.

شاخص DXY (دلار آمریکا) پس از شکست در نمودار روزانه مقداری ضرر می بیند. منبع: Tradingview

شاخص های بیت کوین ادامه صعودی را پیشنهاد می کنند

یان ووستنفلد، تحلیلگر اقتصاد کوانتومی، نشان داد که ریسک ذخیره بیت کوین به 0.001 کاهش یافته است، معیاری که برای اندازه گیری اعتقاد بلندمدت دارندگان استفاده می شود. آخرین باری که بیت کوین ریسک ذخیره ای به این پایین را دید در سال 2015 قبل از شروع روند صعودی مداوم بود.

مطالب مرتبط | بیت کوین (BTC) برای اولین بار در 5 روز به 20000 دلار بازگشت

در حال حاضر، عوامل اقتصاد کلان وجود دارد که می تواند مانع از بازیابی قیمت بیت کوین از بالاترین سطح قبلی شود. با این حال، منطقه فعلی می تواند یک منطقه انباشت عمده برای ماه های آینده و مکان خوبی برای اعمال استراتژی میانگین هزینه دلار (DCA) باشد. وستنفلد گفت:

ریسک ذخیره بیت کوین به زیر جعبه سبز سقوط کرده است. آخرین و تنها بار دیگری که این اتفاق افتاد در آگوست 2015 بود. یک چیز مسلم است، این چرخه به دلیل شرایط کلان، واقعاً با سایر چرخه ها متفاوت است و ما تا حدی آن را در شاخص ها نیز مشاهده می کنیم.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا