ارزهای دیجیتال

روند قیمت بیت کوین به زیر 17000 دلار، چه چیزی در انتظار پادشاه رمزارز است؟

بازار بیت کوین و کریپتو در بیشتر سال 2022 بی ثبات بوده است. با قضاوت از بازار نزولی طولانی مدت، اکثر کارشناسان خوش بین بودند که به نقطه خروج نزدیک شده است. با این حال، روندهای اخیر در دنیای کریپتو و فعالیت های مالی کلان، روند نزولی را طولانی کرده است.

افزایش نرخ بهره فدرال‌رزروها همچنان بر دارایی‌های کریپتو تأثیر منفی می‌گذارد. مورد XRP با SEC نیز به ذخایر ارزهای دیجیتال آسیب رسانده است. با پیروزی اخیر آنها بر غول های رمزنگاری LBRY، پرونده XRP با نگرانی دیده می شود.

پرونده های XRP و LBRY شباهت های قابل توجهی دارند، اگرچه تیم حقوقی XRP نسبت به شانس آنها ابراز اطمینان کرده است.

اخیراً، فروپاشی FTX نیز سرمایه‌گذاران را وارد شور و هیجانی برای خروج کرده است و ترجیح می‌دهند دارایی‌های خود را حفظ کنند. علاوه بر این، اعتماد به صرافی‌های مرکزی اکنون در پایین‌ترین حد خود قرار دارد و مشروعیت ارزهای دیجیتال را زیر سوال برده است.

در 24 ساعت گذشته، قیمت ارزهای دیجیتال به طور قابل توجهی تغییر کرده است و تغییراتی در اکثر پروژه ها ثبت شده است.

درام قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین یک صعود صعودی کوتاه را به ثبت رساند که به خاطر توییت های ایلان ماسک و مدیر عامل بایننس، چانگپنگ ژائو بود. ژائو در مورد ایجاد یک صندوق بازیابی صنعت برای کمک به پروژه های رمزنگاری که قوی هستند اما با مشکلات نقدینگی مواجه هستند صحبت کرد.

این اعلامیه پس از فاجعه FTX و کمک مالی پیشنهادی بایننس که به حالت تعلیق درآمد، منتشر شد.

ایلان ماسک به توییت مایکل سیلر در مورد تبدیل دارایی های تسلا به بیت کوین و تاثیر مثبت آن بر بازار پاسخ داده بود. تبادل توییتری بین این دو کارآفرین، یک تجمع کوتاه برای ارز دیجیتال شماره یک جهان ایجاد کرد.

قیمت بیت کوین به بالاترین حد روزانه 17190 دلار رسید. با این حال، نتوانست در برابر مقاومت مقاومت کند و متعاقباً در برابر فشار نزولی که به 16191 دلار سقوط کرد، تسلیم شد. قیمت بیت کوین کمی بهبود یافته و در حال حاضر با قیمت 16713 دلار معامله می شود.

ارزش کل بازار کریپتو حدود 890 میلیارد دلار است. این ارقام نشان دهنده افزایش 10 میلیارد دلاری ارزش بازار است. با این حال، تسلط بیت کوین ضربه خورد و در حال حاضر در 36.6 درصد است.

با فاز نوسان بازار فعلی، سرمایه گذاران احتمالاً با احتیاط پیش می روند. با این حال، اگر قیمت ها در روزهای آینده بهبود یابند، بیت کوین احتمالاً پیشتاز رالی خواهد بود.

عملکرد قیمت بیت کوین

عملکرد اخیر قیمت بیت کوین نشان می دهد که سکه در حال مشاهده روند نزولی قیمت است. سقوط FTX نیز ممکن است به این مارپیچ نزولی کمک کرده باشد. سرمایه گذاران برای کاهش زیان و جلوگیری از ورشکستگی کامل، موقعیت های خود را از دست داده اند.

سطوح پشتیبانی فعلی بیت کوین 16265 دلار و 16404.8 دلار است. با این حال، با عبور سکه از نقطه محوری بحرانی 16541.7، نوسانات بازار در قیمت بیت کوین حرفی برای گفتن خواهد داشت.

قیمت بیت کوین در Tradingview.com در کندل l BTCUSDT 1٪ کاهش می یابد

اندیکاتور MacD به وضوح رشد کوتاه بیت کوین و نزول آن را به مرحله نزولی کامل نشان می دهد. نوسانات بالا است و سرمایه گذاری پرریسکی برای سرمایه گذاران است زیرا کاهش بیشتر همچنان محتمل است.

SMA 50 و 200 نیز منعکس کننده روند نزولی بیت کوین هستند و احتمالاً به نزول خود در نمودار ادامه خواهند داد. بعید است که بیت کوین در یک ولگردی صعودی قرار گیرد.

Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا