ارزهای دیجیتال

رشد بیت کوین با سبز شدن آلتکوین ها، بازار را به بالای آستانه 1 تریلیون دلاری می برد

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

به دنبال سودهای هفتگی دو رقمی قوی از بیت کوین و تعدادی آلت کوین با سرمایه بزرگ، ارزش بازار ارزهای دیجیتال از یک تریلیون دلار گذشت.

بازار 1 تریلیون دلاری دوباره عبور کرد

برای اولین بار از 13 ژوئن، افزایش قابل توجهی در روز دوشنبه در بیت کوین و اتر کمک کرد تا ارزش بازار ارزهای دیجیتال به بیش از سطح 1 تریلیون دلار برسد.

بزرگترین ارز دیجیتال پس از فروش در اواسط ژوئن که قیمت بیت کوین را از 30000 دلار به 18000 دلار کاهش داد به بالاترین قیمت خود رسیده است و در 24 ساعت گذشته با افزایش 5 درصدی به 22300 دلار رسیده است.

در اواخر سال 2017 افزایش قیمت در بازار بیت کوین، همان سطح به عنوان یک منطقه مقاومت قوی عمل کرد و در تحلیل تکنیکال، مقاومت قدیمی معمولاً به حمایت جدید تبدیل می شود (و بالعکس).

Crypto market cap above $1 trillion threshold. Source: TradingView

برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال، سود روز دوشنبه پس از 9 ماه گذشته که بازار نزولی وحشتناکی را تحمل کرده‌اند، باید به عنوان یک تسکین باشد. در نتیجه طولانی شدن بازار نزولی ارزهای دیجیتال، ارزش بازار ۲ تریلیون دلار از بین رفته و چندین شرکت ارز دیجیتال از جمله سلسیوس، وویجر دیجیتال و Three Arrows Capital ورشکسته شده‌اند.

علیرغم پیش‌بینی تحلیلگران مبنی بر اینکه فدرال رزرو در نشست کمیته بازار آزاد فدرال در 27 ژوئیه نرخ بهره را حداقل 75 واحد افزایش خواهد داد، بازارهای سنتی در روزی که ارزهای رمزپایه عموماً سیاه هستند، اندکی بالاتر هستند.

در حالی که معامله گران ممکن است افزایش قیمت در 18 جولای را دوست داشته باشند، بسیاری از تحلیلگران هشدار می دهند که این فقط یک پمپ بازار نزولی است.

مطالب مرتبط | سیگنال نزولی بیت کوین: Netflows بورس افزایش می یابد

بیت کوین آماده بازگشت است

طبق داده های TradingView، بیت کوین در هفته گذشته سود قابل توجهی داشته است. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین 16 درصد از پایین ترین قیمت اخیر خود یعنی 18907 دلار افزایش یافته بود.

باارزش‌ترین ارز دیجیتال در حال حاضر با میانگین متحرک 200 هفته‌ای به مقاومت رسیده است، که اتفاقاً بالاترین محدوده معاملاتی است که بیت‌کوین از اواسط ژوئن در آن گیر کرده است.

در طول پنج هفته گذشته، تلاش‌ها برای شکستن بالاتر از این سطح مکرراً رد شده است و ثابت می‌کند که شکستن آن یک مهره دشوار است. هنوز مشخص نیست که آیا بیت‌کوین می‌تواند بر این مانع غلبه کند و بالاتر رود یا اینکه همچنان بین ۱۹۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار در نوسان است.

بر اساس آخرین خبرنامه گلس‌نود، تمایز اصلی بین بازار نزولی فعلی و چرخه‌های قبلی، «مدت» است و بسیاری از معیارهای زنجیره‌ای اکنون با این کاهش‌های تاریخی قابل مقایسه هستند.

قیمت واقعی، که به عنوان ارزش کل بیت کوین تقسیم بر مقدار بیت کوین در گردش محاسبه می شود، نشان داده است که شاخص خوبی برای پایین بودن بازار نزولی است.

1658185922 26 رشد بیت کوین با سبز شدن آلتکوین ها، بازار را

Number of days Bitcoin price traded below the realized price. Source: Glassnode

به استثنای سقوط فلش ​​در مارس 2020، که در نمودار بالا نشان داده شده است، بیت کوین به طور مداوم زیر قیمت واقعی خود برای یک دوره زمانی طولانی در سراسر بازارهای نزولی معامله شده است.

Glassnode توضیح داد:

میانگین زمان صرف شده زیر قیمت واقعی 197 روز است، در مقایسه با بازار فعلی که فقط 35 روز در ساعت است.

مطالب مرتبط | بیت کوین دوباره از قیمت واقعی شکسته شد، در نهایت به پایین رسید؟

Featured image from Getty Images, charts from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا