ارزهای دیجیتال

راه حل مقیاس‌پذیری اتریوم XDC Network XDPOS2.0 را ارائه می‌کند، اجماع پیشرفته‌ای برای مقیاس‌پذیری و پزشکی قانونی.

مشکلات مقیاس پذیری مدتی است که اتریوم، دومین شبکه بزرگ بلاک چین در جهان را گرفتار کرده است. ناتوانی مدل اثبات کار در مقیاس‌بندی نشان می‌دهد که بلاک‌چین‌هایی که این فرآیند اجماع را پیاده‌سازی می‌کنند به نرخ‌های توان عملیاتی یک رقمی محدود می‌شوند.

برای هر توسعه‌دهنده‌ای که تلاش کرده است یک برنامه غیرمتمرکز پرکاربرد ایجاد کند، واضح است که اتریوم به شکل فعلی آن تقریباً آماده نیست. تجربه کاربر افتضاح است زیرا تراکنش ها زمان زیادی برای پاک کردن دارند و برای هر عملکرد اساسی باید هزینه پرداخت شود. همه چیز به یک مسئله «مقیاس‌پذیری» عمومی ختم می‌شود، و هزینه و توان عملیاتی ضعیف موانع مهمی برای هر پذیرش جدی بوده است.

اتریوم در درجه اول در مورد یک مسیر اقدام تصمیم گرفته است. اگرچه اتریوم 2.0 یکی از جاه طلبانه ترین پروژه ها در صنعت بلاک چین است، اما اگر طبق برنامه ریزی شده موفق شود، گام مهمی برای تمرکززدایی خواهد بود.

مشکلات مقیاس پذیری بلاک چین اتریوم و دیگر پلتفرم های بلاک چین برتر، پاسخی مبتکرانه در قالب شبکه XDC دارند. 108 Masternode که معماری اجماع XinFin Delegated Proof of Stake (XDPoS) را تشکیل می‌دهند که شبکه XDC را نیرو می‌دهد، هزینه‌های تراکنش ارزان و سرعت تأیید تراکنش 2 ثانیه‌ای را امکان‌پذیر می‌کند. روش‌های نوآورانه، مانند اعتبارسنجی مضاعف، شرط‌بندی از طریق قراردادهای هوشمند، و روش‌های تصادفی ساده، امنیت، ثبات و یک دفتر کل غیرقابل اعتماد را تضمین می‌کنند.

شبکه XDC از تمام قراردادهای هوشمند سازگار با EVM، پروتکل ها و انتقال توکن زنجیره ای اتمی پشتیبانی می کند. Sharding، موازی سازی EVM، ایجاد زنجیره خصوصی و ادغام سخت افزار چند نمونه از استراتژی های مقیاس بندی جدید هستند که به طور مداوم مورد بررسی قرار می گیرند و در معماری Masternode شبکه XDC گنجانده می شوند. برای سازمان‌های کوچک و بزرگ، بلاک چین عمومی قرارداد هوشمند مقیاس‌پذیر برای برنامه‌های غیرمتمرکز، صدور توکن و ادغام توکن‌ها خواهد بود. در حال حاضر چندین پروژه در شبکه XDC ساخته شده اند و می توان آن را در میان برنامه های کاربردی XDC در وب سایت رسمی XinFin یافت.

شبکه XDC با پروتکل اجماع عملی و ایمن خود، گلوگاه های اصلی بلاک چین های سنتی را برطرف می کند. از این رو، شبکه XDC یک پلتفرم بلاک چین قابل اعتماد سازگار با اتریوم و رقابت پذیر با اتریوم است که یک لایه پایه برای برنامه های بلاک چین کسب و کار و زمینه ای قوی برای نوآوری بلاک چین در همه سطوح ارائه می دهد.

یک موتور اجماع جدید که به طور انحصاری برای XDC توسعه یافته است، XDPoS 2.0، در تست نت منتشر شده است. با وجود یک سال کامل آزمایش بتا قبل از برنامه ریزی برای اجرای پروتکل جدید در سه ماهه اول سال 2023، XDPoS 2.0 به عنوان یک نقطه عطف قابل توجه و تا حد زیادی پیچیده ترین ارتقا از زمان شروع شبکه XDC در نظر گرفته می شود.

این ارتقا، که از نظر APIها کاملاً با عقب‌نشینی سازگار است و بر اساس پیشرفته‌ترین مکانیسم توافق‌نامه BFT است، امنیت و عملکرد درجه نظامی شبکه XDC را در عین استفاده از حداقل منابع ارائه می‌کند. علاوه بر این، راه را برای توسعه آینده شبکه XDC هموار خواهد کرد. ابزارهای متعددی مانند Origin – Token Creation Platform، Remix، Explorer، Tools و اسناد برای کمک به مبتدیانی که قصد دارند روی شبکه XDC بسازند، در دسترس هستند. در حال حاضر، گفتگوهای توسعه در Xdc.dev، انجمنی برای توسعه دهندگان بلاک چین، فعال هستند. این به عنوان یکی از مراکز منبع برای مهندسین بلاک چین از جمله پایگاه دانش، ابزارها و پشتیبانی عمل می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا