ارزهای دیجیتال

راه اندازی کریپتو برای Squeeze، آیا قیمت BTC در مسیر قرار می گیرد؟

بیت کوین ضعف نشان می دهد زیرا قیمت بیت کوین در محدوده محدود معامله می شود، کریپتو شماره یک بر اساس ارزش بازار شاهد افزایش اندکی در نوسانات در جلسه معاملاتی امروز بود. با این حال، عملکرد قیمت با عملکرد ضعیف در سهام سنتی خفه شد.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین با 4 درصد ضرر در 24 ساعت گذشته و 3 درصد ضرر در هفته گذشته، با 19,00 دلار معامله می شود. با کاهش روند بیت کوین به سمت حمایت، اندیکاتور مومنتوم به دنبال آن می آید که نشان می دهد اعتقاد کمی برای از سرگیری حرکت صعودی وجود دارد.

روند قیمت بیت کوین در نمودار 4 ساعته کاهش می یابد و به سمت پایین ترین سطح سالانه می رود؟ منبع: BTCUSDT Tradingview

روند نزولی نقدینگی قیمت بیت کوین با کاهش 19000 دلاری بیت کوین

در دو هفته آینده، بازار ارزهای دیجیتال با “ادغام” اتریوم یک نقطه عطف بزرگ را پشت سر خواهد گذاشت. دومین کریپتو بر اساس ارزش بازار، گذار خود را به اجماع اثبات سهام (PoS) تکمیل خواهد کرد. در نتیجه، قیمت ETH از قیمت BTC بهتر عمل کرده است.

“ادغام” برای استقرار شبکه اصلی بین 13 سپتامبر برنامه ریزی شده استهفتم تا 15هفتم، این رویداد موظف است نوسانات را وارد بازار کند. امروز، توسعه دهندگان هسته اتریوم از اجرای موفقیت آمیز به روز رسانی “Bellatrix” خبر دادند.

چند ساعت بعد، قیمت بیت کوین به زیر منطقه حمایت بحرانی و خط روند ایجاد شده از زمان حرکت صعودی قیمت در آگوست شکست. داده‌های Material Indicators نشان می‌دهد که نقدینگی در دفتر سفارش صرافی‌های ارز دیجیتال Binance به سمت نزولی رفته است.

با کاهش روند قیمت بیت کوین، نقدینگی دنبال شد و نزدیک به پایین ترین سطح سالانه این ارز دیجیتال بین 17600 تا 18000 دلار است. در این میان، همه طبقه سرمایه‌گذاران از خرده‌فروشی گرفته تا سرمایه‌گذاران بزرگ، در حال فروش به سمت قیمت بوده‌اند.

قیمت بیت کوین بیت کوین BTCUSDT
قیمت BTC (خط آبی روی نمودار) در بازه‌های زمانی پایین به سمت نقدینگی نزولی حرکت می‌کند. منبع: شاخص های مواد

اگر امروز نشانه ای از انتظار معامله گران از «ادغام» باشد، و گاوها بتوانند از سطوح فعلی قیمت بیت کوین حمایت کنند، ممکن است این ارز دیجیتال یک قدم دیگر به مجموعه پیشنهادات نشان داده شده در نمودار بالا بکشد. سطوح پشتیبانی بحرانی بعدی در 17000 دلار و 16000 دلار است.

برای بررسی عمیق تر “ادغام” و پیامدهای بالقوه آن برای قیمت اتریوم، تحلیل مدیر تحریریه ما تونی اسپیلوترو را بررسی کنید.

موسسات کوتاه می آیند، قیمت بیت کوین محکوم به آزمایش مجدد پایین سالانه است؟

دومین کاتالیزور اصلی برای بازار کریپتو در طی “ادغام” اتفاق خواهد افتاد، ایالات متحده جدیدترین شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) خود را منتشر خواهد کرد که سرنخ های بیشتری در مورد تورم کشور ارائه می دهد. همانطور که NewsBTC گزارش داده است، فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) به شدت در تلاش است تا با افزایش نرخ بهره، تورم را کنترل کند.

در نتیجه، بازارهای ریسک پذیر روند کاهشی داشته اند. اگر 12 سپتامبرهفتم چاپ CPI روند خود را در ماه جولای به سمت نزول حفظ می کند، فدرال رزرو ممکن است به تسکین سیاست پولی خود اشاره کند. این می تواند به قیمت بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه اجازه دهد تا شتاب صعودی خود را به دست آورند.

در گزارش اخیر میز معاملات QCP Capital به کاهش موقعیت های خرید (خط آبی در نمودار زیر) توسط مؤسسات اشاره کرد زیرا آنها شورت خود را افزایش می دهند (خط بنفش زیر). این نشان می دهد که این نهادها برای کوتاه مدت چه انتظاری دارند. میز معاملات گفت:

تقابل بین شرایط اقتصاد کلان و موقعیت در بازار به محض اینکه در سپتامبر مشخص شود که آیا نیروهای کلان نزولی همانطور که بازار امیدوار است عمل می کنند یا اینکه ما خود را برای فشاری از ابعاد تاریخی آماده می کنیم، اتفاق می افتد.

قیمت بیت کوین بیت کوین BTCUSDT 3
موسسات کوتاه می شوند همانطور که در خط بنفش زیر نشان داده شده است. منبع: QCP Capital

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا