ارزهای دیجیتال

رالی چشمگیر بیت کوین را بالای 24000 دلار قرار می دهد، اما آیا 28000 دلار هنوز ممکن است؟

بیت کوین بار دیگر به بالای 24000 دلار صعود کرد. این رالی چشمگیر به دنبال هفته ای شدید است که اعلامیه FOMC اساساً نشان داد که ایالات متحده اکنون در رکود است. سرمایه گذاران در پشت اخبار به سمت بیت کوین هجوم آورده بودند و باعث شد که دارایی دیجیتال در این مدت به شدت افزایش یابد. از آنجایی که دارایی دیجیتال یک سطح فنی مهم را شکست داده است، باید دید که آیا می تواند دیگری را شکست دهد یا خیر.

تجمع محرک ها رالی

عوامل زیادی وجود دارند که معمولاً باعث افزایش قیمت می شوند، مانند عواملی که باعث افزایش قیمت بیت کوین شده است. یکی از آن‌ها، روند انباشت مجدد سرمایه‌گذارانی است که به سمت دارایی دیجیتال هجوم می‌آورند تا در زمان‌های اقتصادی نامطمئن پوشش ارائه دهند. چنین افزایشی، در صورت ادامه، می تواند دارایی دیجیتال را در یک روند صعودی ثابت قرار دهد.

مطالب مرتبط | بیت کوین از محدوده تثبیت جهش می کند، چه چیزی در فروشگاه وجود دارد؟

با این حال، هنوز موانعی بر سر راه بیت کوین وجود دارد. این بدان معناست که حتی اگر دارایی دیجیتال در حال حاضر به رشد خود ادامه دهد، می تواند به خوبی شاهد روند معکوس باشد که آن را به سمت پایین باز می گرداند. برای جلوگیری از چنین سرنوشتی، مهم است که فروشندگان به طور کامل قطع شوند و این سرمایه گذاران و معامله گران را با دارندگان بلندمدت مصمم تر جایگزین کنند.

BTC's hold on $24,000 remains shaky | Source: BTCUSD on TradingView.com

نهنگ‌ها زیرمجموعه‌ای بوده‌اند که سعی در معکوس کردن این فروش داشته‌اند. با کاهش بیت کوین، فرصتی را برای سرمایه گذاران فراهم کرده بود تا دارایی های خود را افزایش دهند و به ویژه در میان سرمایه گذارانی که بین 100 تا 1000 بیت کوین در موجودی خود نگهداری می کردند، برجسته بود.

آیا بیت کوین می تواند به 28000 دلار برسد؟

بهبود بیت کوین آن را در مسیر صعودی چشمگیر قرار داده است. با این حال، این روند صعودی به طور کامل ثابت نشده است. در این مسیر موانعی دیده شده است و خرس ها شروع به مقاومت در بازار کرده اند.

یک نمونه در سطح 24000 دلار بوده است. اگرچه بیت کوین چندین بار توانسته است این سطح را شکست دهد، اما همچنان به مبارزه سختی برای حفظ آن ادامه می دهد. ثابت شده است که مقاومت نصب در این نقطه سطح مهمی برای نگه داشتن خرس ها است.

مطالب مرتبط | افزایش سطح بهره باز بیت کوین بازار را در موقعیت آسیب پذیر قرار می دهد

برای اینکه این ارز دیجیتال به 28000 دلار برسد، باید مقاومت را در 24000 دلار و بیشتر در 25000 دلار شکست دهد. علاوه بر این، با توجه به اینکه این رقم پایین سالانه بیت کوین در سال 2021 بود، مقاومت مورد انتظار در 28000 دلار وجود دارد. با این حال، اگر انباشت با نرخ فعلی افزایش یابد، دارایی دیجیتال شانس خوبی برای رسیدن به این بالاتر خواهد داشت.

Featured image from GoBanking Rates, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا