ارزهای دیجیتال

رالی بابا نوئل بیت کوین: معجزه کریسمس هر چند وقت یک بار در کریپتو اتفاق می افتد؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

با نزدیک شدن به کریسمس، امیدها برای افزایش بابا نوئل در بیت کوین و بقیه ارزهای دیجیتال به سرعت در حال محو شدن هستند. اما دقیقاً این پدیده چیست و معجزه کریسمس چند بار در گذشته رخ داده است؟

رالی بابا نوئل چیست؟ ارزنده ترین هدیه توسط گاوهای بیت کوین

رالی بابا نوئل به عنوان یک “اثر تقویم” تعریف می شود که دقیقاً در تعطیلات رخ می دهد. طبق گزارش Investopedia، در مورد زمان دقیق برگزاری رالی بابانوئل اختلاف نظر جزئی وجود دارد. یکی از اردوگاه ها ادعا می کند که تا کریسمس پیشتاز است، جایی که دارندگان سهام هدیه زودهنگام دریافت می کنند، در حالی که طرف دیگر اعلام می کند که هفته بعد از کریسمس منتهی به 2 ژانویه است.

ایده پشت این رالی یکسان است: سرمایه گذاران به دلیل شادی فصل تعطیلات ناگهان سرخوش می شوند، در حال بررسی تغییر موقعیت مالیاتی پایان سال هستند و اغلب پاداش های کریسمس تازه ای برای خرج کردن دارند. شرایط بازار تعطیلات با حجم کم و نقدینگی باعث می‌شود قیمت‌ها با سرعت بیشتری حرکت کنند، مانند Dasher، Dancer، Prancer و Vixen در آسمان شب برفی.

علاوه بر این، Investopedia نتیجه می‌گیرد که هنگام تجزیه و تحلیل بازده S&P 500 در این دوره، ایده پشتوانه بابانوئل اعتبار زیادی ندارد. اما در مورد بیت‌کوین و کریپتو، که در آن سرمایه‌گذاران خرد بر بازار تسلط دارند و 24 ساعته – حتی در روز کریسمس – معامله می‌کنند، چطور؟

The complete history of holiday seasons in crypto | BTCUSD on TradingView.com

اثر اسکروج: خرس‌ها می‌گویند باهمبوگ به رالی احتمالی کریپتو

نمودار بالا نسخه رمزنگاری رالی بابا نوئل را با در نظر گرفتن هفته‌های قبل و بعد از تعطیلات سالانه نشان می‌دهد.

تنها با چند سنت، یک رالی شکست کریسمس ادامه داشت تا اینکه بیت کوین برای اولین بار به 40 دلار رسید. در سال 2011، قیمت دسامبر بیشتر قرمز بود تا سبز.

تجمع بعدی بابا نوئل تقریباً یک سال تمام به دارندگان کریپتو هدایایی تحویل داد تا اینکه دسامبر 2013 اتفاق افتاد و یکی از بدترین روندهای نزولی در تاریخ تا دسامبر 2014 ادامه یافت. بیت کوین تنها چند روز دیگر به پایین ترین سطح بازار نزولی خود رسید. از کریسمس

دو کریسمس بعدی در سال 2015 و 2016 برای گاوهای بیت کوین شاد و درخشان بود. اما سرخوشی دسامبر 2017 در نزدیکی زمان کریسمس به بالاترین حد خود تبدیل شد و منجر به یک بازار نزولی دیگر شد.

در سال 2018، ما دسامبر را با رنگ آبی به عنوان خنثی ترین قیمت تعطیلات علامت گذاری کرده ایم. اگرچه بیت کوین قبلاً سقوط کرده بود، اما قبلاً به کف رسیده بود و در ماه‌های بعد روند صعودی جدیدی را آغاز کرد. دشوار است که این اقدام قیمت را صعودی یا نزولی بنامیم.

دقیقاً مانند بازار صعودی در سال 2015 و 2016 که پشت سر هم فصول سبز را پشت سر گذاشت، سرمایه گذاران کریپتو نیز در دسامبر 2019 و دسامبر 2020 این کار را کردند. در واقع، دسامبر 2020 به بیت کوین بالاترین رکورد جدیدی داد – اولین مورد از دسامبر 2017. بیشتر همه در سال 2021 به بالاترین حد زمانی رسید، اما در دسامبر، روند نزولی وحشیانه برای کریپتوها بازگشت.

اینجا یک سال بعد هستیم، و نمودار بالا سرنخ هایی در مورد آنچه ممکن است بعدا اتفاق بیفتد به ما می دهد. در طول دو بازار بزرگ نزولی، بیت کوین دو دسامبر متوالی از رفتاری شبیه اسکروج در صنعت کریپتو رنج برد. در حالی که ما دومین دسامبر را در دومین بازار نزولی خنثی لقب دادیم، اما با هیچ افزایشی صعودی نبود.

با در نظر گرفتن این الگو، دسامبر امسال دارای ریتم چرخه‌ای است که می‌تواند باز هم زغال سنگ دیگری را برای سرمایه‌گذاران در سال جاری نشان دهد. با این حال، وقتی به تنهایی به داده ها نگاه می کنیم، تقریباً 50/50 شانس وجود دارد که این فصل تعطیلات چیزی برای جشن گرفتن در کریپتوها باشد.

دنبال کردن @TonySpilotroBTC در توییتر یا به تلگرام TonyTradesBTC بپیوندید تا بینش روزانه منحصر به فرد بازار و آموزش تحلیل تکنیکال را کسب کنید. لطفا توجه داشته باشید: محتوا آموزشی است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. تصویر برجسته از iStockPhoto، نمودارها از TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا