ارزهای دیجیتال

رئیس جمهور السالوادور می گوید کشور روزی 1 بیت کوین خواهد خرید

از زمان شروع کاهش قیمت بیت کوین، السالوادور و رئیس جمهور آن نایب بوکله اساساً زیر ذره بین قرار گرفته اند. طرح بیت کوین این کشور باعث شده بود که بیش از 2300 بیت کوین خریداری کند، اما بازار نزولی بخش قابل توجهی از ارزش را از دارایی های آنها حذف کرده بود. با این وجود، بوکل از موضع خود مبنی بر اینکه بیت کوین برای آینده کشور خوب است عقب نشینی نکرد و گفت السالوادور به خرید بیت کوین ادامه خواهد داد.

1 بیت کوین در روز

علیرغم اینکه ارزش بیش از 60 میلیون دلار از ذخایر بیت کوین السالوادور پاک شده است، نایب بوکله می گوید این کشور به خرید بیت کوین ادامه خواهد داد. رئیس جمهور در توییت اخیر خود توضیح داد که استراتژی جدیدی برای انباشت بیت کوین برای کشور وجود دارد.

به گفته وی، السالوادور قرار است شروع به خرید 1 بیت کوین در روز کند. رئیس جمهور توضیح داد که در مورد زمان شروع این کار، از روز جمعه، 18 نوامبر اجرایی خواهد شد. هیچ جدول زمانی برای مدت زمان اجرا در توییت وجود نداشت.

Bukele از بنیانگذار Tron، جاستین سان پشتیبانی دریافت کرد و گفت که TRON DAO همچنین بیت کوین السالوادور را دنبال می کند و از جمعه هر روز 1 BTC خریداری می کند.

با چنین نرخ هایی، ولگردی خرید به سرعت دارایی بیت کوین السالوادور را افزایش می دهد که در حال حاضر تا زمان نگارش این مقاله در 2381 بیت کوین قرار دارد. این کشور همچنین یک سال از اعتبار قانونی بیت کوین را به پایان رسانده است، علیرغم واکنش های متفاوت ساکنان به این موضوع.

BTC trending in the mid $16,000s | Source: BTCUSD on TradingView.com

السالوادور به دنبال تصمیم خود مبنی بر حفظ بیت کوین به عنوان بخشی از خزانه داری خود در موقعیت ناپایداری قرار گرفته است. کشوری که در حال حاضر تحت فشار بدهی قرار دارد، اخیراً پیشنهادی از چین برای خرید این بدهی دریافت کرده است، اما بوکل توضیح داد که این کشور با دقت به حرکت خود ادامه می دهد. وی افزود: ما به اولین پیشنهاد نمی فروشیم.

در مورد اینکه کشور بیت کوین خود را کجا ذخیره می کند، رئیس جمهور شایعات مبنی بر اینکه بیت کوین خود را در صرافی FTX که اکنون ورشکسته شده نگه داشته است را رد کرده است. این موضوع توسط Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس تأیید شد و در توییتر نوشت که با رئیس جمهور صحبت کرده است و السالوادور هیچ کاری با FTX ندارد.

در حال حاضر، ارزش بیت کوین السالوادور با ضرر غیر واقعی بیش از 65 میلیون دلار در 41 میلیون دلار است. این کشور هیچ نشانه ای مبنی بر برنامه ریزی برای فروش نشان نداده است و دارایی هایش می تواند از 3000 بیت کوین عبور کند اگر خرید 1 بیت کوین خود را تا بازار صعودی بعدی ادامه دهد.

Featured image from Forbes, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا