ارزهای دیجیتال

ذخیره بیت کوین در بایننس به شدت افزایش می یابد، نهنگ ها برای دامپینگ بیشتر آماده می شوند؟

داده های زنجیره ای نشان می دهد که ذخیره بیت کوین در بایننس در چند روز گذشته به شدت افزایش یافته است، چیزی که می تواند نشانه ای از دامپینگ باشد.

ذخیره بیت کوین در صرافی کریپتو بایننس در روزهای اخیر رشد چشمگیری داشته است

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شده است، در حالی که این جریان ها وارد شده اند، نرخ های سرمایه منفی بوده است.

“ذخایر مبادله” شاخصی است که کل مقدار بیت کوین ذخیره شده در کیف پول یک صرافی متمرکز (که در این مورد بایننس است) را اندازه گیری می کند.

وقتی ارزش این معیار افزایش می یابد، به این معنی است که سرمایه گذاران در حال حاضر سکه های خود را به صرافی سپرده می کنند. از آنجایی که سرمایه گذاران می توانند برای اهداف فروش به چنین پلتفرمی سپرده گذاری کنند، این نوع روند می تواند تأثیرات نزولی بر قیمت کریپتو داشته باشد.

از سوی دیگر، کاهش ارزش ذخایر نشان می دهد که سکه ها در حال حاضر از بورس خارج می شوند. چنین روندی در صورت تداوم می‌تواند نشانه‌ای از انباشت سرمایه‌گذاران باشد و بنابراین می‌تواند برای ارزش BTC صعودی باشد.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند ذخیره صرافی بیت کوین را برای صرافی ارز دیجیتال Binance در طول ماه گذشته نشان می دهد:

The value of the metric seems to have been riding an upwards momentum in recent days | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، حدود ده روز پیش با شروع سقوط، ذخیره صرافی بیت کوین Binance به سرعت شروع به کاهش کرد.

این اتفاق به این دلیل رخ داد که فروپاشی FTX باعث شد سرمایه‌گذاران نسبت به صرافی‌های کریپتو بیش از هر زمان دیگری محتاط باشند و بنابراین آنها سکه‌ها را از پلتفرم‌های متمرکز در انبوهی خارج می‌کردند.

پس از مشاهده آخرین فرورفتگی شدید کمی کمتر از یک هفته پیش، نشانگر شروع به حرکت به سمت چپ کرد. اما در چند روز گذشته این روند تغییر کرده است.

ذخایر مبادله بیت کوین Binance اکنون به سرعت در حال افزایش است که نشان می دهد سرمایه گذاران مبالغ زیادی را سپرده گذاری کرده اند.

این می‌تواند نشانه‌ای از فعالیت نهنگ‌ها باشد، و به این معنی است که این دارندگان انبوه ممکن است برای تخلیه آماده شوند.

این کوانت همچنین در مورد روند یک شاخص دیگر، “نرخ تامین مالی” صحبت کرده است، که به ما می گوید که آیا بازار آتی در حال حاضر به سمت شلوارهای کوتاه یا بلند متمایل است. نمودار زیر روند این متریک را نشان می دهد.

نرخ های تامین مالی بیت کوین

Looks like the metric has a red value currently | Source: CryptoQuant

نرخ های تامین مالی در حال حاضر بسیار منفی است، به این معنی که اکثر قراردادها کوتاه مدت هستند. بر این اساس، تحلیلگر فکر می‌کند که ممکن است فشار کوتاهی رخ دهد که در کوتاه‌مدت باعث افزایش قیمت می‌شود.

با این حال، کوانت همچنین معتقد است که در آن زمان است که نهنگ ها به طور بالقوه حرکت خود را انجام می دهند و کریپتو را رها می کنند.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 16.5 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 6 درصد کاهش داشته است.

نمودار قیمت بیت کوین

BTC continues to consolidate | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Rémi Boudousquié on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا