ارزهای دیجیتال

دولت ژاپن برای کاهش 30 درصدی مالیات کریپتو – حرکت خوبی است؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

در حال حاضر شرکت‌های رمزنگاری ژاپنی 30 درصد نرخ مالیات شرکتی بر دارایی‌های خود می‌پردازند، صرف نظر از اینکه سود داشته باشند یا خیر. با توجه به این قانون مالیاتی سختگیرانه در سال‌های گذشته، برخی از شرکت‌های رمزنگاری محلی تصمیم گرفتند تجارت خود را به جای دیگری منتقل کنند.

این توسعه بر رشد اقتصادی کشور تأثیر گذاشته است و LDP که آن را وظیفه اصلی خود معرفی کرده است، می‌خواهد اوضاع را درست کند.

حزب لیبرال دموکرات ژاپن (LDP) به مسائل مربوط به اصلاحات اداری می پردازد و با ایالات متحده برای اعمال سیاست های دفاعی و خارجی همکاری می کند.

اصطلاح اصلاحات اداری به موضوعات متعدد در کشور اشاره دارد. نمونه ای از چنین موضوعاتی اتخاذ تدابیری مانند اصلاحات مالیاتی برای مقاومت در برابر فشار اقتصادی است.

ژاپن قوانین سختگیرانه مالیاتی را کاهش می دهد

کمیته مالیاتی حزب حاکم ژاپن (LDP) در راستای اهداف خود برای ترویج رشد سریع اقتصادی، جلسه ای را در 15 دسامبر برگزار کرد. این جلسه به منظور بررسی اصلاحات مالیاتی بود. در حین آن، آنها پیشنهادی را که در ماه اوت ارائه شده بود، تصویب کردند. این پیشنهاد به دنبال حذف مالیات بر درآمدهای کاغذی شرکت های رمزنگاری از توکن های صدور یا نگهداری است.

دولت ژاپن به دنبال کاهش الزامات مالیاتی شرکت‌های رمزنگاری داخلی است تا رشد بخش‌های فناوری و مالی را تسهیل کند. ارائه قوانین مالیاتی ملایم‌تر برای کریپتو به مجلس از ژانویه آغاز می‌شود و در سال مالی آینده که از آوریل آغاز می‌شود، اجرایی می‌شود.

کل بازار کریپتو 2.53 درصد کاهش یافت | منبع: Crypto Total Market Cap در TradingView.com

آکیهیسا شیوزاکی، قانونگذار LDP و عضو دفتر سیاست Web3، در مصاحبه با بلومبرگ در مورد تحولات اخیر صحبت کرد. شیوزکی خاطرنشان کرد که این اقدام گامی رو به جلو در اصلاحات اقتصادی است. وی افزود که این امر به شرکت های بیشتری اجازه می دهد تا کسب و کار صدور توکن را راه اندازی کنند.

اشتیاق ژاپن به ارز دیجیتال علیرغم زمستان رمزنگاری شده همچنان ادامه دارد

حرکت جدید دولت ژاپن نشان می‌دهد که مایل است رشد بخش ارزهای دیجیتال و وب 3 داخلی را ترویج و تقویت کند. همچنین نشان می دهد که روند نزولی فعلی در صنعت کریپتو، از جمله بحران FTX، بر علاقه آن به فناوری بلاک چین تأثیری نداشته است.

نخست‌وزیر ژاپن، فومیو کیشیدا، در ماه اکتبر در بیانیه‌ای نقش NFT، بلاک چین و متاورس را در تکامل دیجیتالی این کشور بررسی کرد. وی نمونه های عملی را با استفاده از دیجیتالی شدن شناسنامه های ملی عنوان کرد.

در ماه اکتبر، انجمن تبادل دارایی‌های مجازی و رمزنگاری ژاپن برنامه‌هایی را برای تسهیل فرآیند غربالگری دقیق برای فهرست کردن توکن‌ها در صرافی‌ها اعلام کرد. کیشیدا در ماه ژوئن به این موضوع پرداخت و از سازمان خواست قوانین سختگیرانه خود را در مورد فرآیند غربالگری کاهش دهد.

برخی از رهبران ارشد بخش خصوصی نیز همین افکار را با نخست وزیر در میان گذاشتند. در 8 دسامبر، گروه مالی Sumitomo Mitsui (SMBC) یک پروژه در حال انجام را برای بررسی موارد استفاده از نشانه های Soulbound (SBT) اعلام کرد.

SBT ها بخشی از پیشنهاد Vitalik Buterin، یکی از بنیانگذاران اتریوم، برای استفاده از توکن ها برای نشان دادن هویت دیجیتالی افراد بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا