ارزهای دیجیتال

دوج کوین (DOGE) علیرغم فروپاشی قرارداد توییتر و ماسک در این ماه پرش دیده شد

Dogecoin (DOGE) نتوانست قدرت کافی را در روز شنبه به دست آورد زیرا سقوط خرید توییتر ایلان ماسک امیدها را برای پذیرش جریان اصلی سکه از بین برد.

پس از افشای این خبر، قیمت بزرگترین memecoin در جهان بیش از 4 درصد کاهش یافت. در هفته‌های اخیر، به نظر می‌رسد که توکن به اظهارات ماسک در رسانه‌های اجتماعی، از جمله ناسزا، واکنش کمتری نشان داده است.

ماسک روز جمعه برنامه 44 میلیارد دلاری خود برای تصاحب توییتر را لغو کرد، به این دلیل که این شرکت رسانه های اجتماعی اظهارات “گمراه کننده” در مورد میزان حساب های جعلی منتشر می کند.

اوایل سال جاری، این میلیاردر پیشنهاد خرید توییتر را به قیمت تقریباً 43 میلیارد دلار داد. پس از اینکه ماسک به احتمال ادغام Dogecoin در توییتر اشاره کرد، DOGE پس از اعلام اولیه تراکنش به طور قابل توجهی قدردانی کرد.

Dogecoin برای افزایش به توییت ماسک نیاز دارد

محبوبیت این توکن تا حدی به دلیل حمایت مداوم و تبلیغ آن توسط ثروتمندترین مرد جهان در رسانه های اجتماعی است که به افزایش چشمگیر این ارز دیجیتال کمک کرد.

بر اساس یک تحلیل اخیر، جستجو برای «دوج کوین» در سال‌های 2019 و 2020 پس از اینکه ماسک درباره آن توییت کرد، افزایش یافت. تا زمانی که هیئت مدیره توییتر به پیشنهاد خرید مدیرعامل تسلا چراغ سبز نشان داد، DOGE تقریباً 30 درصد افزایش یافته بود. با این حال، از آن زمان به سرعت آن پیشرفت ها را معکوس کرد.

مطلب پیشنهادی | سولانا با رالی 3 روزه 14 درصد می درخشد – آیا SOL به درخشش ادامه می دهد؟

پس از انتشار اخبار، قیمت سهام توییتر کاهش یافت

در بازار پس از ساعت کاری، قیمت سهام توییتر با 6 درصد کاهش به 34.58 دلار رسید. این مبلغ 35 درصد کمتر از قیمت 54.20 دلاری به ازای هر سهم است که ماسک در ماه آوریل برای این غول رسانه های اجتماعی پرداخت کرد. به دنبال زنگ بسته شدن در روز جمعه، قیمت سهام توییتر به پایین ترین سطح خود از ماه مارس رسید.

به محض انتشار این خبر، برت تیلور، رئیس هیئت مدیره توییتر، تهدید کرد که برای اجرای مفاد قرارداد خرید، علیه ماسک شکایت خواهد کرد.

وکلای ماسک در سندی اعلام کردند که توییتر از پاسخ دادن به چندین درخواست برای اطلاعات مربوط به حساب‌های جعلی یا هرزنامه در این پلتفرم که برای عملکرد مالی شرکت بسیار مهم است، شکست خورده است.

DOGE total market cap at $9.24 billion on the weekend chart | Source: TradingView.com

مطلب پیشنهادی | بیت کوین به سطح 22000 دلار می رسد – اما همه سرمایه گذاران بیت کوین خوشحال نیستند

Dogecoin هنوز در حال پرش در این ماه دیده می شود

در همین حال، علیرغم اینکه DOGE از نتیجه معامله توییتر و ماسک متزلزل شده است، برخی از تحلیلگران هنوز نسبت به آینده آن بسیار خوش بین هستند.

در آینده قابل پیش بینی، قیمت DOGE می تواند به 0.15 دلار برسد. در حال حاضر، این سکه به قیمت 0.0699 دلار به فروش می رسد که نسبت به هفته گذشته 5.5 درصد افزایش داشته است.

معامله‌گرانی که از میم کوین معروف مطلع هستند، موافق هستند که به دلیل افزایش ناگهانی و دیوانگی ناشی از FOMO قابل توجه است. بر اساس تجزیه و تحلیل فنی، قیمت DOGE افزایش خواهد یافت، اگرچه تعیین اینکه آیا به کف رسیده است یا خیر دشوار است.

Featured image from Mashable India, chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا