ارزهای دیجیتال

دست های نه چندان الماسی: دارندگان طولانی مدت بیت کوین از زمان سقوط LUNA 150 هزار بیت کوین کاهش داده اند.

داده‌ها نشان می‌دهد که کل عرضه نگه‌داشته شده توسط دارندگان بلندمدت بیت‌کوین از زمان سقوط LUNA، ۱۵۰ هزار بیت‌کوین کاهش یافته است.

دارندگان بلندمدت بیت کوین در چند ماه گذشته مقدار قابل توجهی را کاهش داده اند.

بر اساس آخرین گزارش هفتگی Glassnode، BTC LTH ها از زمان سقوط در ماه می، کاهش پایدار 150 هزار بیت کوین را مشاهده کرده اند.

گروه “دارنده بلندمدت” (یا به طور خلاصه LTH) گروه بیت کوین است که شامل همه آن دسته از سرمایه گذارانی است که از حداقل 155 روز پیش سکه های خود را بدون فروش یا جابجایی نگه داشته اند. دارندگانی که زودتر از این آستانه می فروشند، دارندگان کوتاه مدت (STHs) نامیده می شوند.

LTH ها عموماً مصمم ترین سرمایه گذاران در بازار هستند و بنابراین فروش زیادی از آنها اغلب اتفاق نمی افتد. به طور کلی، هر چه یک دارنده مدت زمان بیشتری سکه های خود را نگه داشته باشد (یعنی هر چه LTH قدیمی تر شده باشد)، احتمال فروش آنها در هر نقطه کمتر می شود.

در اینجا نموداری وجود دارد که روند کل عرضه بیت کوین توسط این LTH ها را در سال گذشته نشان می دهد:

The value of the metric seems to have been trending downwards in recent months | Source: Glassnode's The Week Onchain - Week 33, 2022

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، به نظر می رسد عرضه بیت کوین متعلق به LTH ها از حدود نوامبر سال گذشته عمدتاً به سمتی حرکت کرده است.

این شاخص در ماه مه سال جاری به بالاترین حد خود رسید، اما از آن زمان ارزش این متریک به طور مداوم در حال کاهش بوده است.

به نظر می رسد آغاز این فروش از سوی LTH ها حول و حوش سقوط LUNA و UST بوده است، رویدادی که باعث سقوط در بازار ارز دیجیتال شد.

این گزارش خاطرنشان می‌کند که آستانه 155 روزه دارنده بلندمدت کنونی در ماه مارس است، زمانی که قیمت بیت‌کوین برای اولین بار از زمان کاهش از بالاترین سطح تاریخ به 46 هزار دلار رسید.

در حالی که آخرین فروش از LTH ها تنها به 150 هزار بیت کوین می رسد که در مقایسه با عرضه کل آنها که حدود 13.4 میلیون بیت کوین است، بسیار ناچیز است، این گزارش توضیح می دهد که ذخیره LTH لازم نیست به میزان قابل توجهی کاهش یابد تا گروه از تسلیم شدن عبور کند. رویداد.

مطالب مرتبط: اخطار تلنگر؟ گزینه های اتر از بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال برتر برای معامله پیشی می گیرند

در چنین کاپیتولاسیون‌های گذشته، عرضه LTH تنها اندکی کاهش یافته است و ضعیف‌ترین سرمایه‌گذاران حذف شده‌اند و انباشت قوی‌تری برای آنها پر شده است.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 23.4 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 4 درصد کاهش یافته است.

نمودار قیمت بیت کوین

Looks like the value of the crypto has been going down in the last few days | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Dmitry Demidko on Unsplash.com, charts from TradingView.com, Glassnode.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا