ارزهای دیجیتال

در میان شایعات FTX، تتر تتر USDT یک دلار متزلزل است

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

به نظر می رسد بازار ارزهای دیجیتال همچنان در اختیار FTX و Alameda است. در حال حاضر، شایعاتی منتشر می شود مبنی بر اینکه ممکن است تتر، استیبل کوین USDT، بیشتر از آن چیزی که بخواهد اعتراف کند، تحت تأثیر سقوط FTX قرار گیرد.

علاوه بر این، به نظر می رسد در حال حاضر حمله ای به USDT صورت گرفته است که در نتیجه آن تتر (USDT) برای مدت کوتاهی پیوند معمول خود را به 1 دلار از دست داد. بزرگترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار به طور موقت زیر 0.9400 دلار در کراکن معامله می شد، سایر صرافی ها انحرافات جزئی را مشاهده کردند.

FTX FUD به Depeg Tether، Kraken، نمودار 1 روزه منتهی می شود. منبع: TradingView

شرکت Sam Bankman-Fried Alameda که 250,000 دلار USDT از Aave وام گرفته و امروز صبح آن را در Curve مبادله کرده است، ممکن است پشت این حمله باشد. آدرس به وضوح قابل انتساب به Alameda است.

گمانه زنی ها در توییتر حاکی از آن است که آلامدا در تلاش است تا با تراکنش قابل مشاهده در زنجیره خود یک تعمیق USDT را آغاز کند تا ترس ایجاد کند. او می‌تواند USDT را کوتاه بفروشد، اگرچه در حال حاضر مشخص نیست که کل موقعیت معاملاتی شرکت چقدر است.

برخی از صداها در جامعه کریپتو گمان می کنند که این استراتژی چند لایه است و تلاشی عظیم برای بازگرداندن همه چیز در یک معامله واحد است. تاجر ناشناس “Hsaka” پایان نامه زیر را در توییتر ارائه کرد:

کوتاه 250 هزار دلاری مهم ترین حرکت ایمو نیست، بیشتر در مورد اثر مرتبه دوم و موقعیت های مرتبط در اطراف آن است.

به خصوص با فرض اینکه این نهاد برداشت حدود 300 میلیون دلاری است که هنوز 100 میلیون دلار + USD در اختیار دارد. من هنوز چیزی در مورد فعالیت CEX نمی دانم.

FUD چیز جدیدی برای Tether نیست

در همان زمان، صداها در حال افزایش است که متجاوز به طور خاص می‌خواهد FUD را پخش کند تا اجرای مشابهی را در Tether (USDT) مانند FTX و توکن‌های FTT آن ایجاد کند. با این حال، جدا شدن کوتاه مدت از دلار برای تتر چیز جدیدی نیست و همیشه دلیلی برای شایعه پراکنی توسط افراد متنفر بود.

پائولو آردوینو، مدیر عامل تتر، به سرعت هرگونه شایعه ای را رد کرد. قبلاً دیروز، تتر بیانیه ای منتشر کرد که در آن اطمینان داد که در معرض FTX قرار نگرفته است.

پس از سقوط LUNA، تتر برای مدت کوتاهی 0.90 دلار مصرف کرد و میخ خود را در عرض چند ساعت بازسازی کرد. با توجه به حذف Alameda/FTX به عنوان سازنده و استخراج کننده اصلی USDT، ممکن است انحرافات عمده موقتی وجود داشته باشد.

مردم هیچ شانسی نمی‌کنند و USDT را به USDC یا BUSD می‌فروشند، فقط در صورت امکان. آلیستر میلن، مدیر عامل صندوق ارز دیجیتال آلتانا، اظهار داشت:

Tether بیش از مدتی که FTX وجود داشته است FUD و حمله شده است. آنها یک بانک بزرگتر از FTX را تحمل کردند و با رنگارنگ گذشتند. شاید دلیل متفاوتی وجود داشته باشد که در حالی که FTX مجوز دریافت می کند، توجه زیادی را به خود جلب می کنند؟

صداهای دیگر بر این باورند که در صورتی که Tether واقعاً 1:1 پوشش داده شود، شایعات منجر به یک depeg کامل و طولانی نخواهد شد، همانطور که ذخیره ها نشان می دهد. حتی ویتالیک بوترین هم صحبت کرد و از تتر دفاع کرد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا