ارزهای دیجیتال

در حالی که احساسات سرمایه گذاران نهادی شروع به تغییر می کند، بیت کوین را افزایش می دهد

علاقه سرمایه گذاران نهادی به بیت کوین عمدتاً در ماه گذشته در نوسان بوده است. همانطور که بازار مراحل مختلف بازار صعودی و نزولی را پشت سر گذاشته است، احساسات سرمایه گذاران نیز مثبت و منفی بوده است. با این حال، در هفته گذشته، به نظر می‌رسد که بیت‌کوین در نهایت به پیروزی رسیده است، زیرا جریان‌های خروجی بیت‌کوین را تکان داده بود، حتی در زمانی که دارایی دیجیتال با نگهداری بالای 20000 دلار کار نسبتا خوبی انجام داده بود.

بیت کوین 21 میلیون دلار خروجی دارد

جدیدترین گزارش CoinShares در رابطه با سرمایه گذاری های سرمایه گذاران نهادی، چشم انداز منحصر به فردی از نگاه پول بزرگ به بازار ارزهای دیجیتال را نشان می دهد. پس از مشاهده یک ماه ورودی نسبتا خوب در ماه جولای، این روند اکنون معکوس شده است زیرا بیت کوین شاهد برخی از قابل توجه ترین جریان های خروجی هفتگی در ماه های اخیر است.

جریان خروجی بیت کوین در هفته گذشته به 21 میلیون دلار رسید که بزرگترین رقم در ماه تا به امروز است. با این حال، این اولین بار نیست، زیرا این دومین هفته از خروجی های متوالی برای دارایی دیجیتال است که در مجموع 29 میلیون دلار در ماه تا به امروز جریان دارد.

بیت کوین تنها دارایی نبود که در این هفته جریان خروجی را تجربه کرد. محصولات سرمایه‌گذاری دیجیتال نیز در همین بازه زمانی 17 میلیون دلار خروجی داشتند. این بدیهی است که وقتی نوبت به بازار کریپتو می شود، احساسات سازمانی به سمت منفی گرایش پیدا می کند.

 BTC falls below $24,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

سرمایه گذاران نهادی کاملاً نزولی نیستند

بیت‌کوین و محصولات سرمایه‌گذاری دیجیتال در این هفته شاهد خروجی‌های خروجی بودند، اما در کل اینطور نبود. دارایی‌های دیگری نیز وجود دارند که در هفته شاهد جریان‌های ورودی، هرچند جزئی بودند. یکی از آنها بیت کوین کوتاهی بود که هفته گذشته 2.6 میلیون دلار ورودی ثبت کرد.

در همین بازه زمانی، سهام بلاک چین نیز شاهد ورودی 8 میلیون دلاری بود. این یک پیشرفت مثبت برای این طبقه دارایی است، با توجه به اینکه جریان ورودی طی چند ماه گذشته کند شده بود و جریان ورودی از سال تا امروز را به حدود 15.5 میلیون دلار رساند.

آلت‌کوین‌ها نیز در هفته با جریان‌های ورودی مواجه شدند، اگرچه این میزان در طیف وسیعی از آلت‌کوین‌ها بود. در مجموع، 3.9 میلیون دلار به این آلتکوین ها سرازیر شد و Uniswap تنها عملکرد قابل توجهی بود که در لیست با ورودی 100،000 دلاری عملکرد بهتری داشت. این نشان می دهد که چقدر جریان ورودی در این آلت کوین ها کند شده است.

بیشتر جریان های ورودی از سراسر حوضچه در اروپا بوده است، در حالی که اکثر جریان های خروجی از مبادلات آمریکای شمالی و جنوبی بوده است. بنابراین می توان با اطمینان گفت که احساسات در مناطق مختلف سازگار نیست. جریان های خروجی نشان می دهد که سرمایه گذاران آمریکایی در مقایسه با همتایان اروپایی خود نزولی تر هستند.

Featured image from CNBC, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای اطلاعات بازار، به‌روزرسانی‌ها و توییت‌های خنده‌دار گاه به گاه…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا