ارزهای دیجیتال

در بحبوحه فاجعه FTX، اعتماد بیت کوین در مقیاس خاکستری تا 41 درصد سقوط کرد

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

بحران اخیر در سومین صرافی بزرگ جهان، FTX، شرایط ویرانگرتری را در بازار بیت‌کوین و کریپتو ایجاد کرده است. طی چند روز گذشته، توکن FTX (FTT) بیش از 70 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

به نظر می رسد این رویدادها قفل خرس ها را به بازار باز کرده است. در نتیجه، ارزش تجمعی بازار به شدت کاهش یافته است که نشان دهنده عملکرد منفی کلی است.

همچنین چندین دارایی کریپتو دیگر در جنوب بوده است. به عنوان مثال، بیت کوین در این هفته کشش نزولی بیشتری را تجربه کرده است. قیمت بیت کوین تنها در پنج روز تقریباً 21 درصد کاهش یافته است. دارایی اصلی رمزارز، بیت کوین، اکنون با قیمت 17745 دلار معامله می شود که روند افزایشی را نشان می دهد

قیمت بیت کوین در Tradingview.com به بالای 17000 دلار لیتر BTCUSDT رسید

تاثیر بازار نزولی کریپتو به تدریج در حال گسترش است. بزرگترین صندوق جهانی بیت کوین سازمانی، Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)، در شبکه بحران گرفتار شده است.

Grayscale Bitcoin Trust در وب FTX Crumble گرفتار شد

یک گزارش نشان داد که GBTC روز خود را با تخفیف 41 درصدی به پایان رساند. قیمت هر سهم 8.76 دلار بود. اعتماد BTC تقریباً یک سال است که از 12 نوامبر 2021 پس از رسیدن به بالاترین سطح خود یعنی 51.47 دلار به ازای هر سهم، کاهش یافته است.

GBTC از آنجایی که یک صندوق سرمایه گذاری است یک مشکل ساختاری دارد. از این رو، فاقد ایجاد رایگان سهام خود یا برنامه بازخرید مناسب است. چنین وقفه ای اختلاف قیمت قابل توجهی را در برابر دارایی های BTC اساسی صندوق ایجاد می کند.

متعاقباً، Grayscale تلاش کرده است GBTC را به یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) تبدیل کند. این امر بازارساز را قادر می سازد تا سهام خود را ایجاد و بازخرید کند و به طور دائم حق بیمه و تخفیف سهام خود را کاهش دهد.

Grayscale پس از ثبت درخواست خود در اکتبر 2021، اکنون منتظر تصمیم کمیسیون تبادل امنیت (SEC) است. با این حال، SEC رسما تخصیص این شرکت برای تبدیل GBTC به بیت کوین ETF نقطه ای را در 29 ژوئن رد کرد.

این تکذیب با Grayscale موافق نبود، زیرا شرکت موضوع را به دادگاه برد. این جلسه در 11 اکتبر، در اعتراض به تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار، گزارش حقوقی افتتاحیه را ثبت کرد.

ریشه بحران تبادل کریپتو FTX

بحران اخیر و فروپاشی صرافی رمزارز FTX به 2 نوامبر بازمی گردد. سپس، Alameda Research، متعلق به Sam Bankman-Fried (SBF)، دچار نشت ترازنامه شد. این نشان داد که این شرکت دارای مقدار زیادی توکن FTX (FTT)، توکن بومی صرافی ارز دیجیتال FTX است.

این واقعیت که یک شرکت تجاری برجسته دارای مقدار زیادی توکن است، باعث نگرانی جامعه ارزهای دیجیتال شد. از این رو، سوالات متعددی در مورد رابطه بین FTX و Alameda وجود داشت.

کل حماسه شک و تردیدهایی را در اکثر کاربران FTX ایجاد کرد که منجر به برداشت وحشتناک وجوه از پلتفرم و فروپاشی آن شد. در 7 نوامبر، بیش از 451 میلیون دلار استیبل کوین خروجی از FTX وجود داشت. داده ها از نانسن

Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا