ارزهای دیجیتال

درآمد MakerDAO افت شدیدی را تجربه می کند، در اینجا دلیل آن است

برای اولین بار از سال 2020، MakeDAO در درآمد خالص سه ماهه خود سقوط کرده است. DAO جامعه خودمختاری است که پروتکل ساز را اداره می کند. این پروژه مبتنی بر بلاک چین اتریوم است و از اعطای وام و استقراض دارایی های رمزنگاری بدون شخص ثالث پشتیبانی می کند.

MakerDAO به تازگی شاهد کاهش شدید درآمد سه ماهه سوم خود در سال 2022 بوده است. کاهش درآمد آن با کاهش تقاضای وام و برخی انحلال ها مرتبط است. با این حال، با وجود وضعیت اسفناک، جامعه در سه ماهه مورد بررسی هزینه های بالایی دارد.

یک تحلیلگر مساری و یکی از نویسندگان “وضعیت سازنده Q3 2022″، Johnny_TVL، بینشی در مورد وضعیت داد. این تحلیلگر در توییت خود گزارش داد که DAO در سه ماهه سوم بیش از 4 میلیون دلار کاهش درآمد داشته است.

وی همچنین خاطرنشان کرد که این ارزش نسبت به سه ماهه دوم 86 درصد کاهش یافته است. چنین ضرر درآمدی برای MakerDAO در گزارش جامعه در سه ماهه اول سال 2020 ثبت شده است.

بیانیه ارزش MakerDAO. منبع: مساری

دلایل احتمالی کاهش درآمد

به گفته این تحلیلگر، چند انحلال در سیستم باعث کاهش درآمد شد. وی همچنین اشاره کرد که تقاضای ضعیف وام یکی از عوامل مؤثر است.

این تحلیلگر تحقیقاتی اتر و BTC را به عنوان بزرگترین درآمدهای پروتکل برجسته کرد. با این حال، او خاطرنشان کرد که آنها در کوارتر سوم عملکرد ضعیفی داشتند. در حالی که دارایی های مبتنی بر BTC 66 درصد کاهش یافت، دارایی های مبتنی بر اتر 74 درصد کاهش یافت.

درآمد MakerDAO افت شدیدی را تجربه می کند، در اینجا دلیل آن است
ETH 3٪ در نمودار ETHUSDT در Tradingview.com رشد می کند

معمولا، وام گیرندگان دارایی های رمزنگاری دیگری را به عنوان وثیقه برای وام های DAI ارائه می کنند. با این حال، این تحلیلگر به کاهش نسبت وثیقه MakerDAO از 1.9 به 1.1 در مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد.

همچنین، در نظر گرفتن هزینه های سه ماهه، که انعطاف پذیر نیستند، وجود دارد. این گزارش هزینه های بالاتر در سه ماهه سوم را نشان می دهد که به 13.5 میلیون دلار رسیده است که تنها 16 درصد کاهش نسبت به سه ماهه گذشته داشته است.

درآمد MakerDAO افت شدیدی را تجربه می کند، در اینجا دلیل آن است
درآمدهای سه ماهه ساز. منبع: مساری

مراحل رشد و گسترش MakerDAO

MakerDAO در حال انجام چند مرحله برای رشد و تداوم پایداری پروتکل Maker است. اول، DAO بر وام های دارای پشتوانه دارایی واقعی (RWA) متمرکز شده است. به دنبال اهداف خود، بزرگترین وام تحت حمایت RWA خود را به بانک Huntingdon Valley (HVB) در سه ماهه سوم 2022 راه اندازی کرد.

همکاری با HVB یک ادغام برد-برد در هر دو طرف است. بانک از وام استفاده می کند تا سقف وام قانونی خود را افزایش دهد تا فرصت های توسعه بیشتری ایجاد کند. MakerDAO بر این باور است که بانک های بیشتری پس از پایان همکاری خود با HVB به دنبال خواهد داشت.

در حال حاضر، وام های تحت حمایت RWA تا 12 درصد از کل درآمد پروتکل ساز را تشکیل می دهند. این وام شامل ایجاد یک خزانه با 100 میلیون توکن DAI است و شامل یک نوع وثیقه جدید در پروتکل است. همچنین، می تواند از طریق هزینه های پایداری خزانه از تعمیر و نگهداری خزانه و ضرب DAI درآمد اضافی به همراه داشته باشد.

علاوه بر این، DAO اقداماتی را برای بهبود بازده دارایی‌هایی که به عنوان وثیقه نگه داشته شده است، آغاز کرده است. به عنوان مثال، پیشنهاد سرمایه گذاری حدود 500 میلیون دلار در خزانه و اوراق قرضه را ارائه کرد. هدف این است که اطمینان حاصل شود که پروتکل بازده اضافی مرتبط با ریسک پایین را دریافت می کند.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا