ارزهای دیجیتال

درآمد ماینرهای بیت کوین همچنان به رشد خود ادامه می دهد، آیا این امر فروش را متوقف می کند؟

درآمد ماینرهای بیت کوین یکی از موضوعات داغ بحث در سه ماه گذشته بوده است. این امر عمدتاً به دنبال کاهش جریان نقدی ماشین‌های ماینینگ به دلیل کاهش قیمت بیت‌کوین است و این امر بر درآمد استخراج‌کنندگان بیت‌کوین تأثیر منفی گذاشته و شاهد کاهش آنها به پایین‌ترین سطح سالانه است. با این حال، از آنجایی که بازار مقداری از ارزش از دست رفته خود را بازیابی کرده است، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین از نظر درآمد بهتر عمل می‌کنند، که می‌تواند عاملی برای فروش اخیر باشد.

درآمد ماینر رشد می کند

درآمد روزانه ماینر بیت کوین در کمترین نقطه به سطح 17 میلیون دلار کاهش یافته است. در این زمان، درآمد استخراج‌کنندگان بیت‌کوین به دنبال کاهش قیمت بیت‌کوین، با درصد دو رقمی کاهش یافت. این امر به نوبه خود باعث فروش گسترده ماینرها می شود زیرا آنها برای ادامه فعالیت خود تلاش می کردند.

درآمدهای ماینر اکنون پس از افزایش قیمت در حال افزایش است. هفته گذشته قیمت بیت کوین به بیش از 24000 دلار رسیده بود و این افزایش در درآمد ماینرها منعکس شده است. طبق داده‌های Arcane Research، درآمد روزانه ماینرها از 20.4 میلیون دلار هفته قبل به 21.55 میلیون دلار در هفته گذشته 5.32 درصد افزایش یافته است. این معکوس شدن در روند نزولی بار دیگر به معدنچیان کمک کرد تا جریان گاز مثبت تر شوند، البته با حاشیه کوچک.

با این حال، درآمد روزانه ماینرها یکی از معدود معیارهای بیت کوین است که در هفته گذشته سبز شده است. درصد درآمد ماینرهای ساخته شده توسط کارمزدها به طور قابل توجهی کاهش یافت و 0.68 درصد کاهش یافت زیرا کارمزدهای روزانه با 28.12 درصد کاهش به 317246 دلار از 441342 دلار در هفته گذشته رسید.

BTC retakes $23,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

حجم تراکنش های روزانه نیز کاهش یافته است، که توضیح دهنده کاهش کارمزد در روز است. حجم معاملات در هفته 14.38 درصد کاهش یافت، در حالی که میانگین ارزش معاملات با 15.66 درصد کاهش به 254,429 دلار رسید.

آیا ماینرهای بیت کوین فروش خود را متوقف خواهند کرد؟

ماینرهای بیت کوین مجبور شده اند هزاران بیت کوین استخراج شده خود را برای تامین مالی عملیات خود تخلیه کنند. در ماه‌های آوریل و ژوئن، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین برای اولین بار، بیت‌کوین بیشتری نسبت به آنچه که در آن ماه تولید کرده بودند، فروختند. این شروع روند فروش این ماینرهای بیت کوین بود.

در حال حاضر، استخراج کنندگان بیت کوین به دلیل کاهش سودآوری، بیش از 4000 بیت کوین فروخته اند. با این حال، با افزایش درآمد ماینرها، ممکن است کاهشی در روند فروش، به ویژه برای استخراج کنندگان عمومی وجود داشته باشد.

یکی از دلایلی که می تواند آن را متوقف کند، افزایش ارزش سهام استخراج با رشد BTC است. به عنوان مثال، سهام Marathon Digital که بیش از 28 درصد از پایین ترین سطح هفته گذشته خود افزایش یافته است. MARA در حال حاضر با قیمت 12.96 دلار پس از رسیدن به پایین ترین سطح 10.08 دلار در هفته گذشته معامله می شود.

Featured image from Bitcoinist, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا