ارزهای دیجیتال

درآمد استخراج بیت کوین در ماه اوت 10 درصد افزایش یافت

اولین سود ماهانه از ماه مارس، درآمد استخراج بیت کوین در ماه آگوست 10 درصد افزایش یافت.

درآمد استخراج بیت کوین افزایش یافت

طبق آماری که توسط The Block Research جمع آوری شده است، تقریباً 657 میلیون دلار توسط ماینرها در ماه گذشته درآمد کسب کرده است.

در آخرین به روز رسانی منتشر شده در روز چهارشنبه، دشواری استخراج بیت کوین 9.26٪ افزایش یافته است در حالی که نرخ هش بیش از 13٪ افزایش یافته است.

به گفته کوین ژانگ، معاون ارشد استراتژی معدن در Foundry، که مدیریت استخر استخراج Foundry USA را بر عهده دارد، افزایش نرخ هش ناشی از «ترکیبی از امواج گرمایی است که در نهایت (در سطح جهانی) فروکش می‌کنند و امکانات به آرامی آنلاین می‌شوند. “همچنین یک عامل اضافه شده وجود دارد که Bitmain S19 XP با راندمان بالاتر بالاخره وارد بازار شد!”

Source: The Block Crypto Data.

تنها بخش کوچکی از سود استخراج رمزنگاری پیشگام (9.24 میلیون دلار) از کارمزد تراکنش ها به دست آمد که اکثریت آن (647.72 میلیون دلار) از یارانه های پاداش بلوکی به دست آمد. هزینه تراکنش برای بیت کوین به 1.4 درصد از درآمد کلی کاهش یافت.

استخراج کنندگان اتریوم در ماه آگوست ۷۲۵ میلیون دلار درآمد داشتند که ۱.۱ برابر بیشتر از استخراج کنندگان بیت کوین است.

افزایش سختی معدن

دشواری استخراج بیت کوین در حال افزایش است. بر اساس داده‌های BTC.com، سختی استخراج برای بزرگترین ارز دیجیتال در جهان طی دو هفته گذشته 9.26 درصد افزایش یافته است.

تجزیه و تحلیل این وب سایت نشان می دهد که سختی استخراج شبکه در بالاترین حد خود از ژانویه قرار دارد و به 30.97 تریلیون رسیده است و هش ریت در حال حاضر به طور میانگین حدود 230 اگزاهش در ثانیه (EH/s) است.

ماه گذشته، معدنچیان تگزاس به منظور پشتیبانی از سیستم الکتریکی و صرفه جویی در انرژی در طول موج گرما دست از کار کشیدند. این اقدام احتمالا استخراج بیت کوین را آسان تر کرده است.

هفته‌ها بعد، دوباره فعال شدند و با افزایش سطح دشواری، استخراج‌کنندگان ممکن است شاهد کاهش درآمد خود باشند زیرا به قدرت (و انرژی) بیشتر رایانه نیاز است، اما قیمت بیت‌کوین ثابت مانده است.

بیت کوین

BTC/USD trades at $20k. Source: TradingView

بر اساس داده های TradingView، قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله 20060 دلار بود. ماه‌هاست که تلاش می‌کند از سطح 25000 دلار عبور کند و بیش از 70 درصد از رکورد 69044 دلاری که در نوامبر به آن رسیده بود کاهش یافته است.

Featured image from FT and chart from TradingView.com and The Block

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا