ارزهای دیجیتال

دارندگان بیت کوین که برای رسیدن به سطح پایین آماده می شوند باید این داده ها را بررسی کنند

با کاهش 8.17 درصدی ارزش این ارز طی هفت روز گذشته، گاوهای بیت کوین همچنان به شدت احساس می کنند. سرمایه گذاران بیت کوین مشتاقانه منتظر پایین آمدن بازار هستند و گلاسنود ادعا می کند که بازار به کف رسیده است.

با این وجود، نهنگ ها و موسسات اصلی در حال حاضر در مرحله انباشت هستند، بنابراین فرقی نمی کند که در حال حاضر بازار به کف رسیده است یا در حال پایین آمدن است.

یک تحقیق بیان می‌کند که این انباشتگی نشان می‌دهد که نهنگ‌ها خرید خود را افزایش می‌دهند نه اینکه سبدهای خود را برای فروش آماده کنند. نشانه ای که نهنگ ها برای خرید بیشتر نشان می دهند، چراغ سبز گاو نر از سوی سرمایه گذاران خرده فروشی است.

اما اگر اینطور باشد، این برای بیت کوین چه معنایی دارد؟

قیمت بیت کوین به زیر سطح 20 هزار دلار سقوط کرد

بازار بیت کوین بین اوایل ژوئن و اوایل آگوست، پس از یک فروپاشی تقریباً فاجعه بار در کل بخش کریپتو، تثبیت شد. بیت کوین در رکود بازار کریپتو در ماه های می و ژوئن به میزان خیره کننده 58 درصد سقوط کرد.

Chart: TradingView

سطح حمایت 18500 دلاری در طول روند نزولی ملایم ثابت ماند. گاوهای BTC در حال حاضر خود را برای یک رالی در همان سطح قرار می دهند. در حالی که داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که بیت‌کوین ممکن است به کف رسیده باشد، زمان افزایش بیشتر نامشخص است.

با این حال، آینده بیت کوین در زمان نوشتن نامشخص است. قیمت یک بیت کوین اخیراً در نوسان بوده و بین 18850 تا 20461 دلار باقی مانده است. بیت کوین آخرین بار در 3 و 4 اکتبر از سد روانی 20000 دلاری عبور کرد.

مسائل کلان اقتصادی Hound Top Crypto

با افزایش تعداد سرمایه گذاران نهادی علاقه مند به بیت کوین، بازار کریپتو تحت تاثیر مسائل کلان اقتصادی قرار می گیرد.

در سال 2021، تحلیلگران بازار جی پی مورگان مشاهده کردند که سرمایه گذاران نهادی بیت کوین را به طلا به عنوان پوششی در برابر تورم ترجیح می دهند.

صندوق NYDIG BTC قبلاً 720 میلیون دلار از 59 حامی جمع آوری کرده است. با توجه به علاقه روزافزون سازمان‌های مالی بزرگ، بیت‌کوین اکنون در یک قایق با سیستم مالی به عنوان یک کل قرار دارد.

از آنجایی که ارزش بیت کوین بسیار با ارزش S&P 500 و NASDAQ مرتبط است، اقدامات مالی گسترده تر احتمالاً ناراحتی فعلی را در بین سرمایه گذاران بیت کوین تشدید می کند.

اگر خرس‌ها وضعیت تهاجمی خود را از دست بدهند، ممکن است در ماه‌های آینده شاهد افزایش قیمت بیت کوین باشیم.

بیت کوین که برای رسیدن به سطح پایین آماده

BTC total market cap at $367 billion on the daily chart |  Featured image from Freepik, Source: TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا