ارزهای دیجیتال

دارندگان بیت کوین زیر آتش با ادامه سقوط قیمت

وضعیت در بازار بیت کوین و کریپتو به روند نزولی ادامه داده است. قیمت اکثر دارایی های کریپتو در هفته های گذشته حرکت به سمت جنوب را حفظ کرده است. فروپاشی FTX همچنان چرخ‌ها را به‌طور منفی می‌چرخاند، زیرا این بیماری گسترش می‌یابد.

Glassnode، یک شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین، شک و تردیدهای بیشتری در مورد بازار کریپتو گزارش می دهد. در 21 نوامبر، این شرکت گزارش هفته زنجیره ای خود را به پایان رساند و تأثیر بحران بازار بر دارندگان بیت کوین را افشا کرد.

در آن گزارش، این شرکت افزایش کل در میانگین حجم ورودی به بسیاری از مبادلات را بررسی کرد و متوجه شد که بسیاری از نهنگ ها در حال از دست دادن هستند. گزارش آن همچنین نشان می دهد که با رسیدن بیت کوین به پایین ترین سطح/پایین خود، میانگین سپرده ها در صرافی های برتر به دلار افزایش می یابد.

این شرکت خاطرنشان کرد که این روند از ماه می امسال وجود داشته است. این شبیه بازار نزولی 2018/19 است. همچنین Glassnode اظهار داشت که این گزارش حاکی از تسلط بیشتر بر سپرده های مبادله ای نهنگ ها، شرکت های تجاری و موسسات است.

ظهور یک الگوی قدیمی

تجزیه و تحلیل بازار نزولی قبلی بازتابی از رویدادها را نشان می دهد. قیمت بیت کوین 84 درصد از ATH کاهش یافت. اما در عرض یک سال، توکن به کف رسید زیرا از 20000 دلار به 3200 دلار در نوامبر 2018 رسید.

دارایی کریپتو اولیه از الگوی مشابهی در زمان بندی خود پیروی می کند. بیت کوین از 69 هزار دلار ATH خود در نوامبر 2021 به میزان 77.3 درصد کاهش یافته و در نوامبر 2022 به پایین ترین سطح چرخه 15665 دلاری رسیده است.

هنوز نظری متفاوت در مورد روند بیت کوین از سوی تحلیلگرانی که معتقدند زمان بیشتری باقی مانده است وجود دارد. آنها چندین ماه پس از بازار نزولی 2018 قبل از اینکه شاهد افزایش صعودی قابل توجهی باشند، به دارایی اعتماد کردند. در سال 2018، بیت کوین پنج هفته طول کشید تا پس از شروع کاپیتولاسیون به پایین ترین سطح خود برسد.

علاوه بر این، Glassnode قیمت‌های لحظه‌ای را در حدود 16 هزار دلار گزارش کرد، که این اولین بار از مارس 2020 است که نهنگ‌ها ضرر غیر واقعی را تجربه می‌کنند. نهنگ نشان دهنده کیف پولی است که بیش از 1000 بیت کوین را در خود جای داده است.

از هفته گذشته، بازار شاهد چهارمین افزایش زیان تحقق یافته با ارزش روزانه -1.45 میلیارد دلار بود.

بیت کوین به پایین ترین سطح خود در سال 2022 رسید

اخیراً قیمت بیت کوین بدون محدودیت یا بدون محدودیت به سمت جنوب می رود. در نتیجه، این توکن در نهایت به پایین ترین سطح خود برای سال 2022 در چرخه بازار فعلی رسیده است.

بیت کوین به 15665 دلار سقوط کرد، اما توانسته است به بالای 16000 دلار صعود کند که نشان دهنده افزایش است.

قیمت بیت کوین در Tradingview.com به بالای 16000 دلار لیتر BTCUSDT رسید
Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا