ارزهای دیجیتال

دارندگان بلندمدت بیت کوین با کاهش قیمت بیت کوین به زیر 17 هزار دلار سقوط می کنند

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که دارندگان بلندمدت بیت‌کوین با کاهش شدید بیت کوین به زیر سطح 17000 دلار، سکه‌های خود را تخلیه می‌کنند.

دارنده بلندمدت بیت کوین SOPR امروز افزایش می یابد

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شده است، به نظر می رسد برخی از دارندگان بلندمدت BTC در روز گذشته سود برده اند. شاخص مربوطه در اینجا «نسبت سود خروجی مصرف شده» است که به ما می گوید که آیا سرمایه گذاران بیت کوین به طور کلی در حال حاضر سکه های خود را با سود یا زیان می فروشند.

زمانی که این معیار ارزشی بیشتر از 1 داشته باشد، به این معنی است که دارندگان متوسط ​​اخیراً سکه های خود را با مقداری سود جابه جا کرده اند. از سوی دیگر، ارزش‌های زیر آستانه نشان می‌دهد که بازار کلی متوجه ضرر شده است. به طور طبیعی، SOPR دقیقاً برابر با 1 نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران فقط با فروش خود در حال شکست هستند.

گروه “دارنده بلندمدت” (LTH) یک گروه بیت کوین است که شامل تمام سرمایه گذارانی است که از حداقل 155 روز پیش سکه های خود را نگه داشته اند، بدون اینکه آنها را از یک آدرس منتقل یا فروخته باشند. در اینجا نموداری وجود دارد که روند SOPR بیت کوین را به طور خاص برای این LTH ها در 15 روز گذشته نشان می دهد:

Looks like the EMA16 value of the metric has shot up in the last few hours | Source: CryptoQuant

همانطور که نمودار بالا نشان می دهد، بیت کوین LTH SOPR (EMA16) طی روز گذشته یک جهش شدید بالای 1 را مشاهده کرده است. این بدان معناست که این دارندگان امروز مقداری سود برداشت کرده اند. از نظر آماری، LTH ها کمترین احتمال فروش را در هر مقطعی از سوی سرمایه گذاران دارند، بنابراین هرگونه دامپینگ از سوی آنها می تواند عواقب قابل توجهی در بازار بیت کوین داشته باشد.

از نمودار، آشکار است که زمانی که این اندیکاتور آخرین بار شاهد چنین جهش بزرگی در ارزش خود بود، قیمت کریپتو مدت کوتاهی پس از آن سقوط کرد. جالب اینجاست که آخرین افزایش قیمت تنها پس از سقوط بیت کوین به زیر 17 هزار دلار اتفاق افتاده است. معمولاً، چنین دارندگانی برای کسب سود در طول رالی ها می فروشند، اما در اینجا، دامپینگ پس از گذشتن از شتاب صعودی رخ می دهد.

این می تواند نشانه ای از این باشد که با وجود تمام FUD هایی که در حال حاضر در بازار وجود دارد، این عقربه های الماس فرضی نیز شکسته شده اند و در مورد چشم انداز بیت کوین در حال حاضر احساس نزولی می کنند. چنین روندی احتمالاً برای قیمت منفی خواهد بود و ممکن است کریپتو را حتی بیشتر پایین بیاورد.

قیمت بیت کوین

نمودار قیمت بیت کوین

The price of the coin seems to have slid down over the last few days | Source: BTCUSD on TradingView

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 16.7 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 2 درصد کاهش یافته است. نمودار بالا روند ارزش کریپتو را در پنج روز گذشته نشان می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا