ارزهای دیجیتال

دارندگان بلندمدت بیت کوین با استرس مالی بزرگی روبرو هستند

بازار بیت کوین و کریپتو همچنان در آشفتگی ناشی از فروپاشی صرافی FTX غرق است. بسیاری از دارایی‌های کریپتو با کاهش توکن FTX، FTT همراه شده‌اند. در نتیجه، چند روز گذشته کشش نزولی شدیدی را روی قیمت دارایی های مجازی به همراه داشت.

با پیشرفت رویدادهای اخیر، عملکرد کلی بازار کریپتو نشان دهنده تردید و ترس است. در نتیجه، سرمایه‌گذاران و سایر شرکت‌کنندگان فروش وحشتناکی را برای اکثر دارایی‌های ارز دیجیتال آغاز کرده‌اند.

از این رو، ارزش تجمعی بازار از هفته گذشته سقوط آزاد را تجربه کرده است. ارزش کل بازار در زمان انتشار به 824.19 میلیارد دلار می رسد که نشان دهنده کاهش 1.92 درصدی نسبت به روز گذشته است.

همچنین، روند باربری ناشی از بحران FTX باعث سقوط ارز دیجیتال اولیه جهانی شده است. بیت کوین همبستگی پایینی در بازار کریپتو حفظ کرده است و تنش بیشتری را برای دارندگان بلندمدت آن ایجاد کرده است.

کاهش قیمت بیت کوین باعث ایجاد فشار فروش می شود

بر اساس گزارش‌های اخیر، دارندگان بلندمدت بیت کوین به دلیل وضعیت رو به نزول بازار، با فشار شدید فروش مواجه هستند. قیمت بیت کوین از هفته گذشته بدون محدودیت در حال کاهش است.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت 16666 دلار معامله می شود که نشان دهنده افزایش در 24 ساعت گذشته است و تسلط آن بر آلت کوین ها 38.49 درصد است.

قیمت بیت کوین در کندل روزانه l BTCUSDT در Tradingview.com افزایش می یابد

گزارشی از Glassnode، ارائه‌دهنده داده‌های زنجیره‌ای، نسبت MVRV دارندگان بلندمدت بیت‌کوین را برجسته کرد. این شرکت خاطرنشان کرد که دارندگان بلندمدت BTC در حال حاضر با استرس مالی حاد مواجه هستند. آنها به طور متوسط ​​33- درصد زیان تحقق نیافته را در اختیار دارند.

به گفته این شرکت، چنین ارزشی نزدیک به پایین ترین سطح بازار نزولی سال 2018 است، جایی که اوج زیان تحقق نیافته – به طور متوسط ​​36٪ بود.

ارائه‌دهنده داده اشاره کرد که آخرین باری که دارندگان بلندمدت BTC تجربه استرس مشابهی داشتند در نقطه برگشت قیمت توکن بود. این بدان معنی است که پایین بیت کوین می تواند در گوشه و کنار باشد.

فشار فروش بیت کوین هنوز به بدترین حالت رسیده است؟

با این حال، پیتر شیفیکی از منتقدان بیت کوین، فکر می کند که بدترین فشار فروش بیت کوین هنوز در راه است. شیف با به اشتراک گذاشتن پیش‌بینی قدیمی‌تر خود از ژوئن 2022 اظهار داشت که فشار فروش بر بیت‌کوین برای پرداخت قبوض تنها زمانی بدتر می‌شود که رکود عمیق‌تر شود.

همچنین، اگر چندین دارنده شغل خود را از دست بدهند، این اتفاق می‌افتد، عمدتاً کارگران شرکت‌های بلاک چین که ورشکسته می‌شوند. بنابراین تغییرات نامطلوب برای چنین دارندگانی منجر به فروش بیشتر بیت کوین خواهد شد.

پس از فروپاشی FTX، بسیاری از سرمایه گذاران بیت کوین دارایی های خود را از صرافی ها منتقل کردند. آنها اکنون به استفاده از حضانت شخصی برای دارایی های خود اشاره می کنند. این باعث برداشت تاریخی عظیم از مبادلات رمزنگاری شده است.

بر اساس گزارش Glassnode، صرافی‌ها شاهد یکی از مهم‌ترین افت‌های تجمعی در موجودی بیت‌کوین بوده‌اند. این پلتفرم ها طی هفت روز کاهش 72.9 هزار نفری را ثبت کردند.

ارائه دهنده داده اشاره کرد که وضعیت با سه دوره تاریخی با چنین حرکت گسترده BTC قابل مقایسه است. آنها در آوریل 2020، نوامبر 2020 و ژوئن-ژوئیه 2022 بودند.

Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا