ارزهای دیجیتال

داده ها: نهنگ های بیت کوین که 18 هزار دلار انباشته شده اند، همچنان قوی هستند

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که نهنگ‌های بیت‌کوین که در طول سقوط ژوئن انباشته شده‌اند، تاکنون به قوت خود ادامه داده‌اند.

توزیع سنی کوین مجموع بیت کوین انباشت قوی در حدود 18 هزار دلار را نشان می دهد

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شد، سطح 18 هزار دلار از نهنگ ها حمایت می شود زیرا آنها در این قیمت خریدهای لحظه ای انجام داده اند.

شاخص مربوطه در اینجا “Sum Coin Age Distribution” است که به ما در مورد مقادیری که گروه های مختلف سرمایه گذار بیت کوین در حال حاضر در کیف پول خود نگهداری می کنند، می گوید.

این گروه‌ها بر اساس ایده «عصر سکه» هستند، معیاری برای تعداد کل روزهایی که یک سکه روی زنجیر خفته بوده است.

به عنوان مثال، اگر 1 بیت کوین به مدت دو هفته در یک آدرس واحد باقی بماند، این سکه به عنوان بخشی از عرضه “1 هفته تا 1 ماه” (1 وات تا 1 میلیون) در نظر گرفته می شود.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند توزیع عصر مجموع کوین در بازار بیت کوین را در سال گذشته نشان می دهد:

Looks like the 3M to 6M group has been going up in recent weeks | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا می بینید، میزان عرضه توسط گروه های مختلف سنی سکه بیت کوین الگوی جالبی را در چند ماه گذشته نشان داده است.

هنگامی که قیمت کریپتو در ماه ژوئن سقوط کرد، عرضه 1 بعدی به 1 وات افزایش یافت زیرا نهنگ ها مقداری سکه تازه در حدود 18 هزار دلار جمع آوری کردند.

با گذشت روزها، این سکه ها در محدوده 1W تا 1M شروع به قدیمی شدن کردند، که باعث شد باند 1D تا 1W پایین بیاید، در حالی که گروه 1W تا 1M روند صعودی را مشاهده کردند.

به طور مشابه، این سکه‌ها با گذشت زمان به بلوغ بیشتری رسیدند، که منجر به افزایش گروه 1M به 3M و سقوط گروه قبلی شد. و در نهایت، در چند ماه گذشته، گروه 3M-6M نیز در انتهای این اثر آبشاری قرار گرفته است.

افزایش اخیر در این گروه آخر نشان می‌دهد که نهنگ‌های بیت‌کوین که در طول کاهش کریپتو به 18 هزار دلار خرید کرده‌اند، هنوز به سودی روی سکه‌های خود پی نبرده‌اند و همچنان با قاطعیت آنها را حفظ کرده‌اند.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 19.2 هزار دلار شناور است که در هفت روز گذشته 1 درصد افزایش یافته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 4 درصد افزایش یافته است.

نمودار زیر روند قیمت سکه را در پنج روز گذشته نشان می دهد.

نمودار قیمت بیت کوین

The value of the crypto continues to show stagnant price movement in the last few days | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Michael Blum on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا