ارزهای دیجیتال

داده ها خرید در کوین بیس را در پشت پمپ بیت کوین پیشنهاد می کنند

داده ها نشان می دهد که شکاف حق بیمه بیت کوین کوین بیس به مقادیر مثبت افزایش یافته است، که نشان می دهد خرید از سرمایه گذاران در صرافی می تواند تا 22 هزار دلار پشت سر هم باشد.

بیت کوین Coinbase Premium Gap افزایش شدید به ارزش های مثبت را مشاهده می کند

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شد، پس از چندین ماه ارزش منفی، شکاف حق بیمه Coinbase اکنون بالای صفر است.

«شکاف پریمیوم کوین بیس» شاخصی است که تفاوت بین قیمت بیت کوین در کوین بیس پرو (جفت دلار) و ارزش بایننس (جفت USDT) را اندازه گیری می کند.

از آنجایی که Coinbase به طور گسترده توسط سرمایه گذاران آمریکایی (به ویژه مؤسسات) استفاده می شود، در حالی که بایننس در سایر نقاط جهان بیشتر استفاده می شود، تفاوت در قیمت BTC بین صرافی ها می تواند نشان دهد که فشار خرید/فروش از کجا می تواند ناشی شود.

وقتی ارزش شکاف حق بیمه بزرگتر از صفر است، به این معنی است که ارزش رمزنگاری فهرست شده در کوین بیس در حال حاضر بیشتر از بایننس است. این نشان می دهد که سرمایه گذاران آمریکایی اخیراً در مقایسه با سایر نقاط جهان بیشتر خرید کرده اند.

مطالب مرتبط | ماینرهای بیت کوین دامپینگ شده اند، اما قیمت تا کنون حفظ شده است

از سوی دیگر، مقادیر منفی متریک نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران آمریکایی ممکن است در حال حاضر فشار فروش بیشتر/فشار خرید کمتری را در بازار اعمال کنند.

اکنون نموداری وجود دارد که روند شکاف حق بیمه بیت کوین کوین بیس را در چند روز گذشته نشان می دهد:

The value of the indicator seems to have spiked up over the past day| Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، به نظر می رسد شکاف حق بیمه بیت کوین Coinbase در 24 ساعت گذشته افزایش یافته است.

این اندیکاتور قبلاً برای چندین ماه یک مقدار قرمز داشت، اما اکنون به نظر می رسد که این شاخص بار دیگر به مقدار مثبت بازگشته است.

مطالب مرتبط | شایعاتی در مورد تأثیر کوه گوکس بر روی ظهور مجدد بیت کوین، قربانیان برای دریافت 150 هزار بیت کوین؟

همچنین، از نمودار مشخص است که به نظر می رسد آخرین پمپ در قیمت کریپتو همزمان با این افزایش شکاف حق بیمه رخ داده است.

این می‌تواند نشان دهد که فشار خرید از سوی سرمایه‌گذاران در ایالات متحده ممکن است باعث شود که بیت‌کوین شتاب صعودی جدیدی پیدا کند.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 21.6 هزار دلار شناور است که 12 درصد در هفت روز گذشته افزایش یافته است. در ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 31 درصد کاهش یافته است.

نمودار زیر روند قیمت سکه را در پنج روز گذشته نشان می دهد.

نمودار قیمت بیت کوین

Looks like the value of the crypto has surged up during the last couple of days | Source: BTCUSD on TradingView

در اوایل روز، بیت کوین برای اولین بار از اواسط ژوئن از 22 هزار دلار عبور کرد. از آن زمان، به نظر می رسد که رمزارز کمی به عقب برگشته است.

Featured image from Mariia Shalabaieva on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا