ارزهای دیجیتال

داده های روی زنجیره نشانه هایی از انباشت بیت کوین تازه را نشان می دهد

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

داده های زنجیره ای نشانه هایی از انباشت بیت کوین تازه در ماه گذشته را نشان می دهد.

بیت کوین UTXOهای با عمر یک هفته تا یک ماهه در روزهای اخیر افزایش یافته است

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شد، UTXOهایی که بین 1 هفته تا 1 ماه پیش خریداری شده اند، از زمان سقوط FTX افزایش یافته اند.

شاخص مربوطه در اینجا “Realized Cap – UTXO Age Bands” است که به ما می گوید کدام گروه سنی چند درصد از سقف تحقق یافته بیت کوین را دارد.

در اینجا “حد تحقق یافته” به نوعی از مدل سرمایه گذاری بیت کوین اشاره دارد که در آن سقف کریپتو با وزن کردن هر سکه موجود در عرضه در گردش در برابر قیمتی که آخرین بار در آن جابه جا شده است، محاسبه می شود و سپس مجموع کل عرضه را می گیرد.

این روش سرمایه‌گذاری با ارزش بازار معمولی متفاوت است، که در آن تمام سکه‌ها به سادگی با قیمت فعلی BTC ضرب می‌شوند.

«باندهای سنی» گروه‌هایی هستند که دوره زمانی را که UTXOهایی که در آن قرار می‌گیرند آخرین بار منتقل شده‌اند را مشخص می‌کنند. به عنوان مثال، گروه سنی “1m-3m” شامل تمام UTXOهایی است که از 1 تا 3 ماه قبل هیچ حرکتی نشان نداده اند.

اکنون، گروه سنی مرتبط در بحث فعلی، گروه “1w-1m” است. در اینجا نموداری وجود دارد که نشان می‌دهد چگونه سهم واقعی این باند بیت کوین در چند سال گذشته تغییر کرده است:

Looks like the value of the metric has been trending up recently | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، سقف مشخص شده UTXO های بیت کوین که به باند 1w-1m سقوط کردند در طول بازار نزولی در حال کاهش بود و تا زمان سقوط FTX به مقادیر بسیار پایینی رسیده بود.

با این حال، از زمان سقوط، گروه سنی روند صعودی سریعی را مشاهده کرده است. این بدان معناست که بین 1 هفته تا 1 ماه پیش تعداد زیادی سکه خریداری شده است.

بر اساس این روند، به نظر می‌رسد برخی از سرمایه‌گذاران مشغول انباشته شدن در پایین‌ترین سطح‌هایی بوده‌اند که پس از سقوط مشاهده شده است، علی‌رغم احساس عدم اطمینان بیشتر در بازار به دلیل سرایت FTX که احتمالاً باعث آبشاری از ورشکستگی سایر پلت‌فرم‌ها می‌شود.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 16.5 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 1 درصد کاهش یافته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 15 درصد کاهش یافته است.

در زیر نموداری وجود دارد که روند قیمت سکه در پنج روز گذشته را نشان می دهد.

نمودار قیمت بیت کوین

The value of the crypto seems to have returned to a flat curve during the last few days | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Kanchanara on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا