ارزهای دیجیتال

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که نهنگ بیت‌کوین در پشت نزول زیر ۱۹ هزار دلار است

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که نسبت نهنگ صرافی بیت‌کوین درست قبل از سقوط کریپتو به زیر سطح ۱۹ هزار دلار افزایش یافته است.

درست قبل از افت قیمت، نسبت نهنگ صرافی بیت کوین 90 درصد شکسته شد

همانطور که توسط یک تحلیلگر در پست CryptoQuant اشاره شده است، اخیراً فعالیت نهنگ ها در صرافی ها افزایش یافته است.

«نسبت نهنگ مبادله ای» شاخصی است که نسبت بین ده تراکنش ورودی اصلی به مبادلات و کل جریان های ورودی مبادلات را اندازه گیری می کند.

فرض می‌شود که ده بزرگ‌ترین انتقال از سوی نهنگ‌ها صورت می‌گیرد، بنابراین معیار به ما می‌گوید که چه بخشی از تعداد کل سکه‌هایی که به صرافی‌ها منتقل می‌شوند، از سوی این دارندگان بزرگ می‌آیند.

وقتی مقدار این شاخص بالا باشد، به این معنی است که بخش بزرگی از ورودی ها در حال حاضر از نهنگ ها می آید. چنین روندی می تواند نشانه ای از دامپینگ این گروه باشد و بنابراین می تواند برای قیمت نزولی باشد.

از سوی دیگر، مقادیر پایین نسبت می‌تواند نشان دهد که نهنگ‌ها در حال حاضر بخش سالمی از معاملات مبادلات را تشکیل می‌دهند. این نوع روند برای ارزش کریپتو می تواند صعودی یا خنثی باشد.

از لحاظ تاریخی، این معیار معمولاً مقادیر بالای 0.85 در بازارهای نزولی یا گاوهای نر جعلی داشته است، در حالی که عموماً در طول دوره‌های صعودی زیر این آستانه باقی مانده است.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند نسبت نهنگ مبادلات بیت کوین را در چند ماه گذشته نشان می دهد:

The value of the metric seems to have been elevated recently | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، نسبت نهنگ صرافی بیت کوین دیروز افزایش یافت و به مقدار 0.9 رسید که به این معنی است که نهنگ ها 90 درصد از جریان ورودی به مبادلات را تشکیل می دهند.

این جهش در اندیکاتور مدتی قبل از سقوط شدید قیمت سکه به زیر 19 هزار دلار رخ داد که نشان می‌دهد احتمالاً دامپینگ نهنگ‌ها پشت سر این کاهش بوده است.

این نسبت نیز از آن زمان تا کنون بالا مانده است، که می تواند به این معنی باشد که گروه به سپرده گذاری در صرافی ها ادامه می دهد، چیزی که می تواند برای BTC کاهشی باشد.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 19.3 هزار دلار شناور است که در هفت روز گذشته 4 درصد کاهش داشته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 17 درصد کاهش یافته است.

نمودار زیر روند قیمت سکه را در پنج روز گذشته نشان می دهد.

نمودار قیمت بیت کوین

Looks like the value of the crypto has rebounded back a little to above $19k again since the plunge yesterday | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Karl-Heinz Müller on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا